Kendi elleriyle saten kurdelelerden ayçiçeği (ana sınıf)Kendi elleriyle saten kurdelelerden ayçiçeği (ana sınıf)

21.05.2019

Kendi elleriyle saten kurdelelerden ayçiçeği (ana sınıf) 71

Kendi elleriyle saten kurdelelerden ayçiçeği (ana sınıf)

Doğayı çeken bir çiçek var.needlewomen! Büyük ve dekoratif, sarı ve turuncu, gür ve tek katmanlı olabilir. Bu gizemli çiçeğe ayçiçeği denir. elleri ile saten kurdele edeceğinizi, desen dikmek saç süsleri, broşlar, saç bantları, kolye, başka bir malzeme ile kombinasyon halinde bir topiary oluşturmak yapabilirsiniz. Ayçiçeği naklinden bir masterclass ile başlayalım.

Nakış için hazırlık

Resmin veya panonun boyutuna bağlı olaraksaten kurdelelerin genişliğini seçin. büyük çiçekleri, 2, 3 cm, ve yedi milimetre küçük ayçiçeği podyschu malzeme bandının 1 genişliğine uyar.

Bir fotoğraf için çiçeklerle bir baskı yazdırabilirsiniz.o zaman önplanı oyalayacaksın. Eğer böyle bir olasılık yoksa, kumaşın üzerine "güneş" çizin - bir ayçiçeği olacaktır. Boyalı kirişler boyunca kendi elleriyle saten kurdelelerden yaprakları süsleyin. Çiçeğin eğimini taşımak için, gözünüzün önünde ayçiçeği fotoğrafını tutmanız gerekir. Şeridi farklı yönlere çevirerek, istenen şekli takın ve bu konumu, saten şeridinin tonunun altındaki dikiş ipliği ile sabitleyin.

Resme doymuş ve çeşitliydi.Farklı tonlarda sarı, siyah ve yeşil şerit satın alın. Ya da beyaz bir kurdele (yapay değil) alın, bir çeşit melanj ipliği olarak akrilik boyalarla boyayarak, mikrodalgada takla. Parçalar otuz santimetreden fazla olmamalı ve güvenlik önlemlerine uymak için plaka üzerine bir bardak su konulmalıdır.

Kurdela ile nakış: ayçiçekleri

İlk "işlemeli" olduğunu unutmayın.Katmanlar ", sonra ön plan. Yani, eğer yapraklar yaprakların üzerinde uzanıyorsa, önce yeşil kurdeleyi ovuşturun ve ardından sarıyı alın. Ayrıca, alt yaprakları için, karanlık bölümleri ve üst olanlar için - parlak renkler. Çalışmadan önce, iğneye uyacak şekilde şeridi çapraz olarak kesin.saten kurdelelerden ayçiçeği

Sonra diğer ucunu birkaç kez ekleyin"Kare", iğnenin ortasından sürükleyin, böylece bir düğüm oluşturulur. Şimdi, dairenin dış kenarından, şeridi içeriden yüze doğru sürükleyin. Parmaklar bir taçyaprağı oluşturur (yanlış taraftan iğne ile, ileri geri tutun), çekilen ışını kapatır ve bandı düzleştirir.

Bir elinizle eğime karar verir vermezŞekli kırmamak için bandı tutun, diğeri bandın kenarını bir iğne ile delin. Dikkatlice yanlış tarafa sürükleyin, eğimi düzeltmek için istenen kenarı çekin. Sonra bir sonraki petale gidin. Böylece çiçeğin tüm alt tabakasını süsleyin, yaprakları birbirinden uzak bir yere yerleştirilebilir.

Nakış üzerine master sınıfının devamı

ayçiçeği şeritler ile nakış

Kendi ellerinizle saten kurdelelerden ayçiçeğidoğal yapmak, parlak sarı kurdeleler ile ikinci katmanı oyalamak, yaprakları üste sıkıca yerleştirmek. Yaprakların zıt kenarı çekirdek üzerinde ise, o zaman tohumlar ilk işlemden geçirilir. Onlar çeşitli şekillerde yapılır:

 • oyalamak Fransız deniz mili;
 • boncuk dikmek;
 • bantı ikiye katlayın, "iğne ile ileri" dize, "çukurlar" yaratın, bir çember dikin.

Eğer polen oyalamak gerekiyorsa, o zaman tohumlarbir bobin ile küçük Fransız knot yapma, dar (1-3 mm) şerit veya mulina gidin. Dekoratif çiçekler için kurdeleli başka bir nakış uygundur. Ayçiçeği, chamomiles gibi oluşturulur. Dairenin kenarından, iğneyi çizin, taç yaprağı uzunluğunu belirleyin, giriş noktasının yanındaki şeridi girin. Eli ilmek tutun ve iğneyi petal noktasına takın ve bir dikişle sabitleyin.

Sonra sapa git. Genellikle, bir "iğne ile ileri" bir şerit dikin, sonra dikişleri sarın, iğne "zikzak" yerleştirin. Kökten, yaprakları yaprakları gibi bırakırsınız. Çerçevede bir resim yapın.

Saten kurdelelerden ağaç-ayçiçeği

Kendi ellerinizle sıra dışı güzel hediyeler yaratabilirsiniz. Topiary için, bir pot, kalın bir çubuk, bir köpük top, küçük boyutlu suni ayçiçekleri, alçıtaşı, sisal, sıcak eriyik gerekir.saten kurdeleler ayçiçeği topiary

Köpük topun içine bir çubuk takın,İçinde "Scrolling" bir delik. Namlu siyah saten kurdele ile yapıştırılır. Tutucuyu topun deliğine damlatın ve çubuğu sokun. Şimdi bagajdan ayçiçekleri bağlamaya başlıyorsunuz.

Sadece çiçeklerden sapı keserekBir kuyruk (2-3 santimetre), temelde damlama tutkal ve bir kafa "bükün". Farklı uzunluklarda kuyruklar oluşturabilir, katman oluşturabilir, saten kurdelelerden muhteşem bir topiary elde edersiniz.

Ayçiçeği bir tencereye koyun, alçı ile doldurun. Üstte sisal ve çiçeklerle süsleyin. Başlangıçta örgüyü topun üzerine yapıştırır ve ayçiçekleri ile yapıştırırsanız, dekoratif bir süspansiyon alırsınız. Satın alınan çiçekler "kendi" ile değiştirilebilir. Yani, Kansas tarzında ayçiçekleri yapıp köpük tabanına yapıştırın.

Ayçiçeği kahve ile

Şık bir kombinasyon, parlak sarı yaprakları olan koyu bir kahve verir. Bu el sanatları, topiary veya daire tipi ile yapılabilir. Ve eğer bir tencereye koymuyorsanız, dekoratif bir çiçek alırsınız.

saten kurdeleler ayçiçekleri kanzashi

Kurdelelerden ayçiçeği nasıl yapılır:

 • Karton çemberini ayçiçek çekirdeğinin büyüklüğüne göre kesin;
 • bir yarım küreden oluşmuş gazete "topları" üzerine yapıştırın;
 • iplerle bağla;
 • beyaz kağıt ile örtün;
 • şimdi kahve çekirdeklerini 2 katmana tutturun;
 • alttan, saten şeritlerin sarı yaprakları tutkal;
 • daha sonra yeşil yaprakları tutturun ve yeşil bir daire ile dekore edin;
 • şimdi gövdeyi sarın, dekoratif yaprakları düzeltin;
 • bir alçı kabına dökün;
 • içine bir sap koymak;
 • ayçiçeği yapıştırın;
 • potu süsle.

Bu durumda yaprakları basit yapılabiliryol. Segmenti yarıya katlayın, böylece üstte bir üçgen oluşur ve bandın uçları altta üst üste yığılır. Tahıl bir köpük topuna yapıştırılırsa, dışbükey çekirdekli bir ayçiçeği elde edilir.

Kansas tekniğinde Ayçiçekleri

Herhangi bir çiçeğin üretiminin özü aşağıdaki gibidir. Üssünde yaprakları yaprakları ile yapıştırılmış ve daha sonra çekirdek tutturmak. Bu yüzden saten kurdelelerden ayçiçekleri kanzashi:

 1. İki santimetre bir bantı kesin6-9 santimetre uzunlukları. Üst kesim köşelerinde, bir üçgen veya oval oluşturarak, ateşe şarkı söyleyin. Diğer kenar katlanır (karabiber) ve ayrıca bir alevle tutturulur. Elde edilen veya keskin gözlü veya oval ayçiçekleri.
 2. Ayrıca bandı uzun şeritler halinde kesin. Bir uç yüze tutturulur, diğeri ise yanlış tarafta keskin bir açı oluşturur.saten bantlardan usta sınıfı
 3. Kurdelenin parçaları kahve ile bir topiary oluştururken açıklandığı gibi bir petal ile katlanır.
 4. Beş santimetre bir bandın karesi şarkı söylüyor. Kırışıklıklar oluşturan bir üçgen, iğne ile bir ipte katlayın.
 5. Mini santimetre beş santimetrelik bir banttır. Karelerden keskin veya yuvarlak yaprakları vardır. Böyle bir ayçiçeği yüzükler, kolyeler, küpeler için uygundur.

Tabanda, iki katmandaki yaprakları dikiyordu. Siyah çekirdeği yapıştırın. Bu bir saten kurdele, boncuk, boncuk, mulina, iplik olabilir.

panel

Saten bantlardan başka bir ana sınıfı düşününpanellerin üretimi için. Farklı boyutlarda, şekillerde, tonlarda Kansas tarzında ayçiçekleri hazırlayın. Bunu yapmak için farklı genişliklerde şeritler kullanın. Minyatür panel yapmak için, tek kullanımlık bir tabak al ve üzerine yapraklar, meyveler ile ayçiçeği yapıştırın. Döngüyü vidalayın, bandı veya ipi çevirin.kurdelelerden ayçiçeği nasıl yapılır

Orta panel için bir karton veya bez uygundur. Kartonun okul öncesi üzerinde bitmiş elemanlardan kompozisyonlar oluşturabilirsiniz. Örneğin, bir daire içinde yaprakları yapıştırın ve boncuk, cam boncuk veya kahve çekirdekleri ile süsleyin. İş çerçeveli ve duvara asılmış.

Kumaş, kanzash'ı kurdela nakışı ile birleştirmenize izin verecektir. Bunu yapmak için, arka plan boya, noktalar veya çizgilerle işaretlemek, renklerin, yaprakların, sapların düzenlenmesi. İlk oyalamak, kaynaklanıyor ve yapraklar ve daha sonra ayçiçeği yapıştırın. Bazı çiçekleri işleyebilir ve Kansas tarzında bir rol oynayabilirsin. Onları tuval tuval üzerine yerleştirin, bambu çubukları çekin ve duvarları süsleyin.

Özet sonuçları

Ayçiçekleri herhangi bir zanaat süsleyin. Eğer hiç bir zaman bantlarla çalışmadıysanız, o zaman küçük bir iş seçin ve tecrübeyle büyük resimlere gidin. Bu malzeme kaprisli olduğundan, ana sınıfı saten bantlardan% 100 doğrulukla yeniden üretmeye çalışmayın. Bir çiçeğin her imalatında, şerit kendi yolunda uzanır.

Kendi elleriyle saten kurdelelerden ayçiçeği (ana sınıf)Kendi elleriyle saten kurdelelerden ayçiçeği (ana sınıf)

Related news

 • Çok İzlenen Videolar
 • Olivier Sarkozy ve Mary-Kate: aşkın sınırları yok
 • 8. Afyon Çocuk Koroları Şenliği
 • Konut binaları için tek borulu ısıtma sistemi
 • Glutensiz Kurabiye Nasıl Yapılır

 • Kendi elleriyle saten kurdelelerden ayçiçeği (ana sınıf) 31

  Kendi elleriyle saten kurdelelerden ayçiçeği (ana sınıf)


  Kendi elleriyle saten kurdelelerden ayçiçeği (ana sınıf) 54

  Kendi elleriyle saten kurdelelerden ayçiçeği (ana sınıf) 7

  Kendi elleriyle saten kurdelelerden ayçiçeği (ana sınıf) 14

  Kendi elleriyle saten kurdelelerden ayçiçeği (ana sınıf) 4

  Kendi elleriyle saten kurdelelerden ayçiçeği (ana sınıf) 93

  Kendi elleriyle saten kurdelelerden ayçiçeği (ana sınıf) 80

  Kendi elleriyle saten kurdelelerden ayçiçeği (ana sınıf) 22

  Kendi elleriyle saten kurdelelerden ayçiçeği (ana sınıf) 25

  Kendi elleriyle saten kurdelelerden ayçiçeği (ana sınıf) 90

  Kendi elleriyle saten kurdelelerden ayçiçeği (ana sınıf) 67