Kendi ellerinizle dachada kuyu nasıl kazılırsınız

Kendi ellerinizle dachada kuyu nasıl kazılırsınız

22.04.2019

Kendi ellerinizle dachada kuyu nasıl kazılırsınız 41

Kendi ellerinizle dachada kuyu nasıl kazılırsınız

Dacha'da temiz ve tatlı su gereklidir. Ve buna ihtiyacın olmaması için, iyi kazmanız gerekir. En kolay yol, bu çalışmayı uzmanlara emanet etmektir ve yine de dacha'daki bir de kendi kendine inşa edilebilir. Bu aynı zamanda para tasarrufu sağlamanın yanı sıra, iş için ödemek zorunda olacak. Tüm maliyetleriniz, özel beton yüzük satın almanız ve onları dacha'ya taşımak için bir araba kiralamanız gerektiği gerçeğine indirgenir. Yüzüklerin çapı ne olacak, iki nedene bağlı: bir kuyunun ne kadar büyüklüğüne ulaşmak istersiniz ve akiferin derinliği. İkinci durumda, oluşum derinliği ne kadar büyük olursa, kuyu da o kadar geniş olur. Bir halkanın hafifçe bir koni üzerine gitmesi, metal halkalı ayakkabısı kurulması dikkat edilmelidir.

Ülkede bir kuyu inşa etmeye başlamadan önceKendi ellerinizle, komşularınızın kuyularına iyi bakın. Derinliklerine, su miktarına vb. Sorun. Kuyu yeri için en iyi yeri belirlemek zordur. Akiferere gideceksin, sadece uzmanların belirleyebileceği derinlik budur. Kuyu için bir yer seçmek, suyun kirletilebileceği yerlerden uzakta olmasına dikkat edin (örneğin, bir tuvalet, çatılardan boşaltma). Eh, elbette, evden çok uzakta iyi 5-6 metre mesafe - maksimum oluşturmayın.

Yani, yere karar verdiniz, yüzük aldınız,Artık kendi ellerinizle dachada bir kuyu inşa etmeye başlayabilirsiniz. İlk konik halkayı yere koyduk ve içindeki tüm zemini kazdık. Halka kademeli olarak düşecektir. Zemin seviyesinin altına düştükten sonra ikinci halkayı koyduk. Her iki yüzük de halkalardaki deliklerden cıvatalarla sabitlenen çelik şeritlerle birleştirilir. Sonra halkaları halka seçmeye devam edin. Ve böylece, tüm yüzüklerin yere gelene kadar. Akvaryuma ulaşabilmeniz için çok fazla ihtiyacınız olan halkalar ve bu zaten belli bir alanın özelliklerine bağlı. Akifere ulaştıktan sonra, dipteki çakıl tabakaları ile örtülmelidir (üç tane yeterlidir). Her tabakanın kalınlığı yaklaşık 10 cm olmalıdır, her çakıl tabakası daha büyük olmalıdır.

Hepsi bu, dacha'daki kuyu kendi elleriyle neredeyse hazır. Sadece kuyu üzerinde bir ev inşa etmek ve kapıların yapılmasını sağlamak için kalır, böylece herhangi bir çöp su kirletmez.

Yaz hayatınızı daha da kolaylaştırmak istiyor musunuz? Dacha'nın su tedarik istasyonu tam olarak ihtiyacınız olan şeydir. Yüklemeye karar verirseniz, o zaman bir kovayı batırarak ve kaldırarak suyun iyi bir yerden çıkarılmasının ne olduğunu unutabilirsiniz. Bütün bu iş istasyon tarafından yapılacak. İhtiyacınız olan miktarda suyu iyi pompalamaya yardımcı olacaktır. Bahçeyi sulayamazsın, aynı zamanda suyunu doğrudan evin içine çekebilirsin, ve bu, çok da kötü değil.

Eh, şimdi evdeki suyun içindeki problemler elbette.yapmayacak Güvenli bir şekilde bir bitki, çiçek, bahçe bitki olabilir. Bu arada, bahçe hakkında. Üzerinde domates, biber de dahil olmak üzere çok çeşitli sebze yetiştirmeniz gerekecek. Ve iyi bir hasat toplamak için, kendi elinizle dacha için seralar inşa etmeniz gerekecek. Onları çok basit yapın, tek ihtiyacınız olan şey sera, film tutturucu ve tabii ki filmin kendisi için özel plastik tüp. Standart tüplerin uzunluğu 3 metre kadardır ve filmin miktarı ve sayısı, bir seranın ne kadar büyük olacağına bağlıdır. Şimdi ana şey: tüp eğilmiş ve yere takılmıştır. Onları bir filmle örtün, kliplayın ve dış atkıları yere sürülmüş mandallara bağlanmış bir iple sıkın. Filmin serbest uçları kumla kaplıdır. Hepsi, şimdi sebze dikmeye başlayabilirsiniz. Bir kuyu ve bir sera ile ülkedeki hayatınız çok daha kolay hale gelecektir.

Kendi ellerinizle dachada kuyu nasıl kazılırsınız

Kendi ellerinizle dachada kuyu nasıl kazılırsınız

Related news

 • Dal Arası Pıtırcık Çiçekler Tığ Oyası Yapılışı Türkçe Videolu
 • Çok İzlenen Videolar
 • Aktörler Bu benim köpeğim: ana ve epizodik roller
 • Karaman hedeflerini açıkladı
 • Sevişme sanatı

 • Kendi ellerinizle dachada kuyu nasıl kazılırsınız 7

  Kendi ellerinizle dachada kuyu nasıl kazılırsınız


  Kendi ellerinizle dachada kuyu nasıl kazılırsınız 58

  Kendi ellerinizle dachada kuyu nasıl kazılırsınız 93

  Kendi ellerinizle dachada kuyu nasıl kazılırsınız 37

  Kendi ellerinizle dachada kuyu nasıl kazılırsınız 35

  Kendi ellerinizle dachada kuyu nasıl kazılırsınız 80

  Kendi ellerinizle dachada kuyu nasıl kazılırsınız 57

  Kendi ellerinizle dachada kuyu nasıl kazılırsınız 69

  Kendi ellerinizle dachada kuyu nasıl kazılırsınız 49

  Kendi ellerinizle dachada kuyu nasıl kazılırsınız 7

  Kendi ellerinizle dachada kuyu nasıl kazılırsınız 4

  Kendi ellerinizle dachada kuyu nasıl kazılırsınız 4

  Kendi ellerinizle dachada kuyu nasıl kazılırsınız 98

  Kendi ellerinizle dachada kuyu nasıl kazılırsınız 25

  Kendi ellerinizle dachada kuyu nasıl kazılırsınız 27

  Kendi ellerinizle dachada kuyu nasıl kazılırsınız 49