25.06.2019

Kaynak inverteri Svarog ARC 205: açıklamalar, teknik özellikler, fiyatlar, yorumlar 22

Kaynak inverteri "Svarog ARC 205": açıklamalar, teknik özellikler, fiyatlar, yorumlar

Kaynak invertörleri arasında özel dikkatucuz, ancak güvenilir ve iddiasız aparatları hak ediyor. Bunlar arasında "Svarog ARC 205" cihazını aynı isme sahip bir dizi kaynak ünitesinden ayırabiliriz. Ürünler Çin'de üretilmektedir.kaynak akımı 205

Avantaj ve dezavantajları

Birçok invertör gibi, "Svarog" hattı aşağıdaki avantajlara sahiptir:

 • ateşleme kolaylığı ve kendi kendini düzenleyen kararlı ark nedeniyle, kaynak işlemi acemi tarafından bile kolayca yönetilir;
 • küçük sıçraması oluşur ve metal iyi sindirilir;
 • yüksek verim -% 85;
 • Çalışmayan invertörlü küçük bir rölanti gerilimi, elektrot yüzeyine dokunduğunda 65 V'a kadar iyileşme ile sadece 9-15 V'dir;
 • Cihaz aşırı ısınmaya karşı korumalıdır ve devrede şebeke voltaj düşüşü telafi edilir.

Eksiklikler arasında, duyarlılığa dikkat etmeliyizNem. Yağmurda, kaynak daha iyi yapılmamalı veya aparat sıçramasına karşı korunmalıdır. İnvertörlerdeki tozun varlığı, performansını olumsuz yönde etkiler. Metalin kesilmesinden veya parlatılmasından kaynaklanan kirliliği özellikle olumsuz yönde etkiler. Cihazlar, içerideki toz birikmesini önleyerek basınçlı hava ile üflenerek periyodik olarak temizlenmelidir.

Teknik özellikler

Inverter "Svarog ARC 205" günlük hayatta kullanılır, ancak genellikle profesyoneller tarafından görülebilir: inşaatta, oto tamirhanelerinde vb.

 1. Kaynak akımı 10-180 A aralığında düzenlenir. Genellikle etiket üzerindeki sayı maksimum değerini karakterize eder, ancak bu, bu tipteki bazı cihazlar için geçerli değildir.
 2. Çalışma süresi (PN), elektrot kalınlığı 4 mm olan% 60'tır. 3 mm'lik bir elektrot alırsanız, mevcut ayar 120-130 A ile sürekli olarak pişirme yapabilirsiniz (PN =% 100).
 3. İzin verilen besleme gerilimi aralığı 187-253 V'dur. Cihaz kırsal alanlarda ve şebekelerin kalitesinin şehirdekinden daha düşük olduğu banliyö alanlarında güvenilir bir şekilde çalışır.
 4. Ağırlık - 5,8 kg Cihazla, omzunda bir kemer ile sitenin etrafında hareket edebilirsiniz.
 5. Kaynak modları - kaplı elektrot (MMA) veArgon-ark (TIG - bir fenerin aparatına ve argonlu bir silindire bağlantı için koşullar varsa). Manuel elektrik kaynağı herhangi bir polaritede gerçekleştirilir. Mevcut yoğunluk kademesiz olarak ayarlanabilir. Bu her zaman uygun değildir, çünkü rasgele dokunuşta ayar kaybedilebilir. 3 mm'den fazla olmayan metal kalınlığının nüfuz etmesiyle mümkündür.
 6. Elektrotların çapı 1,6 ila 4 mm arasında değişebilir. Yüksek akımlarda, kablolar güce karşılık gelmeli ve makine en az 16 A akımına uygulanmalıdır.

Kaynak invertör "Svarog ARC 205": fiyat

Sınıfının fiyatına göre cihaz pahalı görünebilir, ancak yüksek işlevselliği ve iyi performansı ile haklı çıkar.kaynak invertör kaynak makinesi ark 205 fiyat

Bir kaynak invertörü "Svarog" ARC ne kadar?205 "Fiyatı yaklaşık 14 bin ruble satın alırken, özellikleri dikkat etmelisiniz.Örneğin," Svarog TECH ARC 205 B "(Z203) maksimum 200 A kaynak akımı için tasarlanmıştır (güç - 9 kVA), ve" Svarog ARC 205 " "(J96) - 180 A tarafından. Eğer ilk bir elektrot ile 5 mm'ye kaynak yapılabilirse, o zaman ikincisi maksimum 4 mm'ye uygundur.kaynak çapı 205 j96

Ekranlı invertör

Model 2 bin rubleye mal oluyor. daha pahalı. Model küçük boyutlu, modern bir tarzda yapılmış, yüksek güvenilirliğe sahiptir. Yerleşik bir fanın varlığı, cihazın aşırı ısınmasını önlemeye yardımcı olur. Cihaz, özel sektörde, küçük atölyelerde ve şantiyelerde kullanım için uygundur.

Aparatın açıklaması

Kaynak invertörlerinin yüksek güvenilirliği, Alman şirketi Siemens tarafından üretilen IGBT modüllerin kullanılması ve uygun olmayan koşullarda çalışmak üzere tasarlanmıştır.

İşlevsel açıdan, cihaz özellikle diğerleri arasında göze çarpmamaktadır. Aşağıdaki işlevler burada kullanılır.

 1. Sıcak başlangıç ​​- mevcut durumda keskin bir artışmetal elektroduna dokunmak. Geleneksel kaynak transformatörleri için tipik olan, yapışmaz. Bu, özellikle pas tabakaları veya azaltılmış besleme voltajı altında olan kaynak ürünleri prosesinde fark edilir.
 2. ArcForce, kazara ark nesli tükenmesi için kullanışlı bir özelliktir. Mevcut bir taslak da var.
 3. Antistick - elektrot yapıştığında, voltaj kısa devreyi engelleyen sıfıra düşer. Elektrot iş parçasından sökülüp kaynak işlemine devam edilebilir.

İnverter "Svarog" ile nasıl çalışılır?

İnverterin dayanıklılığı ve güvenilirliğidoğru çalışması. Cihaz havalandırması için yeterli hava sağlanacak, toz, kir, metalin kıvılcımları girmeyecek ve agresif ortam hareket etmeyecek şekilde monte edilir.

İnverter şebekesine bağlandığında "Svarog ARC 205"Muhafazaya tutturulmuş levhada verilen özellikleri karşıladığı kontrol edilmelidir. Devre kesici ve priz, cihazın standart fişine uygun olmalıdır. Temas noktalarında çalışırken kıvılcım ve aşırı ısınma olmamalıdır. Cihaz argon kaynağı için kullanılabilir.İnverter kaynak ark 205

Manuel ark kaynağı ile, paneldeki anahtar kullanılarak MMA modu seçilir.

İleri ve geri kablolar sıkıca takılıdırpanel konektörleri "+" ve "-". Ardından uçlar duruncaya kadar saat yönünde döner. Direkt polarite ile kaynak yaparken, elektrik tutucu "-" konektörüne ve "+" 'ya geri bağlanır.

Aşırı uzun kaynak kablolarından kaçınılmalıdır. Onlarda büyük bir voltaj düşüşünü önlemek için, uzun kablolar artmış enine kesit ile alınmalıdır.

Kaynak akımı kontrol düğmesi tarafından aynı isimle ayarlanır. Elektrotun çapına uymalıdır.

Normal çalışma koşulları altında, özelKaynak invertörünün bakımı gerekli değildir. Konektörlerin sabitlenmesi ve güç kablolarına, kasaya ve kontrollere zarar verilmemesi güvenilirliğine özellikle dikkat edilir.

Sık hatalar ve giderilmesi

Kaynak invertörü "Svarog ARC 205", tüm benzer modellerde bulunan problemlerle karakterizedir.

 1. Aşırı ısınma nedeniyle koruma çalışmaları. Nedeni tozlu aparat olabilir. İnverter, basınçlı hava ile üflenerek periyodik veya seçici bir şekilde temizlenmelidir. Açık inşaat şantiyelerinde sürekli kullanıldığında toz birikmektedir. Termal röle arızalanırsa, cihaz aşırı ısınmadığı halde yanlış bir alarm oluşur. Parça serviste değiştirilmelidir. Kavşakta, sıkılması gereken kötü temaslar olabilir.
 2. Güç kaynağı teller kullanılarak, ağ gerilimi, normal ya da zayıf altına düştüğünde, elektrot ve bir servis ünitesinin yaya düşük kalite sürekli yapışma tespit eder.
 3. Ünitenin yanma izolasyonu ile yanması kısa devre sonucunda oluşur. Onarım, uzman atölyelerde gerçekleştirilir. Yanmış teller kendi kendinize değiştirilebilir.

kaynak makinesi kaynak 205

Cihazın servis merkezinde yıllık bakımı5 yıl garanti süresinden daha uzun süre çalışmasına izin verir. Farklı üreticilerde, bu kadar az olmamakla birlikte, 2 yıldan fazla farklılık gösteremez ve yapamaz.

Inverter "Svarog ARC 205": yorumlar

Kullanıcılara göre, cihaz doğru kullanıldığında aşırı ısınmıyor. Diğer ürünlerden farklı olarak, "Svarog ARC 205", + 40 ° C'ye kadar ortam sıcaklıklarında sabit şekilde çalışır.invertör kaynak ark 205 yorumlar

Çok çeşitli şebeke voltajı kaydedilir,Bu, cihazı ülkede kullanmanıza olanak tanır. Dengeli bir ark 160 V voltajda tutulur. Özellikle aparat yeni başlayanlar tarafından beğenilerek, eğitimin ilk aşamasında çalışmalarına yardımcı olur. Deneyimli kaynakçılar, aygıtın birlikte bir koruyucu, kablo ve bir tutucuya yerleştirildiği tek bir bavulda cihazın uygun konfigürasyonunu not eder.

Islak havalarda çalışırken, "Svarog ARC 205" kaynak makinesinin sıçramasına karşı korunması tavsiye edilir.kaynak invertörü kaynak arkı 205

Soğuk havada, elektronikler dayanamayacağı için -10 ° C'den düşük olmayan bir sıcaklıkta pişebilirsiniz.

Firma, cihazın yüksek verimliliğini onaylayarak uzun bir garanti veriyor.

Sonuç

Çoğu için "Svarog ARC 205" aparatıProfesyonel iş için veya günlük yaşamda büyük miktarlarda çalışmak için tasarlanmıştır. Ara sıra kullanım için, daha az fonksiyonla daha ucuz ve daha basit bir model satın alabilirsiniz.Related news

 • İlk Özel Gazetemizi Bir İngiliz Çıkartmıştı Ceride-i Havadis Gazetesinin İlginç Hikayesi
 • Çocuklarda Korku Nasıl Geçer, Ne Yapmalı
 • Problemler nasıl çözülür Uzmanların önerileri
 • Bıyık bölgesi kararması nasıl geçer
 • Hadi ipucu sorusu ve cevabı: Dünyada yılda kaç adet plastik poşet kullanılıyor 25 Ocak 20.30 Hadi Spor Gecesi

 • Kaynak inverteri Svarog ARC 205: açıklamalar, teknik özellikler, fiyatlar, yorumlar 4

  Kaynak inverteri Svarog ARC 205: açıklamalar, teknik özellikler, fiyatlar, yorumlar


  Kaynak inverteri Svarog ARC 205: açıklamalar, teknik özellikler, fiyatlar, yorumlar 58

  Kaynak inverteri Svarog ARC 205: açıklamalar, teknik özellikler, fiyatlar, yorumlar 16

  Kaynak inverteri Svarog ARC 205: açıklamalar, teknik özellikler, fiyatlar, yorumlar 41

  Kaynak inverteri Svarog ARC 205: açıklamalar, teknik özellikler, fiyatlar, yorumlar 19

  Kaynak inverteri Svarog ARC 205: açıklamalar, teknik özellikler, fiyatlar, yorumlar 8

  Kaynak inverteri Svarog ARC 205: açıklamalar, teknik özellikler, fiyatlar, yorumlar 4

  Kaynak inverteri Svarog ARC 205: açıklamalar, teknik özellikler, fiyatlar, yorumlar 88

  Kaynak inverteri Svarog ARC 205: açıklamalar, teknik özellikler, fiyatlar, yorumlar 89

  Kaynak inverteri Svarog ARC 205: açıklamalar, teknik özellikler, fiyatlar, yorumlar 86

  Kaynak inverteri Svarog ARC 205: açıklamalar, teknik özellikler, fiyatlar, yorumlar 98

  Kaynak inverteri Svarog ARC 205: açıklamalar, teknik özellikler, fiyatlar, yorumlar 31

  Kaynak inverteri Svarog ARC 205: açıklamalar, teknik özellikler, fiyatlar, yorumlar 18

  Kaynak inverteri Svarog ARC 205: açıklamalar, teknik özellikler, fiyatlar, yorumlar 75