Karbüratörün cihazı ve ayarlaması К126Г 2019

Karbüratörün cihazı ve ayarlaması К126Г 2019
19.05.2019

Karbüratörün cihazı ve ayarlaması К126Г 30

Karbüratörün cihazı ve ayarlaması К126Г

Karbüratör teknolojisinin süresi uzun süredirGeçtiğimiz. Bugün, yakıt elektronik bir kontrol altında bir otomobilin motoruna giriyor. Ancak, yakıt sistemlerinde karbüratör bulunan otomobiller hala kalmaktadır. Retro otomobillere ek olarak, hala "atlar" da çalışan UAZ'lerin yanı sıra Togliatti otomobil fabrikasından klasikler de var. Bu nedenle, cihazı anlayabilme, bakım yapma, karbüratörde onarım yapma, fiyatta kalma kabiliyeti.

Bu yazının konuşması K126G karbüratörüne geçecek. Belli beceri ve Bileşiminde iyi bir bilgi ve çalışma prensiplerini gerektirir narin egzersiz - karbüratör ayarı K126G. Ama önce, bize genel böyle bir karbüratör içinde bu konuda biraz hatırlayalım.

Karbüratör sistemleri hakkında

Peki, bir karbüratör nedir? Fransız carburation'dan çeviri - "karıştırma". Bu nedenle cihazın amacı netleşir - hava ve yakıt karışımı oluşturmak. Sonuçta, yakıt hava karışımı bir araba mumunun kıvılcımından tutuşur. Tasarımın sadeliği sayesinde, karbüratörler artık düşük güçlü çim biçme motorları ve motorlu testerelerde kullanılıyor.

karbüratörün ayarlanması k126g

Karbüratörlerin birkaç çeşidi vardır, fakatHer yerde ana bileşenler, şamandıra odası ve bir veya birkaç karıştırmadır. Şamandıra haznesinin prensibi, klozetin valf mekanizmasına benzer. Yani, sıvı belli bir seviyeye girer, bundan sonra kilitleme cihazı tetiklenir (bu karbüratörün bir iğnesi vardır). Yakıt, karıştırma haznesine atomizörden hava ile birlikte girer.

Karbüratörün ayarı oldukça zayıfcihazı. Karbüratör K126G'nin ayarlanması her bakımda ve herhangi bir problemde yapılmalıdır. Doğru ayarlanmış besleme ünitesi yakıt hava karışımı, motorun düzgün çalışmasını sağlar.

Cihaz karbüratör K126G

Karbüratör K126G tipik bir temsilcisidiriki odalı versiyon. Yani, K126G'de yüzer ve iki adet karıştırma odası vardır. Ve eğer ilk sürekli çalışıyorsa, o zaman ikincisi sadece yeterli yüke sahip dinamik modlarda aktifleşmeye başlar.

Karbüratör K126G, cihaz, ayar veBu makalede açıklanan onarım, UAZ arabaları için oldukça popülerdir. Cihaz operasyonda çok iddiasızdır ve çöplere karşı dayanıklıdır.

karbüratör k126g yakıt tüketimi ayarı

Şamandıra haznesi K126G'de, yakıt seviyesini belirlemek mümkün olan bir görüntüleme penceresi vardır. Karbüratör kendi bileşiminde birkaç alt sisteme sahiptir:

 • rölanti;
 • soğuk motor başlangıç;
 • hızlanan pompa;
 • ekonomizer.

İlk üç çalışma sadece birincil odada veekonomizer sistemi için, karbüratörün ikinci odasının hava kanalına boşaltılan ayrı bir atomizör sağlanır. Cihazın genel kontrolü, "emiş" sistemi ve gaz pedalı yardımıyla gerçekleştirilir.

К126Г'nın uygulanabilirliği

"K126G" işaretli karbüratör kuruldu veŞimdiye kadar UMP-417 motorları ile otomobil Gaz-24 "Volga" ve UAZ, hizmet vermiştir. Özellikle "UAZ" otomobil sahipleri bu modeli beğenmediler ve tıkanıklığı olan yakıtlarla bile çalışabilmeleri için.

Karbüratör k126g Karıştırma kalite kontrolü

Küçük değişiklikler ile (sondajdelikler) UMZ-421 motorlarına takılı K126G. Ve bu UAZ veya Gazelle olabilir. K126G'nin öncülü K151 ve bir sonraki model olan K126GM olarak kabul edilebilir.

Karbüratör K126G'nin ayarlanması, karbüratörlerin en popüler sorudur. Ama önce, K126G ile olabilecek çeşitli problemlere bakalım.

Olası arızalar

Açıklanan sistemin tüm hataları ya görünürgörsel olarak veya kolayca doğrulanır. Asıl sorunlardan biri motorun rölantide çalışmamasıdır, ya da hiç yoktur. Karbüratör K126G, yakıt tüketimi regülasyonu normal, problemsiz, motorun rölantide çalışmasına izin verir.

karbürör k126g'nin oise başına ayarlanması

Bunu gösteren ikinci noktaCihaz arızalı ve ayar gerektiriyor, yakıt tüketiminde bir artış. Sebepler birkaç olabilir, bu nedenle karbüratörün ayarlanması ve ayarlanması her zaman yardımcı olmaz.

Planlanan düzenli temizlik problemi çözebilirtüm kurucu unsurlar. Araba karbüratörden çıkarılmadığında olası ve tamamlanmamış temizlik, ancak istenmeyen bir durumdur. K126G, herhangi bir mekanik cihaz gibi, iyi bakımı tercih eder.

Karbüratör К126Г ayarı

Karbüratör ayarlamak için gerekirfarklı sebeplerden dolayı ortaya çıkar. Bu planlı bakım veya sorun giderme olabilir. Ayrıca, talimatlara göre basit ayarlama oldukça basittir. Dezavantajı, her zaman çözümde yardımcı olmamasıdır. Karbüratörün onarımında geniş deneyime sahip tecrübeli teknisyenler, vanaları ayarlamadan işi üstlenmezler.

Karıştırma cihazı içinyakıt-hava karışımı kesintisiz çalışır ve sürekli regüle edilmesine gerek yoktur, zamanında bakım gereklidir. Kaçak ve sızdırmazlık için temel bir denetim yapmak ve karbüratörün en azından kısmen yıkanması yeterlidir. Bazen, şamandıra haznesindeki yakıt seviyesinin yanı sıra hem yakıt hem de hava jetlerinin çıkış kapasitesi kontrol edilmelidir.

karbüratör to126g cihaz ayarı

Meseleye sistemli bir şekilde yaklaşırsanız, aşağıdaki tipte karbüratör ayarlarını ayırt etmeniz gerekir:

 • rölanti;
 • bir şamandıra ile odadaki yakıt seviyesi;
 • ekonomizer vanası.

Karbüratör K126G'nin UAZ üzerinde ayarlanması çoğu zaman belirli bir rölantinin ayarlanması anlamına gelir. Yani, boşta otomatik istikrarı geri dönmek için eylemlerin sırasını düşünelim.

Rölanti ayarlaması ile ilgili talimatlar

Motor çalışmasının stabilitesinin ayarlanmasıiki vida ile gerçekleştirilir. Biri yakıt-hava karışımının miktarını ve ikincisini - K126G'deki zenginliğinin kalitesini belirler. Aşağıda verilen talimatlar karbüratörün ayarlanması aşamalarında gerçekleştirilir:

 1. Çırpılmış arabada, karışımın zenginleşmesini sağlayın, durma noktasına vidalayın ve sonra 2,5 tur çevirin.
 2. Motoru çalıştır ve ısıt.
 3. Motorun düzgün ve kararlı çalışmasını yaklaşık 600 rpm'de gerçekleştiren ilk vida.
 4. İkinci vida (zenginleştirme karışımı) yavaş yavaş bileşimini yavaşlatır, böylece motor sürekli çalışmaya devam eder.
 5. İlk vida, devir sayısını 100 artırır, ikincisi ise aynı miktarda azaltır.

k126g karbüratör ayar talimatları

Ayarın doğruluğu, hızın 1500'e yükseltilmesi ve ardından gaz kelebeğinin kapanmasıyla kontrol edilir. Cirolar kabul edilebilir değerlerin altına düşmemelidir.

Şamandıra haznesindeki yakıt seviyesini ayarlama

Zamanla, bu seviye olabilirbir şamandıra ile hücrede benzin değişecektir. Normalde, karbüratör muayene penceresinden belirlenen konektörün alt yüzeyinden 18-20 mm arasında değişmelidir. Görsel olarak öyle değilse, o zaman ayarlamalar yapmanız gerekir.

K126G haznesindeki yakıt seviyesinde değişimyüzer kolun dilini bükerek gerçekleştirilir. Bu, çok dikkatli bir şekilde yapılır, özel benzin dirençli kauçuktan conta yıkayıcısına zarar vermemeye çalışılır.

Çeşitli üreticileri

Karbüratör K126G üreticileri arasında vardı:

 • "Solex";
 • "Weber";
 • "Pekar".

Bugün en popüleryani "Pekar". Kullanıcılar, daha istikrarlı bir çalışmanın yanı sıra 100 km'de 10 litre civarında ekonomik yakıt tüketimine sahip yüksek dinamik özelliklere dikkat çekiyor. Karbüratör "Pekar" K126G'nin ayarının, yukarıdakiyle aynı şekilde gerçekleştirildiğini belirtmek gerekir.

K126G'nin avantajları ve dezavantajları

Karbüratör K126G, UAZ sahipleriyle oldukça popüler. Daha modern modellerde bulunmayan bazı avantajlar için takdir edilmektedir:

 • blokaj varlığında kararlı çalışma;
 • yakıt kalitesine karşı iddiasızlık;
 • yeterli ekonomi

karbüratör ayarı bakar k126g

Karbüratör K126G, karışımın kalite kontrolüdüzenli olarak üretilen, herhangi bir sorun olmadan çalışacaktır. Yapının basitliği, güvenilirliğin bir garantisidir. Bu durumda karşılık gelecektir, ancak planlı bakım yapılmalıdır.

K126G'nin hoş olmayan bir dezavantajı var. Aşırı ısınma durumunda, cihazın durumu deforme olabilir. Karbüratör dişli bağlantıları aşırı sıkıldığında bu oluşur.

Sonuç

Deneyimin gösterdiği gibi, karbüratörün ayarlanmasıK126G bu kadar zor bir soru değil. Ve cihazın zamanında bakımı, çalışmanın süresini önemli ölçüde uzatacaktır. Bütün bunlar K126G'nin iddiasızlığıyla birlikte karbüratör arabalarının sahiplerini çekiyor.

Karbüratörün cihazı ve ayarlaması К126Г 2019

Karbüratörün cihazı ve ayarlaması К126Г 2019

Related news

 • Kıvırcık Saç Stilleri için bazı ipuçları 2019
 • Brezilyada halk sandık başında
 • Futbol Videoları
 • Yaz Düğünü
 • Civan perçemi ne işe yarar ile Etiketlenen Konular

 • Karbüratörün cihazı ve ayarlaması К126Г 42

  Karbüratörün cihazı ve ayarlaması К126Г


  Karbüratörün cihazı ve ayarlaması К126Г 58

  Karbüratörün cihazı ve ayarlaması К126Г 52

  Karbüratörün cihazı ve ayarlaması К126Г 79

  Karbüratörün cihazı ve ayarlaması К126Г 70

  Karbüratörün cihazı ve ayarlaması К126Г 7

  Karbüratörün cihazı ve ayarlaması К126Г 34

  Karbüratörün cihazı ve ayarlaması К126Г 63

  Karbüratörün cihazı ve ayarlaması К126Г 72

  Karbüratörün cihazı ve ayarlaması К126Г 62

  Karbüratörün cihazı ve ayarlaması К126Г 70

  Karbüratörün cihazı ve ayarlaması К126Г 34