Karakterin yapısı

Karakterin yapısı

Birçok bakımdan, biziz, tam olarakbizim karakterimiz. Karakter nedir? Bu karmaşık bir fenomendir. Değişik derecelerde bağımsız olarak ifade edilen çeşitli özelliklerin istikrarlı bir bileşimi olarak anlaşılır. Karakter ve yapısı birçok önde gelen psikolog tarafından incelendi. Ayrıca, karakterin kişinin yaşamını, dünya görüşünü, diğer insanlara karşı tutumunu nasıl etkilediğini de düşünüyorlardı. Farklı eserlerdeki karakter yapısı farklı şekillerde anlatılmaktadır. Temel olarak, birincil ve ikincil özelliklerin toplamı olarak anlaşılmaktadır. Tabii ki, her ikisi de önemlidir.

Psikolojideki karakter yapısı

Hepimiz olanlardan farklı tepki veriyoruz.etrafında. Çoğu durumda, psişenin belirtileri karmaşıktır. Karakterin yapısı, öğeleri birbiriyle ilişkili olduğu için özeldir. Çoğu zaman bir değişim eğilimi gözlemlenebilir. Çoğu zaman, bazıları başkalarından yayılıyor. Mesele şu ki, cesur bir kişi bir kural olarak belirlenmiş ve inisiyatiflidir, ancak korkak utangaç ve tezgahlıdır.

Karakterin yapısı, hem ikincil hem de öncü özelliklerden oluşur. İlk kişi gelişimi yönünü belirledi. Onlara dayanarak, ikinci form.

Önde gelen karakter özelliklerini bilmek fırsat verirBir insanın psikolojik portresi oluşturup ne olduğunu anlayın. Yazarların bir karakterin görüntüsünü ortaya çıkarmak için karakterlerinin bazı özelliklerini derhal vurguladığını unutmayın. Doğru şekilde gösterebilirseniz karakter hemen okuyucu tarafından anlaşılacaktır.

Karakter özellikleri bir kişinin gerçeğe olan tutumunu ortaya çıkarabilir ancak temelinde yanlış sonuçlara varmak mümkündür.

Karakter özellikleri, gerçeklikle olan ilişkilerin yanı sıra çeşitli durumlarda tanımlanabilir. Özellikle görünür durumdadırlar:

- başkaları ile etkileşim anında. Bu, sosyallik, tecrit, hayırseverlik vb. Ile ilgilidir;

- Herhangi bir işi yaparken. Bu, gayret, gayret, vicdan azabı ve benzeri hususları ilgilendirir;

- Kendinizle iletişim kurarken. Bir kişi kendisini yukarı kaldırabilir veya küçümseyebilir, kendi kendine kritikleşebilir, kendisini çok geliştirir veya affeder. Bütün bunlara dayanarak, örneğin irade gücü gibi karakter nitelikleri oluşur;

- Karakterin ve elemanlarının yapısı, bir kişinin mülkle olan ilişkisinin analizinde açığa çıkarılabilir. Burada, bir kişi özensiz, düzenli, tutumlu ve benzeri olabilir.

Karakter yapısı karmaşıktır. Bu, hepsini herhangi bir unsur tarafından yargılayamadığınız anlamına gelir. Bunun, yalnızca geçici bir duygu dürtüsünün sonucu olması mümkündür. Farklı durumlarda, bir insanın iyi ya da kötü, kararlı ya da korkak, düzensiz ya da slovenly olabileceğini de hatırlamak önemlidir. Birçoğu evde güvenle davranıyor, ancak topluma girdiklerinde tamamen kaybolmuş durumda.

Genel olarak, karakter yapısı esas olaraktam olarak insanın toplumla olan ilişkisi ve onun somut temsilcileri aracılığıyla anlaşılabilir. Unutmayalım ki, bir insan sosyal bir varlıktır, yani davranışları her durumda toplum tarafından oluşturulmuştur. Toplumun ayrıca karakteri üzerinde büyük etkisi vardır.

Bazı karakter özellikleri genellikle doğasında bulunursadece bireysel bireylere değil, aynı zamanda bütün sosyal gruplara da. Askerlerin gurur, cesaret, cesaret, cesaret, disiplin ve madencilerin dayanıklılığı, gayreti sarfiyeti, gayreti göstermesi vb. Ile karakterize edildiğini tahmin etmek zor değildir.

Karakterin doğuştan göründüğü bir görüş var. Ancak bu, kısmen doğrudur; ancak özelliklerinin çoğunun, yalnızca belirli bazı koşullar nedeniyle veya belirli eylem modelinin kullanılmasıyla aynı eylemlerin uzun süre tekrarlanması sonucunda ortaya çıktığı unutulmamalıdır.Related news

 • Contalar nasıl doğru şekilde kullanılır
 • Güzel anlamlı kadir gecesi mesajları tumblr
 • Zamandan Tasarruf Etmek İçin Pratik Bilgiler
 • Çocuklar için Encephabol: ebeveynlerin yorumları
 • Windows 7nin güvenli geri alımı

 • Karakterin yapısı

  Karakterin yapısı


  Karakterin yapısı

  Karakterin yapısı

  Karakterin yapısı

  Karakterin yapısı

  Karakterin yapısı

  Karakterin yapısı

  Karakterin yapısı

  Karakterin yapısı

  Karakterin yapısı

  Karakterin yapısı

  Karakterin yapısı

  Karakterin yapısı

  Karakterin yapısı