Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır: Endoskopik Karın GermeKarın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır: Endoskopik Karın Germe
Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır: Endoskopik Karın Germe


Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır: Endoskopik Karın Germe

Endoskopik karın germe

Endoskopik karın germe

Endoskopik karın germe, diğer germe ameliyatlarına göre daha başarılı bir yöntemdir. Aynı zamanda yara, şişme ve morarma gibi belirtiler de oldukça az görülür. Daha kısa bir iyileşme süresi vardır.

Karın germe ameliyatı kimlere yapılır?

– Endoskopik karın germe ciltteki skar boyutunu en aza indirmeye yardımcı olan ve sarkmaları azaltan bir yöntemdir. Diğer karın germe yöntemlerinin aksine, uygulama sonrasında ciltte çıkıntılı ve izlerin kaldığı alanlar oluşmaz. En iyi sonuçları elde etmek için, endoskopik karın germe adaylarında cilt esnekliğinin fazla olması gerekir.

Karın germe ameliyatı nasıl yapılır?

– Endoskopik karın germe ameliyatı sırasında karında küçük kesiler yapılır. Bu kesiklerden içeri bir endoskop yardımı ile girilir. Bu endoskopun ucunda bir kamera ile ışık vardır. Kamera ve ışık sayesinde abdominoplasti gerçekleştirilir. Kesiler genellikle kasık kemiği ve göbek altından yapılır ve oldukça küçük kesilerdir. İşlem sırasında karın kasları sıkılaştırılır ve cildin gerilmesi sağlanır. Bu işlem sırasında gerekli görülürse liposuction da kullanabilir. İşlemler bitirildikten sonra kesiler dikilir ve kapatılır.

– Ameliyat sonrasında kesilerde dren denilen tipler bırakılır. Bu küçük plastik borular içerisinde aşırı kan ve sıvı birikmesini engeller. Sıvı Akışını bağlı olarak bu drenlerin günde birkaç kez boşaltılması gerekmektedir. Genellikle, dren ameliyattan birkaç gün sonra çıkarılır.

Karın germe ameliyatı iyileşme süreci :

– Endoskopik cerrahi, geleneksel cerrahi yöntemlerine göre daha küçük yara izleri bırakır ve daha az kanama, şişme ve morluğa neden olur.

– Endoskopik karın germe ameliyatı sonrasında hastalarda oluşan rahatsızlık, şişlik ve morarmalar genellikle bir hafta ila iki hafta içerisinde geçer.

– Ameliyat sonrasında yorucu egzersiz ya da aktivitelere başlamadan önce doktora danışılması önerilir.

Karın germe ameliyatı yan etkileri: Karın germe ameliyatının riskleri:

– Endoskopik karın germe ameliyatı her estetik ameliyat gibi şişliklere, morluklara ve ağrıya neden olabilir. Bu ağrıların azaltılması için genellikle doktor tarafından ağrı kesiciler reçete edilir.

– Ameliyatta ciddi riskler yoktur. Ancak narkoz verilecekse her ameliyatta olduğu gibi narkoz çeşitli yan etkilere neden olabilir.

Karın germe ameliyatları müdahale edilecek alana göre farklı tekniklerde uygulanabilir. Tam karın germe ameliyatında, cerrah genellikle kalçadan kasık kemiğine kadar ve alt karın bölgesinde ufak kesikler yapar. Göbek altı kesiği mümkün olduğunca aşağıda tutulur. Bu şekilde bikini bölgesi içerisine gizlenmiş olur. Karın bölgesinde göbek deliğinin etrafında yapılan kesinler ve yan karın kesikleri içerisindeki yağların yok edilmesi ile karın gerdirilerek daha düz bir hale getirilir.

Ters karın germe

– Ters karın germe ameliyatı genellikle göğüs ameliyatları ile birlikte yapılır. Kesi kasın yerine sadece göğüs altından yapılır. Deri yukarı doğru çekilir ve ters V şeklinde göğüs altında toplanarak dikilir.

Liposakşın karın germe ameliyatı

– Günümüzde en sık uygulanan yöntemlerden biri de lipoşakşın karın germe ameliyatıdır. Göbek çevresindeki cildin esnekliğinden faydalanılarak içerisindeki yağların alınması amaçlanır.

– Liposakşın emme yoluyla yağ giderme tekniğidir. Kanül adlı bir cihaz ile karında yapılan küçük kesilerden karın altına girilir. Yağlar kanül boruları yardımı ile dışarı alınır.

– Liposakşın karın bölgesinin yanı sıra kalça, içe ve dış bacak, çene altı, üst kol ve boyun bölgesine de uygulanmaktadır.

Karın bölgesindeki sarkmaların azaltılması için tüm bu yöntemler sıkça uygulanan estetik çözümler arasındadır. Endoskopik karın germe ameliyatı en sık başvurulan yöntemdir. Bu ameliyat öncesinde mutlaka ameliyat sonrası riskleri ve yan etkileri hakkında doktor ile konuşulmalıdır.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır: Endoskopik Karın GermeKarın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır: Endoskopik Karın Germe

Related news Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır: Endoskopik Karın GermeKarın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır: Endoskopik Karın Germe


Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır: Endoskopik Karın Germe


Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır: Endoskopik Karın Germe


Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır: Endoskopik Karın Germe


Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır: Endoskopik Karın Germe