Karşılaştırmalı ciro

Karşılaştırmalı ciro

Karşılaştırmalı ciro teklifin bir parçasıdırnesneleri, eylemleri, işaretleri diğer nesnelere, eylemlere, işaretlerle karşılaştırarak figüratif olarak karakterize eder. Karşılaştırmalı sendikaların yardımıyla teklife sunuldu.nasıl, tam olarak, sankive benzerleri.

Karşılaştırmalı ciro

Cümle içinde, karşılaştırmalı ciro teklifin bir üyesidir ve temel olarak eylem tarzının koşullarının sözdizimsel rolünü yerine getirir. Örneğin:Ve serçeler, sanki sahnelerin arkasından, bir millet sürüsüne düştüler..

Dikkat edin! Karşılaştırmalı bölümün sendikalar tarafından birleştirildiği karşılaştırmalı devir ve karmaşık cezalarla basit cümleler arasında ayrım yapmak gerekir.sanki. Örneğin:Odanıza kapıyı sessizce açtığımı hatırlıyorum ...Bu cümlede, bölüm "odanıza nasıl kapı açtın"Dilbilgisel bir temeli var"sen açtın"Yani bunun bir teklif olduğunu, bir dönüş değil.

Sözlü anlatımdaki karşılaştırmalı ciro, tonlama ile ve yazılı olarak virgüllerle ayrılır. Ciro, cümlenin ortasındaysa, her iki tarafa da virgüller yerleştirilir. Karşılaştırma:

 1. Güneş gibi, bir annenin gülüşünü seviyorum.
 2. Güneş gibi, annemin gülüşünü seviyorum.
 3. Annemin gülümsemesini seviyorum, güneş gibi.

Karşılaştırmalı ciro teklifin bir parçasıdır

Teklifte, her zaman ile başlayan önemli noktalar vardır.yanı sıra. Ayrıca ciroları tahsis etmeknasılşartıylaonlar kelimelerden önce gelirlerböyleve benzerleri, örneğin:Çoğu çocuk, yetişkinler gibi, filmler gibi; Bu yazarın yeni bir makalesi, diğerleri kadar ilginç ve bilgilendirici.

Virgül daha önce konurnasılaşağıdaki dönüşlerde:başka bir şey değilveyabaşka hiçbiri.Örneğin:Bölünmüş bir saniye için, kendi kardeşinden başka bir şey olmadığı anlaşıldı, ona bir numara oynamaya karar verdi.

Ayrıca, birliklerin, sendikalar tarafından başlatılan bu tür karşılaştırmalı dönüşler tahsis edilir.sanki, tam olarak, sankivb .. Örneğin:Görünüşe göre, sanki hipnotize ediyormuş gibi ... Ayın kasvetli ve mor, sanki hasta gibi ...; Daha sonra için üzülmeden önce dağıtmak çok daha iyidir.

Karşılaştırmalı cirosu, bu gibi durumlarda virgüllerle ayrılmaz:

- Bir bileşik yüklemenin parçasıysa. Bu durumda, bir çizgi atabilirsiniz. Örneğin:Bir çocuk altın güneş gibi.

- Eğer arka tarafta ise ön plandaDurumun anlamı (daha sık soruyu cevaplayan eylem tarzıNasıl?). Böyle bir cironasılgenellikle enstrümantal durumda bir zarf veya isim ile değiştirilebilir, örneğin:Akarsular gözyaşları aktığında (Çar: akan akışlar).

- Karşılaştırmalı ciro öncesinde zarflar vardırneredeyse, kesinlikle. Örneğin:Çocuklar zaten yetişkinler gibi konuşuyorlardı.

- Ciro, feolojik dönüşümün bir parçasıysa (ateşten korkmak, kova gibi dökmekve benzerleri). Örneğin:Kükürt kokuyordu, yakıyordu ve bir kova gibi dökülüyordu.

Karşılaştırmalı Devrimler

Dikkat edin! Uygulama ile karşılaştırmalı hızı kelimeyle karıştırmayın.olarakhangi virgül serbest bırakılır ağırlıklı tarafından mektupta üzerindedir. Örneğin, cümlede:Dünya çapında bilinen bir şair olarak Puşkin- İfadeşair olarak"Bir ek ve bir dönüş değil (bu cümleyle Puşkin şairle karşılaştırmaz, çünkü şairdir, bu Puşkin'in dünya çapında bir şair olarak nasıl bilindiği sorusudur).Related news

 • 11 Nisan 2019 Cumartesi Günlük Burç Yorumları
 • Keten Ayakkabı Nasıl Temizlenir
 • Renkli Nemlendiriciler Nasıl Kullanılır
 • Kırma Yeşil Zeytin Uzun Süre Nasıl Saklanır
 • Etiket: kısa bot

 • Karşılaştırmalı ciro

  Karşılaştırmalı ciro


  Karşılaştırmalı ciro

  Karşılaştırmalı ciro

  Karşılaştırmalı ciro

  Karşılaştırmalı ciro

  Karşılaştırmalı ciro

  Karşılaştırmalı ciro

  Karşılaştırmalı ciro

  Karşılaştırmalı ciro

  Karşılaştırmalı ciro

  Karşılaştırmalı ciro

  Karşılaştırmalı ciro