Kaplumbağaları ne besleyeceksin Yeni başlayanlar için ipuçları 2019

Kaplumbağaları ne besleyeceksin Yeni başlayanlar için ipuçları 2019
15.09.2019

Kaplumbağaları ne besleyeceksin Yeni başlayanlar için ipuçları 37

Kaplumbağaları ne besleyeceksin? Yeni başlayanlar için ipuçları

Evde bir kaplumbağa yaşamaya karar verirseniz, o zaman,Her şeyden önce, sen kaplumbağa bir oyuncak değil, yaşayan bir yaratık ne açık olmalıdır. Bu dizlerinin üzerine sahibine tırmanmaya değildir ve bir kedi gibi mır mır olmayacak, bunun yerine, basitçe size cevap vermez, hatta lokma zarar verebilir gerçek vahşi sürüngen, bu.

kaplumbağaları beslemekten dahaBununla birlikte, kaplumbağalar genellikle apartman dairelerinde tutulur.Bir kedi veya köpek gibi bakıma ihtiyaç duymadıkları için evde beslenen hayvan olarak, mobilya yağmalamayın, köşelerde bok etmeyin, havlamaya maruz bırakmayın. Yürüyen bir kaplumbağa sadece yazın güneşli havalarda ve hatta her gün değil. Unutulmamalıdır ki, doğası gereği soğuk kanlı bir hayvan, bir kaplumbağanın ısınmaya ve uygun beslenmeye ihtiyacı vardır, doğada aldığı şeyleri yiyecekle birlikte alırlar. Dolayısıyla, besleyeceğimiz şey ana konular arasındadır.

Kaplumbağa'ya ekmek, peynir, süt, süzme peynir ve hatta kedi maması verilebileceği konusunda yaygın bir görüş vardı. Ve yine kaplumbağaları besleyecek ne var?ne besleyeceğim

Beslenme türlerine göre kaplumbağalar üç gruba ayrılabilir.

 • Etçil. Bu türlerin neredeyse tamamı suda yaşar ve bu nedenle ağırlıklı olarak diyetlerinin% 70 ila 90'ını oluşturan hayvansal kökenli (çoğunlukla balıklar ve deniz ürünleri) yemlerle beslenir ve sadece% 10-30'u bitki yemi olur. Bu tür kaplumbağaların diyetindeki ana ürün yalın balıktır. Kaplumbağaları balıkla beslemeden önce, et kemikten temizlenmeli ve küçük parçalar halinde kesilmelidir. Haftada bir kez, hayvansal protein ile doymuş az yağlı haşlanmış et vermelisiniz. Vitaminler salyangoz ya da solucan eti olduğundan. Kışın, önleme amacıyla, multivitamin vermeniz gerekir. Evcil hayvan mağazalarında satılan hazır kaplumbağa yemeklerini de kullanabilirsiniz (örneğin, "Kova Kaplumbağası Menüsü" veya "Tropikal BioREPT").
 • Otobur. Bu kaplumbağalar, bitkinin yaklaşık% 90'ını ve hayvan yemlerinin% 2 - 10'unu tüketirler. Genellikle sebze, yeşillikler, meyveler ve protein ve vitamin takviyeleri eklenerek beslenirler. Kaplumbağaları beslemeden önce, karışım ince kıyılmalıdır. Bir yıla kadar süren kaplumbağalar her gün beslenmelidir, ancak 2-3 saatten fazla yiyecek bırakmayın. Yetişkin kaplumbağaların haftada 2-3 defa beslenmesi önerilir. Bir kaplumbağa için, bu tehlikeli değildir, aksine, tam tersine işe yarar. Hiçbir durumda köpeğe alkaloidler içerdiğinden kara ekmek, süt, narenciye kabuğu ve meyve kemiği vermelisiniz. Ayrıca, bazı tip bitki türlerine yiyecek verilmemelidir. Tatlı meyveleri, üzümleri, salatalıkları, kirazları, baharatları kötüye kullanmayın. Yaz aylarında, kaplumbağalar karahindiba, anne-üvey anne, yonca ve çilek, ahududanı, böğürtlen, yaban mersini vb. Zevk alırlar.kaplumbağa yemeğiHaftada bir kez mineral verilmelidir.(Karbonat, kalsiyum palmitat, boroglyukonat, gliserofosfat, kemik tozu, toz haline getirilmiş yumurta kabuğu) ve protein (ham karaciğer, kepek, kuru maya, peynir, yumurta, kıyma) katkı maddeleri.
 • Omnivorlardır. Yaklaşık 50x50 bir arada hayvan ve sebze yemek yiyin. Bu grubun kaplumbağalarını beslemek, isimlerinden açıkça anlaşılıyor.

Teraryumlarda kaplumbağalar tavsiye edilir. Doğru beslenme ve uygun bakım ile 30 yıldan fazla yaşayabilirler.

Kaplumbağaları ne besleyeceksin Yeni başlayanlar için ipuçları 2019

Kaplumbağaları ne besleyeceksin Yeni başlayanlar için ipuçları 2019

Related news

 • Çok İzlenen Videolar
 • Adlar önemli. Tırnak adı nedir
 • Yaz aylarında yeni doğmuş bir bebek giymek ve en rahat kıyafetler nasıl giyinir
 • ABD: Suriyedeki hava saldırısında cami vurulmadı, onlarca sivil ölmedi
 • Nefis Yemek Tarifleri Çemenli Yumak Poğaça Tarifi

 • Kaplumbağaları ne besleyeceksin Yeni başlayanlar için ipuçları 42

  Kaplumbağaları ne besleyeceksin Yeni başlayanlar için ipuçları


  Kaplumbağaları ne besleyeceksin Yeni başlayanlar için ipuçları 36

  Kaplumbağaları ne besleyeceksin Yeni başlayanlar için ipuçları 63

  Kaplumbağaları ne besleyeceksin Yeni başlayanlar için ipuçları 96

  Kaplumbağaları ne besleyeceksin Yeni başlayanlar için ipuçları 60

  Kaplumbağaları ne besleyeceksin Yeni başlayanlar için ipuçları 37

  Kaplumbağaları ne besleyeceksin Yeni başlayanlar için ipuçları 71

  Kaplumbağaları ne besleyeceksin Yeni başlayanlar için ipuçları 24

  Kaplumbağaları ne besleyeceksin Yeni başlayanlar için ipuçları 77

  Kaplumbağaları ne besleyeceksin Yeni başlayanlar için ipuçları 49

  Kaplumbağaları ne besleyeceksin Yeni başlayanlar için ipuçları 88

  Kaplumbağaları ne besleyeceksin Yeni başlayanlar için ipuçları 2

  Kaplumbağaları ne besleyeceksin Yeni başlayanlar için ipuçları 64

  Kaplumbağaları ne besleyeceksin Yeni başlayanlar için ipuçları 51