Kapı kapatıcısı DORMA: kalite ve konfor 2019

Kapı kapatıcısı DORMA: kalite ve konfor 2019
21.08.2019

Kapı kapatıcısı DORMA: kalite ve konfor 17

Kapı kapatıcısı DORMA: kalite ve konfor

Kapıların açılması ve kapatılması tanıdıkeylem. Bunu her gün birkaç kez yaparız, çoğu zaman düşünmeden yaparız. , Kanat çırparak taslaklar için kapılarını açıyor kapıyı Knock - hemen hemen her zaman can sıkıcı. aniden kapıyı kapatarak daha kötüsü hayvan veya yaralı ise çok tatsız, çocuğa zarar. Bu arada, bütün sorunlarını yakından kapıyı yükleyerek önlenebilir.

yakın dorma

Neden daha yakına bir kapıya ihtiyacım var?

Kapı daha yakın - bu pürüzsüz bir mekanizmadırkapıları kapatıyorum. Kapı kapatıcısının ilk prototipi, kapı yayıdır, eyleminin eğlenceli bir tarifi, "12 Sandalyeler" adlı romanda I. Ilf ve E. Petrov'da bulunabilir. Komplike bir eski kapı kapatma mekanizması, elmas arayışının başladığı bir bakım evi ile donatıldı. En basit mekanizma bir yay, bir uç kapıya, diğeri de kapı çerçevesine bağlıdır.

Modern kapı kapatıcı karmaşık bir hidroliktirmekanizması. Çok fonksiyonlu kapı kapatıcısı sadece kapı kanadı rahatça kapamakla kalmaz, aynı zamanda kapıyı da sağ açıda tutar. Mekanizmanın geliştirilmesinde üretici ve yenilikçi olan lider şirket DORMA'dır.

kapı kapanış dorma

Dünya Alman kalitesi

Kapıya daha yakın DORMA - bu 1908'den beri kalite için bir eşanlamlı. Alman Ennepetal kasabasında bu yıl, iki kardeşin, salıncak kapıları için küçük bir kapı menteşesi üretimi düzenledikleriydi. 1927'de DORMA markası tescil aldı ve ilk kapı kapanış serisi 1950'de piyasaya çıktı.

İlk kapı aksesuarlarının rahat bırakılmasıKapıyı kapatmak neredeyse derhal şirketi endüstri lideri yaptı. Daha ileri çalışmalar sadece bu pozisyonları birleştirdi. Kapı kapatıcısı DORMA TS - ilk seri kapı kapatıcıları olarak adlandırılan seri artık üretiliyor, ancak modernliğin gereklilikleriyle. 1962'de şirket, üretim hattını, zaman içinde, aynı zamanda önde gelen bir pozisyonda bulunan bir otomatik kapı tahriki hattı kullanarak genişletti.

dorma ts

çeşit

Kapı kapatıcı kapı DORMA birkaç amaç için üretilmiştir:

 • Zemin. Bu tür kapı kapatıcıları, her türlü iç mekan için görünmez ve uygundur. mekanizmanın çalışma parçası bir oyuk taban monte edilir ve tamamen kaplama malzemeleri gizlenir. Bu teknik yükleme bitirme yer açmak için gerekli şartları mandallama. Dahili yakın taban kapı dayanıklıdır, bu otkryvaniyazakryvaniya kapıyı davranarak kırmaya neredeyse imkansız, o duvar ya sövesidir isabet yaprak önlenmesi, kapı kanadının ani hareket emer. Özel apartmanlarda, ofis binalarında dış ve iç kapılar için kullanılır.
 • İrsaliye. Kapı kapatıcısı DORMA kapı grubunun görünür kısmına monte edilmek üzere tasarlanmıştır. Modellerin özellikleri, bıçağın kapanma hızını ayarlama, deklanşör ayarı ve geniş bir model yelpazesi, mekanizmanın kapının boyutuna, ağırlığına, malzemesine uygun olarak seçilmesini sağlar. Ayrıca, mekanizmayı geliştirirken, çalışma koşulları dikkate alınmıştır. Kapı kapatıcısının çalışma aralığı geniştir: ayaz -25'ten tropik +40 santigrat dereceye. Renk çözümü, herhangi bir iç mekan için bir irsaliye seçmenize izin verir.
 • Diğer türler. Ayrıca, büyük kapı dolaplarının doğru çalışması için DORMA kapı kapatıcıları kullanılmaktadır. Şirket, cam kapılar, cam bölmeler ve kayar sistemler için en kaliteli armatürleri üretmektedir.

Işte, şirket tarafından yönlendirilirİlkenin yaratılması: “Müşterinin hayal kırıklığından daha iyi bir fiyatla daha iyi”, bu nedenle rahat kapı operasyonu problemini çözmek isteyen herkes bir kapıyı daha yakın bir şekilde DORMA satın alabilir.

kapı kapatıcı kapı dorma

Ürün Avantajları

Kapı kapatıcısı DORMA'nın birtakım avantajları vardır.yıllarca süren sömürü ve şirketin alıcıya en iyisini sunma arzusuyla test edildi. Kapıların argüman mekanizmalarıyla donatıldığı tesisler, düşük gürültü, mikro iklimin taslaksız korunması, enerji tasarrufu ve küçük onarımların olmaması ile ayrılır.

Ayrıca, kapı kapatıcısı DORMA'nın şu avantajları vardır:

 • geniş fiyat aralığı;
 • uzun servis ömrü;
 • basit kurulum;
 • tasarımın evrenselliği;
 • kapı kanadının ayarlanabilir pürüzsüzlüğü;
 • garanti yükümlülükleri;
 • onarım servisi

Kapı kapatıcısı DORMA herhangi bir odaya kurulur,Kapının özelliklerini ve operasyonun özelliklerini dikkate alarak doğru seçimi yapmak gerekir. Mekanizmanın dört temel renk çözümü (siyah, beyaz, altın, gümüş), onu herhangi bir tarzın içine uyumlu bir şekilde sığdırmaya izin verir. Kompakt boyutlar, kapıyı iç mekanlarda neredeyse görünmez kılar.

Kapı kapatıcısı DORMA: kalite ve konfor 2019

Kapı kapatıcısı DORMA: kalite ve konfor 2019

Related news

 • Domat Bastı Tarifi
 • 2019 Günlük Makyaj Modelleri
 • Adalarda gezilecek yerler
 • 10 Sonbahar Stili
 • Baba Candır 31.Bölüm Fragmanı izle

 • Kapı kapatıcısı DORMA: kalite ve konfor 19

  Kapı kapatıcısı DORMA: kalite ve konfor


  Kapı kapatıcısı DORMA: kalite ve konfor 10

  Kapı kapatıcısı DORMA: kalite ve konfor 66

  Kapı kapatıcısı DORMA: kalite ve konfor 31

  Kapı kapatıcısı DORMA: kalite ve konfor 91

  Kapı kapatıcısı DORMA: kalite ve konfor 41

  Kapı kapatıcısı DORMA: kalite ve konfor 44

  Kapı kapatıcısı DORMA: kalite ve konfor 54

  Kapı kapatıcısı DORMA: kalite ve konfor 81

  Kapı kapatıcısı DORMA: kalite ve konfor 73

  Kapı kapatıcısı DORMA: kalite ve konfor 43