Kabin VAZ-2107deki benzinin kokusunu nasıl giderebilirim (enjektör): ipuçları 2019

Kabin VAZ-2107deki benzinin kokusunu nasıl giderebilirim (enjektör): ipuçları 2019
21.08.2019

Kabin VAZ-2107deki benzinin kokusunu nasıl giderebilirim (enjektör): ipuçları 71

Kabin VAZ-2107'deki benzinin kokusunu nasıl giderebilirim (enjektör): ipuçları

VAZ-2107 - son klasik model"Zhiguli". Son sürümün "Yedi" si sadece güncellenmiş motor tarafından değil, aynı zamanda yeni güç sistemi tarafından da karakterize edildi. VAZ-2107, enjektörün fabrikadan teslim edilebildiği tek klasiktir. Ancak bu tür değişikliklerden sonra bile, kabin içinde benzin kokusu hakkında şikayette bulunurlar. VAZ-2107'de (enjektör) çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir. Her zaman teknik bir arıza değildir. VAZ-2107 (enjektör) 'deki yolcu kabinindeki benzinin kokusunun nasıl giderilebileceği kadar, bu problemle ilgili daha fazla bilgi makalede daha ayrıntılı olarak yer almaktadır.

Yakıt sisteminin özellikleri

"Yedi" geliştirilmiş bir versiyonudurSixes. İkincisi, sırayla, tüm selefleri gibi, karbüratör güç sisteminde farklıydı. VAZ-2107'de yanıcı bir karışım sağlamak için bir enjektör kullanılabilir.yakıt çek valfi Bu sistem daha güvenilir veetkili çalışma VAZ-2107'deki enjektör güç sisteminin kullanımı, kapasiteyi yüzde 5 artırmasına ve yakıt tüketimini yüzde 7 azaltmasına izin verdi.

Enjeksiyon sistemi - aşağıdaki unsurları birleştiren, bileşenlerin bütün bir kompleksi:

 • Kontrol ünitesi.
 • Sensörler (kütle hava akışı ve lambda sondası).
 • Rölanti hız regülatörü.
 • Adsorbe vanalı yakıt deposu.
 • Pompa.
 • Filtre.
 • Enjektörler.
 • Boruların ve hortumların bağlanması, kablolama.

VAZ-2107 yakıt sisteminin (enjektör) daha ayrıntılı bir diyagramı aşağıda sunulmuştur.Kabin içinde benzin VAZ 2107 enjektör kokusu Nasıl çalışır? Yakıt, basınç altındaki enjektörlere verilir. Karbüratörlü araçlardan çok daha yüksektir, ancak mekanik, ancak zaten bir elektrikli pompa ile pompalanmaz. Enjektörde "Yedi" dalgıç pompa doğrudan depoya monte edilir. Karbüratörde mekaniktir ve motor bölmesinde bulunur. Bundan dolayı, sıcak günlerde genellikle aşırı ısınır.

Dalgıç pompa yakıtı tanktan dışarı pompalar.Tüpler boyunca emme manifolduna 3-5 atmosfer basınçta akar. Ön benzin, arıtma prosedürünü geçer. Bunun için, ince ve kaba bir filtre sağlanır (ikincisi, pompanın hemen önünde bulunur). Silindirlere giren yakıt miktarı, elektronikler kullanılarak enjektörler tarafından ölçülür. Fazla benzin, depodaki yakıt kontrol vanasından geçer. Bu eleman iki yönlüdür. Yukarıda sunulan yakıt sistemi VAZ-2107 (enjektör) şemasındaki 10 numara ile belirtilmiştir.

Karışımı beslemek ve hazırlamak için tüm işlemlerbenzin otomatiktir. Değerlendirmeler gibi, sistem oldukça güvenilir ve karbüratörde olduğu gibi ayarlamalar gerektirmez. Ancak bazen problemler ortaya çıkabilir. Örneğin, aniden VAZ-2107 kabininde bir benzin kokusu var (enjektör). Ne yapmalı ve ne tehlikelidir, daha fazla düşüneceğiz.

Sonuçları nelerdir?

İyi bir kabin kabinde olmamalıyakıt dahil yabancı kokular. İç kısım benzin gibi kokuyorsa, sistemde bir sızıntı var demektir. Bu, çok tehlikeli olan, yetkisiz yangının doğrudan sebebidir.

Ayrıca benzin buharının çok olduğunu hatırlamaya değer.insan vücuduna zehirlidir. Sürücü ve yolcular baş dönmesi, uyuşuk ve hatta mide bulandırıcı hissedecekler. Bu nedenle, bu sorunu çözmek için tereddüt etmemelisiniz.

Depo kapağını kontrol edin

Yakıt doldurma boynu değil. Açılışında bile, benzin kokusu salonun içine sızmaz. Bunun nedeni tankın kendisinde aranmalıdır. "Yedi" enjektörde biraz farklı bir tasarıma sahiptir. Karbüratör makinelerinde tek parça ise, pompa için bir delik vardır. Kapak, çevre çevresinde eşit olarak cıvatalanmıştır. Belki, gevşek armatürler yüzünden, buharlar sızmaya başlar.

Tank nerede?

Çoğu araba bulunurarka koltuğun yastığının altında. Ama klasik "Zhiguli" de bagajın sağ tarafındadır (VAZ-2107 bir istisna değildir). Bunu tespit etmek kolaydır - bu öğe herhangi bir kaplama veya deri tarafından gizlenmez.açık pencereli kabin VAZ 2107 enjektörde benzin kokusu Bu nedenle, sıkılık için kontrol edilebilir,arabadan çıkmamak. VAZ-2107'nin bagaj bölümü çok küçüktür: bir tarafta, diğer tarafta bir yedek lastik vardır. Ancak, VAZ-2107 kabininde benzin enjektörünün diğer nedenlerini ele alalım (enjektör).

conta

Daha önce söylendiği gibi, böyle arabalardabir dalgıç pompa kullanılır. Tanktaki deliği kapatmak için imalatçı bir lastik conta kullandı. Bu nedenle, VAZ-2107 (enjektör) kabinde bir benzin kokusu vardır. Sebepler çok önemsiz - conta büzülebilir veya sonunda çatlayabilir.
Vazolar 2107 için taşıma çantası

Problem nasıl çözülür?

Elektrikli benzin pompasının yeni bir contası gereklidir. Değiştirmek çok kolay. Öncelikle enjektör besleme sisteminde basıncı azaltmanız gerekir. Bunu yapmak için motoru çalıştırmak ve çalışan motordaki pompadan sorumlu sigortayı çıkarmak gerekir. Birkaç saniye sonra, aracın kendisi durur. Ardından, gövdeyi açmanız ve dalgıç pompa cıvatasının cıvatalarını 7 sırayla sökmeniz gerekir. Kaba filtre, benzin seviyesi göstergesi, yakıt hatları, bir karşı-kupa ve bir kapağı birleştiren entegre bir yapıdır.

Tüm sekiz cıvatayı sökdükten sonra,Tel yongasını çıkararak pompayı çıkarmak gerekir. Dikkatli olun - çıkarırken, yakıt göstergesi sıkışabilir (biraz eğilmiş ve sonunda bir şamandıra).

vazolar 2107 enjektör kendiniz tamir Ardından contanın kendisi ile çalışmanız gerekiyor. Varsa, kir yerini almak ve temizlemek gereklidir. Sonra yeni olanı da aynı şekilde takın. Elemanın tank çivilerindeki deliklerle açıkça delinmiş olduğundan emin olun. Ardından pompayı geri takmanız ve cıvataları sıkmanız, çipi, sigortayı bağlamanız ve motoru çalıştırmanız gerekir. Kabindeki VAZ-2107 (enjektör) benzin kokusu ortadan kalkar.

Yararlı tavsiyeler

Yakıt sistemini tamir ederekkaba filtreyi önlemek için. Bir polimer ağını temsil eder ve karşı-bardağın alt kısmında bulunur. Filtre, aseton veya başka bir çözücü içinde durulanabilir. Sonra sert bir fırça ile temizleyin ve basınçlı hava ile üfleyin. En iyi seçenek, ızgarayı yenisiyle değiştirmek. Tek sorun, genellikle sadece bir pompa ile koleksiyonda satılıyor ve yaklaşık bin ruble maliyeti.

Yakıt hatları

Sorun devam ederse ve hala bir koku var iseaçık pencereli VAZ-2107 (enjektör) kabinde benzin, yakıt hatlarının sıkılığını kontrol etmek için gereklidir. Tüm vücut boyunca uzanıyorlar. Kaçak her yerde olabilir. Genellikle sebep mekanik hasardır (örneğin, yüksek bir engelin aşılmasından sonra makine zeminin tabanını bağlar). Her zaman benzin, nehrin aracın altından kırılmasını sağlayacaktır. Yakıt boruları çok güvenilirdir ve çoğu zaman sadece küçük çizgilerle sınırlıdır. Fakat bunların sebebi, VAZ-2107 (enjektör) üzerindeki kabinde bir benzin kokusu var.

Altını daha dikkatli incelemeye değer. Tüplerde koyu çizgiler varsa, o zaman bir basınç kaybı olur. Bu tür elemanların acilen değiştirilmesi gerekiyor. Hortumların diğer nesnelerle temas ettiği yerlere özellikle dikkat edin. Operasyonda, sadece ovuşturulabilir.

Adsorber vana

Bu eleman tüm enjektörlere kurulurAraba ve "Yedi" bir istisna değildi. Bu eleman nedir? Adsorber valf, hava filtresinin altındaki motor bölmesine monte edilen ve aktif karbonla doldurulmuş bir tür bankadır. Ne için? Yedi üzerindeki adsorbe vanası, benzin buharlarını yoğunlaştırmaya ve emmeye hizmet eder. Yakıtın buharı tekrar bir sıvıya buharlaşır ve motor güç sistemine geri gönderilir.

Bu maddeyi nasıl kontrol ederim? Bir arızanın ana belirtisi, benzin buharının birikmesi ve yolcu bölmesinde keskin bir koku olmasıdır. Ayrıca sorun, overclock sırasında rölanti ve güç kaybı ile ilgili hatalar eşlik ediyor. Tank açılma anında tökezlenirse, adsorbe vanası kullanılamaz hale gelir. Bütün kavanozu değiştirmek gerekli değildir - sadece bir valf yeterlidir. Değiştirildikten sonra, makine tekrar düzgün çalışır ve keskin kokular artık iç kısma girmez.
yakıt sistemi VAZ 2107 enjektör devresi

Vana bir multimetre ile kontrol ediliyor

Teşhis ayrıca bir voltmetre ile de gerçekleştirilebilir. Adsorber yakıt kontrol vanası nasıl kontrol edilir? Başlığı açmak ve kablo demeti parçasını valftan ayırmak gereklidir. Daha sonra, multimetrenin eksi çubuğunu toprağa bağlayın ve kontağı açın. Ardından pozitif probu tel kurcalamaya getirin ve cihazın değerlerine bakın. Endikasyonlar 12 V'un altında olmamalıdır.

Valfin kendisini kontrol etmek için zayıflatılmalıdır.Hortum klipsini bir tornavidayla sıkın ve tüpü kaldırın. Ardından, yarıklı bir tornavida kullanarak valfi kendiniz çıkarmanız gerekir. Kontağı açmak ve eleman üzerindeki ilgili terminallere "artı" ve "eksi" uygulamak gerekir. Vana çalışıyorsa, karakteristik bir tıklama duyarsınız. Aksi halde, eleman arızalı ve değiştirilmelidir. Yeni elemanın maliyeti 350 - 370 ruble (onuncu ailenin VAZ'sine uyuyor).

Valfi değiştirmek için sadece yarıklıTornavida. Benzin hortumlarının hortum klipslerini sökmeli ve elemanın kenarını kıstırmalı. Yeni olan, tıklayana kadar oluklara sıkıca takılmalıdır. Ardından hortumları vanaya takın ve kelepçeleri sıkın. Bu noktada, Seversky adsorbe valfinin değiştirilmesi başarıyla tamamlandı.

Tank hasar görebilir mi?

Tankın altında olduğu diğer otomobillerin aksinekoltuk, "Lada" ya zarar verme riski birçok kez artar. Sonuçta, ek olarak korunmuyor. Bu da bagajdan gelen kabinlerde sızıntılara ve hoş olmayan bir kokuya neden olabilir.Kabinlerde benzin VAZ 2107 enjektör kokusu neden olur Bu nedenle, büyük yükler taşırken,Tankın maksimum güvenliğini sağlayın (çoğu durumda sadece crumps). Bir arıza durumunda, bu eleman tamir edilmez ve tamamen değişir. Sızdırmazlık maddesi veya soğuk kaynak kullanımı tam güvenliği sağlayamaz.

Sonuç

Dolayısıyla, makalede hangi sebeplerden dolayı dikkate alınırKlasik "Zhiguli" nin kabininde hoş olmayan bir benzin kokusu var. Gördüğünüz gibi VAZ-2107'yi (enjektör) kendi ellerinizle tamir etmek oldukça mümkün. Tank, koltuğun altında gizli değildir, bu nedenle herhangi bir parçayı birkaç dakika içinde değiştirin.

Kabin VAZ-2107deki benzinin kokusunu nasıl giderebilirim (enjektör): ipuçları 2019

Kabin VAZ-2107deki benzinin kokusunu nasıl giderebilirim (enjektör): ipuçları 2019

Related news

 • Yapılandırma
 • Mpi Sonuçları
 • Düzenli Diyet Yapmanın Avantajları
 • Number 44 filmi: aktörler, roller, eleştiriler
 • Evde bardak altlığı nasıl yapılır

 • Kabin VAZ-2107deki benzinin kokusunu nasıl giderebilirim (enjektör): ipuçları 89

  Kabin VAZ-2107deki benzinin kokusunu nasıl giderebilirim (enjektör): ipuçları


  Kabin VAZ-2107deki benzinin kokusunu nasıl giderebilirim (enjektör): ipuçları 50

  Kabin VAZ-2107deki benzinin kokusunu nasıl giderebilirim (enjektör): ipuçları 91

  Kabin VAZ-2107deki benzinin kokusunu nasıl giderebilirim (enjektör): ipuçları 94

  Kabin VAZ-2107deki benzinin kokusunu nasıl giderebilirim (enjektör): ipuçları 92

  Kabin VAZ-2107deki benzinin kokusunu nasıl giderebilirim (enjektör): ipuçları 95

  Kabin VAZ-2107deki benzinin kokusunu nasıl giderebilirim (enjektör): ipuçları 58

  Kabin VAZ-2107deki benzinin kokusunu nasıl giderebilirim (enjektör): ipuçları 46

  Kabin VAZ-2107deki benzinin kokusunu nasıl giderebilirim (enjektör): ipuçları 69

  Kabin VAZ-2107deki benzinin kokusunu nasıl giderebilirim (enjektör): ipuçları 8

  Kabin VAZ-2107deki benzinin kokusunu nasıl giderebilirim (enjektör): ipuçları 15

  Kabin VAZ-2107deki benzinin kokusunu nasıl giderebilirim (enjektör): ipuçları 7