Jared Harris: En İyi FilmlerJared Harris: En İyi Filmler
Jared Harris: En İyi Filmler

Jared Harris: En İyi Filmler

Jared Harris - en başarılıçağdaş İngiliz aktörler. “Taç”, “Yüz”, “Madmen” gibi popüler televizyon dizilerine katıldı. Jared Harris'in en ünlü filmleri dedektif "Sherlock Holmes: Gölgeler Oyunu" ve genç fantezi "Ölümün Enstrümanı: Kemikler Şehri" dir. Toplamda, oyuncunun yaratıcı kariyeri 50'den fazla film ve dizi içerir.

Jared Harris

biyografi

Harris 1961'de Londra'da doğdu veailede üç çocuğun ortalaması. Babası İrlandalı aktör Richard Harris, annem Galli kökenli Elizabeth Rees-Williams'ın aktrisidir. Jared Demian'ın ağabeyi televizyonda çalışan tanınmış bir yönetmendir ve Jamie'nin erkek kardeşi ebeveynlerinin izinden gitmiş ve bir aktör olmuştur.

Jared Harris lisans derecesini 1983 yılında Duke Üniversitesi'nden aldı. Aynı yıl ilk filmi "Darkmoor" filmini çekti.

Jared Harris Filmleri

İlk roller

Harris ilk kez 1989'da ekrana çıktı.melodramda oynamak "Rachel Dossier." Bunu Ron Howard "Uzak-uzak" dramada bir rol izledi. Filmde onunla birlikte Tom Cruise ve Nicole Kidman oynadı. Yıldız oyuncularına rağmen, film eleştirmenler tarafından belirsizce alındı. Sadece gişe memuru memnun - 60 milyon dolarlık bir bütçeyle, fotoğraf 137 milyon gişede toplanan.

1992'de, Harris küçük bir rol oynamıştır.James Fenimore Cooper'ın aynı adlı romanından yola çıkarak "Mohikanların Sonu" adlı tarihi film. Resim en iyi ses için Oscar kazandı ve eleştirmenlerin onayını kazandı.

1994 yılında aktör,suçlu gerilim filmi Oliver Stone "Doğal katiller." Ana roller Robert Downey Jr., Tommy Lee Jones ve Woody Harrelson'a gitti. Film eleştirmenlerden karışık eleştiriler aldı, bazıları da derin bir felsefi duyuya sahipken, diğerleri çok şiddetli sahnelerin bolluğuyla mutsuzdu. Nakit toplama, 34 milyon bütçeyle 50 milyon dolara ulaştı.

Jared Harris

Daha fazla kariyer

90 yılda, Harris çok çekiyordu amaçoğunlukla ikinci planın rollerini aldı. 1994 yılında, Jared Harris'in filmografisi, ilk korku filmi ile dolduruldu - vampir dehşeti "Nadia" da Edgar rolünü oynadı. Bir yıl sonra, aktör Wayne Wang'ın yönettiği "Smoke" adlı dramada Jimmy Rose rolünü aldı. Bir sonraki Van filminde "Yüzdeki Umutsuzlukla", "Duman" ın devamı olan Harris, Jimmy Rose karakterinin düzenlemesine geri döndü. Aynı zamanda, Harris'in de küçük bir rolü olduğu batıdaki "Vahşi Batı Efsaneleri" üzerine çalışmalar yapıldı.

Film kariyerinde ilk önemli rol1996 yılında, Andy Warhol'yu “Andy Warhol'da vurdum” adlı biyografik dramada çaldı. Film, kısmen ekranda görüntüyü Lily Taylor tarafından şekillendirilen radikal feminist Valerie Solanas'ın biyografisine dayanıyor. Ticari düzeyde, filmin hiçbir başarısı yoktu - gişe sadece 2 milyon dolardı.

1998 yılında aktör, bilim kurgu filmi “Lost in Space” de oynadı. Filmin yönetmeni daha önce gerilim filmi "Hayalet ve Karanlık" da çalışan Stephen Hopkins'di.

2002 yılında Harris "Willy-nilly'de Bir Milyoner" komedisinde Adam Sandler ile birlikte oynadı. Film ticari olarak başarılıydı, ancak izleyiciler ve eleştirmenler bunun hakkında muğlak bir görüşe sahipti. Bu filme ödül verilmedi.

Çalıştığı en ünlü projeaktör, - "Sherlock Holmes: Gölgelerin Oyunu". Jared Harris, içinde Profesör Moriarty rolünü oynadı. Film bir gişe rekoru kırdı ve franchise Guy Ritchie'nin tüm hayranları heyecanla üçüncü bölümün serbest bırakılmasını bekliyor.

Jared Harris tarafından "Sherlock Holmes: Gölgeler Oyunu"

Jared Harris'in filmleri genellikle kullanıldıseyircinin başarısı ve genç fantezisi "Ölüm Topu: Kemikler Şehri" bir istisna değildi. Ancak, film eleştirmenlerinin eleştirel olmayan yorumları, resme olası bir devamsızlığa son vermiştir.

"Poltergeist" dehşetinde, isimsiz bir film olan Toub Hooper'un yeniden yapımında, Harris Kerrigan Burke rolünü oynadı.

Aktörün televizyon filminde özel bir film var.üç yıl boyunca (2009'dan 2012'ye kadar) çalıştığı dramatik seri "Mad Men" e dikkat edildi. Gösteri 2 milyondan fazla seyirci tarafından izlendi.

2016 yılında Harris testleri geçti ve "George" tarihi serisinde Kral George VI rolüyle onaylandı. Bu rol için aktör, İngiliz Film Akademisi tarafından birçok ödül kazandı.

Şimdi Harris Dan Simmons tarafından en çok satan romanı dayalı bir mini dizi "Terör" üzerinde çalışıyor.

Kişisel hayat

1989 yılında, Harris Jacqueline Goldenberg ile evlendi. Zaten 90'ların başında çift boşanmıştı. İkinci aktör, 2005 yılında Edward Fox ve Joanna Davis'in kızı Emily Fox'la evlendi. Bu sendika da kısa ömürlü oldu - aktörler Haziran 2019'da ayrıldı.

2013 yılında aktör Riggio'nun Allegre'sinde üçüncü kez evlendi. Çocukların eşleri yoktur.

Jared Harris: En İyi FilmlerJared Harris: En İyi Filmler

Related news

 • Eldeki Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar
 • Şık 17 Damatlık Modelleri 2019
 • Tuvalet Kağıdı Rulosundan Arı Yapımı Resimli Anlatım
 • Boşanma danışmanlığı nedir
 • Tavuk suyu çorba ile hastalıklara son Mucize faydaları

 • Jared Harris: En İyi Filmler

  Jared Harris: En İyi Filmler


  Jared Harris: En İyi Filmler

  Jared Harris: En İyi Filmler

  Jared Harris: En İyi Filmler

  Jared Harris: En İyi Filmler

  Jared Harris: En İyi Filmler

  Jared Harris: En İyi Filmler

  Jared Harris: En İyi Filmler

  Jared Harris: En İyi Filmler

  Jared Harris: En İyi Filmler

  Jared Harris: En İyi Filmler

  Jared Harris: En İyi Filmler