Isıtma radyatörlerinin bimetalik boyutları. Isıtma radyatörleri: yükseklik ve uzunlukIsıtma radyatörlerinin bimetalik boyutları. Isıtma radyatörleri: yükseklik ve uzunluk


Isıtma radyatörlerinin bimetalik boyutları. Isıtma radyatörleri: yükseklik ve uzunluk 49 25.01.2019, 22:01

Isıtma radyatörlerinin bimetalik boyutları. Isıtma radyatörleri: yükseklik ve uzunluk

Çoğu zaman bugün daireler ve ülke evlerindebimetal radyatörleri takın. Bu tip pil düşük maliyetlidir, mükemmel performansa sahiptir ve estetik olarak hoş görünmektedir. Bazen konut binaları ısıtılmakta ve dökme demir, çelik veya alüminyum modelleri kullanılmaktadır. Radyatörün boyutları önemli faktörlerden biridir, satın alırken buna dikkat etmek gerekir.

Bimetal radyatörlerin avantajları

Bu çeşit pillerin popülaritesiçok basit bir şekilde açıklanmaktadır. Dökme demir radyatörler oldukça güvenilirdir, ancak çok estetik görünmüyorlar. Ayrıca, monte etmek zor. Alüminyum piller modern ve çekici gözüküyor. Bununla birlikte, bu metal soğutma sıvısı içindeki oksijen ile teması çok iyi tolere etmez. Bu nedenle, alüminyum radyatörler hızla arızalanır ve sızıntı yapmaya başlar. Çelik piller daha uzun süre dayanır. Ancak aynı zamanda estetik açıdan da hoş görünmüyorlar.

radyatörlerin boyutları

Bimetalik modeller birleştiriralüminyum ve çelik radyatörlerin avantajları. Modern bir iç mekanda, bu tür piller mükemmel şekilde uyum sağlar. İç kısımdaki bölümler alüminyumdan yapılmıştır. Aynı zamanda, uzun bir süre hizmet ederler, çünkü soğutucu akışkanın içinden aktığı borular çelikten yapılır.

Pilin boyutunu seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Genellikle radyatörleri takınpencereler. Bu düzenleme, soğutucunun enerjisinin mümkün olduğunca verimli kullanılmasını sağlar. Bunun ışığında, radyatörlerin boyutları genellikle seçilir.

Pil öyle bir şekilde monte edilir kiÜst kenarından pencere pervazının izdüşümüne kadar olan mesafe en az 10 cm.Aynı zamanda radyatör zeminin yaklaşık 8-12 cm yukarısında yer almalıdır.İhtiyaçları ihlal edildiyse, akü bölümlerinin yakınında etkili bir hava değişimi yoktur. Bu nedenle, radyatör potansiyeli tam olarak kullanılmamaktadır. Böylece, bir batarya seçerken, her şeyden önce, yüksekliğe bakmalısınız. Eşiğin çıkıntısından zemine olan mesafeden yaklaşık 20 cm'den daha az olmalıdır.

radyatörlerin boyutları nelerdir

Bimetal radyatörlerin boyutları: yükseklik

Isıtma bataryaları üretirken, diğerElbette, belli standartlar gözlenir. Pasaporttaki bimetal radyatörler (modifikasyona bağlı olarak) 200, 350 ve 500 mm yüksekliğe sahip olabilir. Tüm bu seçenekler oldukça popülerdir ve gerekirse sorunsuzca satın alabilirsiniz. Bununla birlikte, radyatörün gerçek yüksekliğinin 200, 350 ve 500 mm arasındaki rakamları değil, sadece giriş ve çıkış borularının merkezleri arasındaki mesafeyi belirtir. Ancak batarya bölümleri genellikle biraz daha uzun bir boyuta sahiptir. Biz Böylece 8 cm'lik merkez mesafeye eklerseniz yükseklik radyatör boyutları ile en rahat olan ne, eğer öğrenebilirsiniz, işaretleme 350 ile pil eşiği bir pencere altında alır etrafında 430 mm, 500 mm modeli -. 580 mm, 200-280 mm.

bimetal radyatörlerin boyutları

Radyatörlerin genişliği

Bu gösterge için batarya seçilmelidirmümkün olduğunca yakın. Radyatörün genişliği, farklı olabilen bölümlerin sayısına bağlıdır. Bir batarya için gereken bu sayıda eleman, özel bir formülle hesaplanır. 10 m ısıtma için olduğuna inanılmaktadır2Oda 1 kW radyatör gücü gerektirir. Gerekli sayıda bölümün hesaplanması için formül, şu şekilde görünür: N = S x 100 / Q. S yerine, radyatörün takılacağı odanın toplam alanının bir göstergesini değiştirmeniz gerekir. Q değeri, bir bölümün gücüdür. Son rakamı belirlemek kolaydır. İmalatçı genellikle teknik pasaportun bir bölümünün kapasitesini belirtir. Bu gösterge farklı olabilir, ancak daha çok değeri 180 W'a yakındır (500 mm modeller için). 8 cm, çoğu durumda radyatörün bir bölümüne sahip olan genişliktir. Bu nedenle bataryanın boyutları doğrudan gücünü etkiler.

Örneğin, 30 m'lik bir oda için radyatör hesaplamasını yapalım.2. Bu durumda, formül şöyle olacaktır: 30 x 100/180 = bölüm sayısı. Bu 16-17 adettir. Radyatörün genişliği o kadar büyük olacaktır - 16 x 8 = 128 cm. Pencere radyatörlerinin radyatörleri genellikle özel bir niş içerisine monte edilir. Böyle geniş bir radyatör buna uymuyor. Bu durumda, sadece 8 bölümden iki pil satın almanız gerekir. Her birinin genişliği 64 cm olacaktır Diğer bölümlerin yanı sıra bölümlerin sayısını seçerken, radyatörün uzunluğunun pencere açıklığının en az% 70-75'ini kapsaması gerektiği dikkate alınmalıdır.

Pil kalınlığı

Isıtma radyatörlerinin bimetalik ölçüleri,Böylece, farklı olabilir. Derinlik genellikle 80 veya 100 mm'dir. Bazen satışta 90 mm'lik seçenekler de vardır. Bu durumda, seçim sadece evin sahiplerinin kişisel tercihlerine bağlıdır. Pilin altındaki niş derin ise, bir radyatör daha kalın satın alabilirsiniz. Duvar pencere pervazına kenarı ile aynı hizada ise, tabii ki, bir radyatörü 80 mm satın gereklidir. Bu durumda, gerekirse, onu gizlemek daha kolay olacaktır.

dökme demir radyatörlerin boyutları

Dökme demir radyatörlerin boyutları

Bu tip standart Sovyet bataryaları vardıyükseklik 580 mm, nervür genişliği - 94 mm ve kalınlığı 140 mm. Birçok ev ve daire sahibi bu modelleri hala en güvenilir şekilde değerlendirmektedir. Bu nedenle, bugün dökme demir radyatörler hala talep edilmektedir. Tabii ki, üreticiler bunu fark etti ve retro tarzı dökme demir radyatörler de dahil olmak üzere piyasayı tedarik etmeye başladı ve çok çekici bir tasarıma sahip oldu. Ev için isterseniz, elbette ve bu tür piller satın alabilirsiniz. Boyutları değişebilir. Piyasada bu tip düşük, standart ve yüksek modeller var. Farklı tiplerdeki dökme demir radyatörlerin yaklaşık boyutları aşağıdaki tabloda görülebilir.

Dökme demir bataryaların boyutları

pil

Merkez mesafesi (cm)

Yükseklik (cm)

Derinlik (cm)

Kesit genişliği (cm)

düşük

30

38.8

14

9.3

standart

-

64,5-66

10-17,4

4,5-6,3

yüksek

-

66-98

60-203

-

Çoğu zaman, şık dökme demir retro radyatörlerin küçük bacakları vardır. Bu durumda, yükseklik hesaplarıyla elbette hesaplanır.

çelik radyatörlerin boyutları

Çelik radyatörlerin boyutları nelerdir

Yapısal olarak, bu pillerdökme demir ve bimetalik. Çelik radyatörler tek bir dikdörtgen paneldir. İçinde soğutucu için tasarlanmış kanallar var. Satılık da çelik boru radyatörleri var. Görünüşte dökme demir modellerine benziyorlar. Sırasıyla, boru şeklindeki piller bölümlü veya katı olabilir.

Boy ölçüleri ve boylarında çelik radyatörlergenişlik çok farklı olabilir. Bu tür radyatörleri seçerken, öncelikle kalınlığa dikkat edin. Bu rakam ne kadar çok olursa, batarya o kadar güçlü olur. Çelik radyatörlerin kalınlığı, panellerin sayısına ve kanat sıralarına bağlıdır. Son endeks 0 ila 3 arasında değişebilir. Bu nedenle, radyatörün çelikten kalınlığı çoğunlukla 61-170 mm'dir.

radyatör bölümü boyutları

Boru şeklindeki radyatörlerin genişliği, kullanılan bölümlerin sayısına bağlıdır. Bu tipteki modeller, özel tasarım nedeniyle genellikle yalnızca ofislere veya idari binalara monte edilir.

Alüminyum Modeller

Alüminyum radyatörler varboy ve uzunluk ölçüleri önemli veya küçüktür. Ancak en yaygın seçenek, 350 ve 500 mm'lik bir merkezi mesafeye sahip bir bataryadır. Piyasadaki tüm mevcut alüminyum modellerin yaklaşık% 80'i tam olarak bu yüksekliğe sahiptir. Ancak bazen satışta 20-80 cm arası bir interaxial mesafe olan radyatörler de vardır.

Son zamanlarda üreticiler üretmeye başladıalüminyum bataryaların çok ilginç baza modelleri. Bu versiyonun ısıtma radyatörlerinin boyutları görsel olarak çok küçüktür. Hepsi önemsiz yükseklikleriyle ilgili. Ancak, bu tür modellerin uzunluğu oldukça büyük olabilir. Piyasada bugün isterseniz, çok ilginç dikey alüminyum radyatörler bulabilirsiniz. Bu modellerde, yükseklik 2-2.5 m'ye ulaşabilir ve genişlik - önemsiz olabilir.

Bimetalik olanlar gibi bu çeşitte radyatörlerin derinliği 8 veya 10 cm olabilir, çoğu durumda alüminyum batarya bölümünün genişliği 8 cm'dir.

ısıtma radyatörleri yükseklik ölçüleri

Montaj radyatörlerinin özellikleri

Bimetal radyatörlerin boyutları, asve dökme demir veya alüminyum, bu nedenle mümkün olduğunca dikkatli seçilmelidir. Ne kadar büyüklükte olursa olsun, ne de pil takılı olsaydı, elbette, doğru bir şekilde gerekli. Duvar radyatörlerine genellikle braketlere bağlanır. Yüklenmeden önce işaretleme zorunludur. Radyatörleri ya tamamen yatay olarak ya da soğutucu akış yönünde hafif bir eğimle monte edin. İkinci durumda, bölümlerden gelen hava sıkışmalarının giderilmesi daha kolaydır. Bataryanın ana şebekesine üç şekilde bağlanın: aşağıdan, çapraz ve yandan. Her durumda, her bir radyatöre ayrı bir vana yerleştirilmelidir. Bu, tüm ısıtma sistemini bir bütün olarak ayırmak zorunda kalmadan pili tamir etmenizi sağlar. Ayrıca her radyatörde Maevsky vinci (veya modern analoglarının bazıları) da zorunludur.

Isıtma radyatörlerinin bimetalik boyutları. Isıtma radyatörleri: yükseklik ve uzunlukIsıtma radyatörlerinin bimetalik boyutları. Isıtma radyatörleri: yükseklik ve uzunluk

Related news

 • Akıllı Tahta Nasıl Kullanılır
 • Sigara tütünü ile ilgili yeni yasa - başka bir viraj veya etkili önlem
 • Orkid Kız Gibi Yapmak Kampanyası

 • Isıtma radyatörlerinin bimetalik boyutları. Isıtma radyatörleri: yükseklik ve uzunluk 27

  Isıtma radyatörlerinin bimetalik boyutları. Isıtma radyatörleri: yükseklik ve uzunluk


  Isıtma radyatörlerinin bimetalik boyutları. Isıtma radyatörleri: yükseklik ve uzunluk 9

  Isıtma radyatörlerinin bimetalik boyutları. Isıtma radyatörleri: yükseklik ve uzunluk 96

  Isıtma radyatörlerinin bimetalik boyutları. Isıtma radyatörleri: yükseklik ve uzunluk 5

  Isıtma radyatörlerinin bimetalik boyutları. Isıtma radyatörleri: yükseklik ve uzunluk 49

  Isıtma radyatörlerinin bimetalik boyutları. Isıtma radyatörleri: yükseklik ve uzunluk 85

  Isıtma radyatörlerinin bimetalik boyutları. Isıtma radyatörleri: yükseklik ve uzunluk 2