Irkutskta, tüm şehri endişelendiren bir depremIrkutskta, tüm şehri endişelendiren bir deprem

21.05.2019

Irkutskta, tüm şehri endişelendiren bir deprem 99

Irkutsk'ta, tüm şehri endişelendiren bir deprem

Irkutsk'ta, 4 Şubat 2016'da gece ölümünde bir deprem meydana geldi: saat 2: 30'da. Tektonik aktivitenin güçlü bir dalgalanmasıydı. Dünyanın bağırsaklarından gelen itme çok güçlüydü.

neden

Irkutsk'ta Şubat ayında meydana gelen deprem olduBunun nedeni, Baykal Gölü topraklarında bulunan merkez üssünde muazzam bir sarsıntı oldu. Bu olay sismik dirençli yapılarla çalışmak için laboratuvar tarafından araştırılmıştır. Sonuç olarak, uzmanlar endişe nedeninin ne olduğuyla ilgili olmamasına bağlı olduğunu söylüyor. Zorlu bir fenomeni, mineralojik ve jeolojik bilimler adayı Yu. Berzhinsky, insanların yaşamları için ciddi bir tehlike olmadığını savunuyor. Richter ölçeğine göre 8 puanlık bir güçle, yıkım kaçınılmaz olurdu, fakat gece Irkutsk'taki deprem 6 puanlık bir noktayı aşmadı.

Irkutsk depreminde

En önemlisi, yeraltı süreçlerinin etkisiNovo-Lenino'da ya da Aşağı Lisich'te bulunmaktaydı. Irkutsk'ta, deprem bu bölgelerde oldukça parlak bir şekilde kendini gösterdi, çünkü yakındaki bir baypas yolu var, ve yarım kabuklu topraklar neredeyse yeryüzünün yüzeyine çıktı.

İfadelerin maksimum gücü

Irkutsk'ta deprem özellikle güçlüydüAşağı Lisichi yakınında, çünkü canlı bir yapı süreci vardır. Bu bölge sismik açıdan çok uygun görülmemektedir. Ancak buna rağmen, hala gökdelenlerin aktif bir yapısı var.

Ne kadar güç sorusu araştırılıyorIrkutsk'taki bir deprem noktasıydı, tabi ki, merkez üssüne dikkat etmeli, büyüklüğü 6 puan olan büyüklüğe ulaştı. Diğer alanlarda farklı göstergeler vardı: Novo-Lenino - 3, Alt Lisichi - 5 puan.

Şubat ayında Irkutsk'ta deprem

Maruz kalma seviyesi

Şubat ayında Irkutsk'ta deprem ulaşmadıkritik nokta, ancak merkezin 8 puanı varsa, o zaman en hassas alanlarda tehlikeli bir durum ortaya çıkabilir. Şoklar izin verilen değerleri aştığında, bu tür bir dalgalanma şehir ve çevresine önemli zararlar verebilir.

Sismik faaliyet açısından en istikrarlı olan Sunny bölgesidir. Orada yaşayanlar Irkutsk'ta bir deprem olup olmadığını sorabilirler.

Sağ-banka bölgesi oldukça güçlü şoklara maruz kaldı. Bu alanda sismik patlamalara karşı yüksek hassasiyetini belirleyen çok derin yeraltı suyu bulunmamaktadır.Irkutsk geceleri deprem

araştırma

Sismologlar bu olaya hazırlanıyorlardıBu yüzden o gecenin olayları kimseye sürpriz değildi. Irkutsk'ta, deprem yüksek doğrulukla tahmin edildi ve mimarinin belirli unsurlarının tahrip edilmesi dahil olası sonuçları tahmin edildi.

Neyse ki, buna gelmedi çünküSismograf 8 puan alamamıştır ve bu noktaya ulaşmadan önce çevre ve şehir altyapısı için büyük bir tehdit bulunmamaktadır. Büyüklük makul sınırlar içinde kalmasına rağmen, kış mevsimi olduğu düşünüldüğünde, zorlu bir fenomenle önemli rahatsızlıklar yaşanıyor: şehir sakinlerinin donta kalması bir problemdi. Ve sonra, itme ne kadar zayıf olursa olsun, sallanan avize ciddi bir paniğe neden olmak için yeterlidir.

Bu nedenle, insanlar önceden bilgilendirildiIrkutsk'ta gece boyunca, her şeyden önce, 6-tiballik gerizekalı bir deprem olabilir, hala konuttan ayrılmak istenebilir. Evlerin yıkımı hakkında konuşmaya gerek yoktu, ancak duvarlarda çatlama olasılığı vardı, bu yüzden tüm güvenlik önlemleri kullanıldı.

Irkutsk'ta bir deprem oldu mu?

Geçmişin deneyimi

Benzer bir olay Şubat 1999’da gerçekleşti.yıl. Sonra Listvyanka yakın Baykal Gölü'nün dibinde, batı kıyılarından 25 km sismik patlama merkez üssü parçalamak. Aynı zamanda meydana geldi - sabah saat 3 civarında. Korkudaki insanlar evlerini terk ettiler ve bütün gece esaret altında 25 derece dona zorlandılar.

Doğal olarak, Acil Durumlar Bakanlığı çalışanları dahil edildi. Kasaba halkı, binaların çöküşle tehdit edilmemesine rağmen uzun bir süre için dairelere dönmek istemiyordu. Bu gibi durumlarda en önemli şey panik yapmamaktır. 2016 yılındaki olaydan önce bile, sismologlar tüm olası sonuçları analiz etti ve çalışmalarının sonuçları gazetelerde basıldı ve yerel radyo istasyonlarında çaldı. Tehlike, yalnızca kalitesiz betondan inşa edilmiş binaları tehdit etti. Monolitik kepçe bloğu da hızla çökebilir.

Risk Faktörleri

Ayrıca acil durumlarda binalar vardı,Onlar yıkmayı başaramadılar. Ciddi bir tehdit oluşturuyorlardı, çünkü bu tür evler toplam konut stoğunun yaklaşık% 6'sıdır ve bu da deprem tehlikesini büyük ölçüde arttırmaktadır. Tabii ki, sakin zamanlarda, bu yapılar oldukça sağlamdır ve dilapidasyonun ipuçlarını vermezler, ancak 6-nokta sismik dalgalanma ile koşulların değişebileceği akılda tutulmalıdır.

Öğeler, yarım yüzyılın binalarını gösterdiReçete mümkün olduğunca çabuk değiştirilmeli, aksi takdirde bu tür durumlarda ortaya çıkan sonuçlar acınacak ve önemli kayıplara ve insan yaralanmasına neden olabilir.

Irkutsk'ta deprem kaç puan oldu

Diğer şeylerin yanı sıra, tehdit evdeSon yirmi yıl içinde inşa edilen güç için test edilmedi. Onlar çökmedi, ama yer kabuğunun yaptığı dalgalanmalar onlar için tehlikeli bir faktördü.

Depremin sebep olmadığına dikkat edilmelidir.şehre önemli zararlar, kurbanlar da yoktur, ancak güvenlik hakkında düşünmek için ciddi bir neden vardır, çünkü tarih bunun tekrar eden bir olay olduğunu göstermektedir. Bu nedenle, şehir idaresi için endişelerin sayısı artmıştır: Birçok bina yıkım veya takviye ve inşaat yerleri gerektirir - ek doğrulama.

Irkutskta, tüm şehri endişelendiren bir depremIrkutskta, tüm şehri endişelendiren bir deprem

Related news

 • Ramazan davulcusu Profilo ile online oldu
 • Hep 30’lu Yaşlarda Kalmak
 • Futbol kulübü Manchester United: geçmişi, kayıtları ve başarıları
 • Zarf doldurma örneği. Temel kurallar
 • Sağlıklı ve Düzenli Zayıflama Yöntemleri

 • Irkutskta, tüm şehri endişelendiren bir deprem 87

  Irkutskta, tüm şehri endişelendiren bir deprem


  Irkutskta, tüm şehri endişelendiren bir deprem 89

  Irkutskta, tüm şehri endişelendiren bir deprem 59

  Irkutskta, tüm şehri endişelendiren bir deprem 38

  Irkutskta, tüm şehri endişelendiren bir deprem 38

  Irkutskta, tüm şehri endişelendiren bir deprem 69

  Irkutskta, tüm şehri endişelendiren bir deprem 10

  Irkutskta, tüm şehri endişelendiren bir deprem 14

  Irkutskta, tüm şehri endişelendiren bir deprem 54

  Irkutskta, tüm şehri endişelendiren bir deprem 55

  Irkutskta, tüm şehri endişelendiren bir deprem 3

  Irkutskta, tüm şehri endişelendiren bir deprem 21

  Irkutskta, tüm şehri endişelendiren bir deprem 79

  Irkutskta, tüm şehri endişelendiren bir deprem 61