IPnin etkinliğini askıya alıyoruz. Etkinlik yokluğuna dair bir sertifikaya ihtiyacım var mıIPnin etkinliğini askıya alıyoruz. Etkinlik yokluğuna dair bir sertifikaya ihtiyacım var mı

26.05.2019

IPnin etkinliğini askıya alıyoruz. Etkinlik yokluğuna dair bir sertifikaya ihtiyacım var mı 40

IP'nin etkinliğini askıya alıyoruz. Etkinlik yokluğuna dair bir sertifikaya ihtiyacım var mı?

Bu veya bu nedenle "donma"belirsiz bir süre için girişimci faaliyeti. Bunun nedeni yeni bir faaliyet türü araması olabilir veya yalnızca "amcanızda" bir iş bulmaya karar verdiniz. Etkinliği devam ettirmek için sınırsız bir gelecekten (her an) IP'yi kapatmak istemediğiniz önemlidir. Alternatif bir çözüm (ve çok daha ucuza) IP'nin kapanması olacaktır. IP'yi kapatmak için, vergi dairesi ile bir başvuru yapmanız gerekir. Ancak, IP'yi yeniden başlatmanız gerektiğinde, kaydolmak için daha önce atmış olduğunuz adımları tekrarlamak zorunda kalacaksınız. Ancak bu ayrı bir makalenin konusu. Burada cezanızın önüne geçmenize izin verirken, IP'nin sizin için durumunu koruyan adımları sürekli olarak ele alacağız.


IP faaliyetlerinin veya idari yaptırımların düzeltilmesi
Gerekli formaliteleri inceleyelimvergi makamlarının size aleyhinde şikâyet etmediğini gözlemleyin. Sonuçta bu amaçla, faaliyet eksikliği üzerine vergiye sihirli bir mektup göndermek yeterli değildir. Her şey bu kadar basit olsaydı! Öncelikle, zamanında "sıfır" raporlama yapmamak ve fonlara katkı payı ödemiyorsanız, gecikme cezası ve ceza şeklinde idari yaptırımlara tabi olabilirsiniz. Bu nedenle bir kez daha alternatifi düşünün - IP'yi tamamen kapatın. Bununla birlikte, IP'nin faaliyetleri sona erdiğinde, fonlara yapılan katkıların (FIU ve diğerleri) de ödenmesi gerektiği kaydedilmelidir. Bu mevzuatta belirtilmiştir. Kanunda, prim ödememek için karşılık gelen küçük boşluklar olmasına rağmen, tahkim mahkemesi kesinlikle verginin tarafını alacaktır. Ve bir dava açılması durumunda etkinlik eksikliği belgesi gerekli olduğu kesin. Dava üzerinde zaman kaybetmemek daha iyidir, ancak gerekli vergi miktarını bulmak için, emeklilik tasarrufunuz buna bağlıdır.


Sıfır raporlamanın sunulması için işlem algoritması
Sıradan IE yardımı için şu şekilde başlayalım:hiçbir faaliyet gerekmez. Yapılması gereken tek şey, zamanında uygun vergi dairesine "sıfır" raporlama yapmaktır. Bununla birlikte, koşullara rağmen, devletten cezalandırılmaktan kaçınmak için, yine de sözde bütçe dışı fonlara katkı payı düşmeniz gerekmektedir. İlk olarak, vergi takviminde, ortalama vergi çalışan sayısına ilişkin vergi bilgilerini iletmeniz gerekecektir. Bu kural, faaliyetleri yerine getirmeyen IP'ye hatta yalnızca "kurucu" çalışanların yanında mevcut. Popüler inancın aksine, vergiden muafiyet belgesi gerekmiyor. Geçtiğimiz yıl vergi müfettişlığına bilgi verilmesi için son tarih 20 Ocak'tır. Formun formu vergi formunda veya çevrimiçi indirilebilir. Çalışan bulunmayan bir PI için, gerekli sütunda sıfır belirtilmelidir.


Sıralı harekette ikincisi,IP'nin askıya alınmasının çözülmesi, sıfır vergi beyannamesinin verilmesidir. Bu eylem, bu yıl 30 Nisan'dan önce yapılmalıdır. Form vergi veya internet üzerinden tekrar alınabilir. Tutumluysanız, vergi iadesini bizzat veya posta ile gönderebilirsiniz. Ancak, İnternetten yararlanmak daha iyidir.
Son aşamada, gelir kitabı devredilmelidir.ve teftişte doğrulanması gereken masraflar. Bir "sıfır" maliyet ve gelir kitabı oluşturmak için İnternet'teki sayısız ücretsiz IP hizmetinden yararlanabilirsiniz.
Sonuç olarak, şunu belirtmek isterim ki,çantanızın IP durumunu korumak için amacınız nispeten acısızdır, o zaman faaliyetlerin yokluğu için bir sertifika gerekmez. Belli bir periyodiklıkla vergi incelemesine sıfır rapor göndermek yeterlidir.

IPnin etkinliğini askıya alıyoruz. Etkinlik yokluğuna dair bir sertifikaya ihtiyacım var mıIPnin etkinliğini askıya alıyoruz. Etkinlik yokluğuna dair bir sertifikaya ihtiyacım var mı

Related news

 • Troposferik iletişim. Troposferik radyo röle bağlantısı Sever
 • Somon Renk Yakadan Başlanan Kız Çocuk Yeleği Modeli Yapımı Türkçe Videolu
 • Kınanın bilinmeyen faydaları
 • Kurumuş Silikon Camdan Nasıl Çıkar
 • Cildi Gergin Gösteren Makyaj Hileleri

 • IPnin etkinliğini askıya alıyoruz. Etkinlik yokluğuna dair bir sertifikaya ihtiyacım var mı 81

  IPnin etkinliğini askıya alıyoruz. Etkinlik yokluğuna dair bir sertifikaya ihtiyacım var mı


  IPnin etkinliğini askıya alıyoruz. Etkinlik yokluğuna dair bir sertifikaya ihtiyacım var mı 61

  IPnin etkinliğini askıya alıyoruz. Etkinlik yokluğuna dair bir sertifikaya ihtiyacım var mı 93

  IPnin etkinliğini askıya alıyoruz. Etkinlik yokluğuna dair bir sertifikaya ihtiyacım var mı 56

  IPnin etkinliğini askıya alıyoruz. Etkinlik yokluğuna dair bir sertifikaya ihtiyacım var mı 93

  IPnin etkinliğini askıya alıyoruz. Etkinlik yokluğuna dair bir sertifikaya ihtiyacım var mı 9

  IPnin etkinliğini askıya alıyoruz. Etkinlik yokluğuna dair bir sertifikaya ihtiyacım var mı 84

  IPnin etkinliğini askıya alıyoruz. Etkinlik yokluğuna dair bir sertifikaya ihtiyacım var mı 91

  IPnin etkinliğini askıya alıyoruz. Etkinlik yokluğuna dair bir sertifikaya ihtiyacım var mı 72

  IPnin etkinliğini askıya alıyoruz. Etkinlik yokluğuna dair bir sertifikaya ihtiyacım var mı 79

  IPnin etkinliğini askıya alıyoruz. Etkinlik yokluğuna dair bir sertifikaya ihtiyacım var mı 36

  IPnin etkinliğini askıya alıyoruz. Etkinlik yokluğuna dair bir sertifikaya ihtiyacım var mı 68

  IPnin etkinliğini askıya alıyoruz. Etkinlik yokluğuna dair bir sertifikaya ihtiyacım var mı 31

  IPnin etkinliğini askıya alıyoruz. Etkinlik yokluğuna dair bir sertifikaya ihtiyacım var mı 24

  IPnin etkinliğini askıya alıyoruz. Etkinlik yokluğuna dair bir sertifikaya ihtiyacım var mı 12

  IPnin etkinliğini askıya alıyoruz. Etkinlik yokluğuna dair bir sertifikaya ihtiyacım var mı 18