İlkbahara Özel Trençkot Modasıİlkbahara Özel Trençkot Modası
İlkbahara Özel Trençkot Modası


İlkbahara Özel Trençkot Modası

İlkbahara Özel Trençkot Modası

İlkbahara Özel Trençkot Modası, Trençkot Giyerken Nelere Dikkat Edilmelidir ? Trençkot Nelerle Kombinlenmelidir ?

Trençkotlar, pardesü kesimli dış giyim ögeleri  tam geçiş mevsimlerinin kalemidir. Mevsimler dalgalandıkça çok fazla model de bulma olasılığımız arttı. Hemen hemen her markanın klasik yada farklı modellerde trençkot, pardesü yada çok moda olan  pelerin modelleri var. Dış giyim; stilin en temel göstergelerinden biridir ve hem kullanım kolaylığı hemde stili tamamlayacak şekilde seçilmelidir.

trençkot

Pelerinler bu yıl iyice varlıklarını hissettirdiler ve doğru kombinlendiklerinde ne zarif bir edaları vardır. Trençkotlar 1. Dünya savaşı sırasında İngiliz askerleri tarafından yağmur, rutubet ve sisli havalarda su geçirmeyen gabardin kumaşından yapılarak üretildi. Zaten  ingilizcede trench siper anlamına gelir . Pembe panter filminde peter sellers ve bir çok komiser ve dedektifin  simgesi haline gelen trençkot bence Audrey hepburn’nün tiffanyde kahvaltısında kullandığıu başına taktığı eşarpla ne güzel bütünleşmişti

Dış giyimde trenckot tarzı mevsimlik ceketlerde boy en Temel seçim kriteridir.

Trençkot Giyerken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Genelde 3 boyda özetleyebiliriz.

Kısa ceketler ; Kalça hızasında biten boydur. Basenleriniz geniş değilse özellikle kısa boylu kadınlar için çok kurtarıcı olabilir. Ama kısa boy ceketlerde altına giyilecek pntolon yada etek veya elbise ‘nin tercih edilen model eve renge uyumu çok önemlidir.

Orta boy ceketler ; Klasik dediğimiz modeldir. Her vucut tipine girder. Ama altında etek boyunun görünmesi sebebiyle tüm kıyafeti öldürebilir. Benim tercihim ceketten ya oldukça uzun etekli bir kiyafet seçmeniz yada aynı boy etek boyu ile kullanmanız.

trençkot

Uzun  ceketler; tam bir kurtarıcı .Boyunuz çok kısa olmadığı sürece kurtarıcı sınıfında yer alır. Kısa boylusunuz ancak uzun görünmek isterseniz mutlaka topuklu birayakkabıseçmelisiniz ve yakayı da kaldırdınız mı enfes.

Kuralları özetlemek gerekirse..

1-Fit bir görünüm elde etmek istiyorsanız kemer detyını kullanın . Yakalarıda kaldırabilirsiniz . Şapka ve ceket ikilisi enfestir. Hele birde fular ve mevsim uygunsa ince bir eldivenle tamamldığınızda sofistike bir tarzınız olacaktır.

2-Uzun ceket/trençkot alırken tarzınızı ve dolabinizda ki kıyafetleri çok iyi analiz etmelisiniz . Kıyafet uyumu o kadar önemlidir ki aniden rüküş olabilirsiniz .

3-Genel de etek boyunun dış giyimden ya  çok uzun olması yada daha kısa olmasıdır o yuzden etek boyu önemlidir. Yine modeline bağlı ancak bol pantolonların maksi boyların bu tarz dış giyimle tercih edilmemesini öneririm. Simetri stilin en önemli şifrekerinden biridir. O yüzden göz simetrisi algısında kendinize aynada bir bakın..

trençkot

4- Bir ara çok sık görüyordum. Bu tarz ceketlerle şal kullanımını sakın sakın sakın.. evet geniş bir eşarp atılabilir ama şal formu ile kullanmayın

5-Çok renk alternatifi var renk uyumu içine giydiğiniz kombinle bütünleşmeli. Yada klasik bej , lacivert yada  belki spor kıyafetlerde haki tercihlerinden vazgeçmemelisiniz .

 

 

Yelda İpekli

Yelda İpekli

Stratejik pazarlama ve marka yönetim uzmanı.
Hayatın tüm renklerine markacı gözüyle bakış . Stil; bir yaşam tarzının tamamını kapsar diyerek hayata dair yazılarını kadin.com'da paylaşıyor.

İlkbahara Özel Trençkot Modasıİlkbahara Özel Trençkot Modası

Related news İlkbahara Özel Trençkot Modasıİlkbahara Özel Trençkot Modası


İlkbahara Özel Trençkot Modası


İlkbahara Özel Trençkot Modası


İlkbahara Özel Trençkot Modası


İlkbahara Özel Trençkot Modası