İlaç Efferalgan (şurup). Öğretim (çocuk tıbbı) 5 24.02.2019, 19:23

İlaç Efferalgan (şurup). Öğretim (çocuk tıbbı)

Yaygın olarak kullanılan modern bir anestezi veBu antipiretiktir "Efferalgan" (şurup) 'dir. Çocuğun tıbbı olarak kabul edilen talimat, bileşiminin bir açıklamasını verir. Çeşitli tatlandırıcılar ve sitrik asit, sakarin, polietilen glikol, E 202 ve içme suyu - ana aktif bileşen parasetamol şurubu ve yardımcı maddeler olup.

Bu ilaç amaçlanmıştırçocuklar için. Bir aylık yaşamdan on iki yaşına kadar atandı. Tek bir doz "Efferalgan" (şurup) ilacı, talimatı, ayrıntılı olarak tarif edilen çocuk ilacı, çocuğun kilosunun kilogramı başına on beş miligram miktarında olduğunu gösterir. İlacın doğru kullanımı için, paketin üzerinde bölümler bulunan özel bir ölçüm kaşığı bulunmaktadır. Ana riskler dört, sekiz, oniki ve on altıdır ve ek riskler çocuğun kilosunun altı, on ve on dört kilogramına karşılık gelir.

Ilaç Efferalgan (şurup), için talimatFarmakokinetik özelliklerini açıklayan, bileşiminin bir parçası olan temel bileşen nedeniyle vücut üzerinde bir etkiye sahiptir. Parasetamolün emilmesi tam ve yüksek hızda gerçekleşir. İlacın aktif maddesi tüm dokularda dağıtılır ve kan-beyin bariyerine nüfuz eder. Kandaki ilacın maksimum miktarı, verildikten otuz ila altmış dakika sonra belirlenir. Belirli bir süre sonra, bir saatten dörde kadar, metabolitler idrar sistemi yoluyla atılır.

İlaç Efferalgan (çocuklar için şurup),kan dolaşımına girdikten sonra farmakodinamiğini açıklayan talimat, ağrı merkezlerini ve merkezi sinir sisteminin termoregülasyonunu bloke eder. Parasetamolün antienflamatuvar etkisi yoktur. Bu, çevresel dokulardaki peroksidaz hücreleri tarafından COX üzerindeki etkisinin nötralizasyonundan kaynaklanır. İlaç, sindirim sisteminin mukoza zarı üzerinde olumsuz etki göstermeden ve organizmanın su-tuz dengesini ihlal etmeden, prostaglandinlerin sentezi üzerinde deaktive edici bir etkiye sahip değildir.

Antipiretik olarak yaygın kullanımfonlar pediatri ilaç Efferalgan (şurup) bulur. Tam olarak açıklanan bir çocuk ilacı olan Talimat, aşağıdaki rahatsızlıklarla randevusunu önerir:

 • ARI;
 • grip;
 • aşılama sonrası tip komplikasyonları;
 • hiperterminin varlığı ile karakterize çeşitli inflamatuar-bulaşıcı hastalıklar.

Analjezik bir ajan olarak, ilaç hafif veya orta derecede ağrı durumunda reçete edilir:

 • baş ağrısı;
 • diş fırçası;
 • çizgili kaslarda;
 • yaralanmalar ve yanıklar ile;
 • Periferik sinirlerin hasar görmesi durumunda.

Patolojik süreçler vardırilaçlar "Efferalgan" (şurup) kullanımına kontrendikasyon. Not ayrıntılı olarak anlatılmıştır çocuk ilaç, ilaç kan hastalıkları ve G6PD enzim eksikliği gibi, karaciğer ve böbrek fonksiyonundaki hasta ciddi rahatsızlıklar ise tavsiye edilmez. Parasetamol, hem de bir ay yaşın altındaki bireysel duyarlılıkla kontrendikedir resepsiyon şurubu. Dikkatle diyabet (şeker hastalığı) muzdarip olanlar için çare atadı.

Ilacı kullanırken yan etkilerBulantı ve kusma, hem de bu tür kaşıntı, döküntü, ürtiker veya ateş gibi alerjik reaksiyonlar: Aşağıdaki olabilir. Çok nadir durumlarda, ilaç kan plazması ve nötrofil eksikliğinde anemi ve trombositopeni, aşırı metemoglobin neden olabilir.Related news

 • AYM’den imamlara siyaset vetosu
 • Derya Baykal Yandan Düğmeli Bebek Yeleği Yapımı
 • Serviks hipertrofisi: ana nedenler ve evreler
 • Fazla muhabbet ayrılık getiriyor
 • Nobel Ödülünün büyüklüğü. Nobel Ödülü: Tarih

 • İlaç Efferalgan (şurup). Öğretim (çocuk tıbbı) 37

  İlaç Efferalgan (şurup). Öğretim (çocuk tıbbı)


  İlaç Efferalgan (şurup). Öğretim (çocuk tıbbı) 82

  İlaç Efferalgan (şurup). Öğretim (çocuk tıbbı) 8

  İlaç Efferalgan (şurup). Öğretim (çocuk tıbbı) 98

  İlaç Efferalgan (şurup). Öğretim (çocuk tıbbı) 77

  İlaç Efferalgan (şurup). Öğretim (çocuk tıbbı) 50

  İlaç Efferalgan (şurup). Öğretim (çocuk tıbbı) 34

  İlaç Efferalgan (şurup). Öğretim (çocuk tıbbı) 18

  İlaç Efferalgan (şurup). Öğretim (çocuk tıbbı) 79

  İlaç Efferalgan (şurup). Öğretim (çocuk tıbbı) 46

  İlaç Efferalgan (şurup). Öğretim (çocuk tıbbı) 51