Ignoramus kelimesinin anlamı nedir Cehalet türleri. Örnekler ve Yorum 2019

Ignoramus kelimesinin anlamı nedir Cehalet türleri. Örnekler ve Yorum 2019

Ignoramus kelimesinin anlamı nedir Cehalet türleri. Örnekler ve Yorum 80 11.03.2019, 22:36

"Ignoramus" kelimesinin anlamı nedir? Cehalet türleri. Örnekler ve Yorum

En az iki çeşit cehalet vardır: Bir yandan, bir insanın iyi bir toplumda nasıl davranacağını bilmediği durumlarda, diğer yandan - Paris'in Fransa'nın başkenti olduğunu bilmediği zaman - diğer yandan da, davranışlarda eğitilmiyor. Anlamak zor olmadığı için, ikinci durumda, "siz" in bilimleri olan bir kişi. Kendinizi çok doğru ifade ederseniz, o zaman okulda bir coğrafya verilmemişti. Her iki cehalet türünü de ele alın ve aynı zamanda "ignoramus" kelimesinin anlamını açıklığa kavuşturun.

değer

Öncelikle, bir açıklayıcıya başvurmanız gerekiyorsözlük, böylece kayma yok. Her şeyi hatırlayamazsın. Buna ek olarak, şimdi bir insandan çok fazla miktarda bilginin içinden geçtiği bir zamana sahibiz, bu yüzden burada doğruluk gereklidir.

cahil kelimesinin anlamı

Açıklayıcı sözlük, içerideki herkesin yardımına gelecekO bakacak. Bu dikkate değer kitapta şöyle yazılmıştır: "Cahil, her alanda cahil olan az eğitimli bir adamdır". Biri edebiyatta, matematikte, teknolojide, başka bir deyişle, hiçbir şeyde cahil olabilir. Şimdi "ignoramus" kelimesinin anlamı açık mı? Umarız, tanımın zorluklara neden olmaz. Sonra, kullanım inceliği olacak.

Profan ve Ignoramus

Başlığa konan kelimeler arasındaki fark, katilin bazen kendisini utandırmaktan utanmadığıdır, fakat cahil insanlar, özel ihtiyaç olmaksızın kendilerini aramak istemezler.

bilgisiz değer

İki ifadeyi karşılaştırın:

 1. "Edebiyatta yeterince kibarım."
 2. "Cahil bir adamım, Tolstoy'u okumadım bile."

Konuşmacılar hakkında hiçbir şey bilmiyoruz, ama bir kerededer ki: ilk satır eğitimli kişiye, ikincisine - hem öz saygı hem de hazırlıkta ilkini veren kişiye aittir. Her ne kadar bu bir yanılsama olabilir. Aslında, "ignoramus" ve "küfür" kelimelerinin anlamı neredeyse aynıdır, tek fark "küfür" cehaletin bir kitap tanımıdır.

"Öğrenme hafif ve cehalet hoş bir alacakaranlıktır"

Bugün cehalet kaçınılmaz. Bir medeniyet, bir erkek ya da bir şekilde daha fazla uzmanlık bir kadın olduğu zaman, örneğin olarak, Aristoteles ansiklopedik bilginin bir erkek olmak zordur. Evet, ansiklopedistlerin zamanı geçti. insan yaşamı ve aktivitesi her alanda çok bile bir bilim öğrenci sonuna kadar öğrenmek etmediğini karmaşıktır. Mevcut pek çok sorunun en doğada disiplinlerarası çünkü sadece, bir uzman olamaz - Ama zaman bir taraftan profesyonel küre ilgisi olmayan alanlarda cahil kalması, diğer yandan sahip olduğu gerçeği bir paradoks.

Yine de modern anlamda başarıyetenek akıllıca çok fazla kesmeye - - O bir taraftan bilgi edinme arzusu ve profesyonel kürenin alanında devamlı ilerleme, diğer yandan kombinasyonunu içermektedir iş veya kişisel ekleri çıkarlarını ilgilendirmeyen tüm. Dünya aynı zamanda çok büyük ve çok küçük oldu. Bu büyük çünkü birçok olay insan hayatının her gününü barındırıyor, ve küçük bilgi alanı açık olduğu için ve herkes her şeyi biliyor. Ruh sağlığını ve ruhunu beslemek için bu akımdan çitle çevrili olmak daha iyidir. Böylece, "cahil" kelimesi her zaman olmayan bir negatif anlam taşıyan sonuca bazen hayata bu yaklaşım büyük istihbarat gösterir.

Hane geleneğinin kendi tanımı vardır

Ancak insanlar bazen iki kavramı - "cehalet" ve "ceharamuslar" karıştırıyorlar. Bir harfle ayrılırlar, fakat anlam farklıdır. Yeni gelen bir kişi, az eğitimli bir kişi olarak adlandırılır.

Bu durumda, her zamanki gibiHollywood, eski İtalyan filmi "Madly in Love" (1981) filmlerini hatırlar ve hatırlar. İçinde, izleyiciden önce, bir adamın kılığında Cinderella'nın hikayesi ortaya çıkıyor.

cahil ve cahil sözcüğün anlamı

Otobüs şoförü, Barnaba (Adriano tarafından oynanırCelentano), prensesle evlenmek istiyor. Hikayeyi tekrar ele almayacağız, burada önemli değil, ana şey farklı: olayların gidişatı ana karakteri büyükelçiliğin bir akşam yemeğine götürüyor. Doğal olarak, eğitimli ve yüksek doğmuş insanlar toplanmıştı. Arka planında, sürücü mükemmel bir basittona benziyor. Ancak, tabii ki, parlaklık ile durumdan çıkıyor. Fakat okuyucu "ignoramus" ve "ignoramus" kelimelerinin anlamları arasındaki farkı öğrenmek istiyorsa, filmi görmesine izin verin. Film muhtemelen Adriano Celentano'nun en iyisi değil, çünkü kahramanın figürü üzerinde çok merkezli, ancak günlük anlamında belli bir cehalet düşüncesi veriyor.

Ve son şey: cehalet bir cümle değildir. Ana şey - eksikliklerini bilmek ve ustaca onları düzeltmek. İlk adım çoktan alınmıştı: okuyucu "ignoramus" kelimesini, anlamını ve anlamını öğrendi.

Ignoramus kelimesinin anlamı nedir Cehalet türleri. Örnekler ve Yorum 2019

Ignoramus kelimesinin anlamı nedir Cehalet türleri. Örnekler ve Yorum 2019

Related news

 • Mırra Nedir ve Nasıl Pişirilir
 • Karnı Yarık Böreği Tarifi
 • Diyetten sonra kilo almanızın sebebi
 • Plaj şemsiyelerinin rüzgarda uçmasını önleyen pratik yöntem
 • Gala Modern ile Eğitime Destek

 • Ignoramus kelimesinin anlamı nedir Cehalet türleri. Örnekler ve Yorum 81

  Ignoramus kelimesinin anlamı nedir Cehalet türleri. Örnekler ve Yorum


  Ignoramus kelimesinin anlamı nedir Cehalet türleri. Örnekler ve Yorum 6

  Ignoramus kelimesinin anlamı nedir Cehalet türleri. Örnekler ve Yorum 64

  Ignoramus kelimesinin anlamı nedir Cehalet türleri. Örnekler ve Yorum 88

  Ignoramus kelimesinin anlamı nedir Cehalet türleri. Örnekler ve Yorum 79

  Ignoramus kelimesinin anlamı nedir Cehalet türleri. Örnekler ve Yorum 61

  Ignoramus kelimesinin anlamı nedir Cehalet türleri. Örnekler ve Yorum 63

  Ignoramus kelimesinin anlamı nedir Cehalet türleri. Örnekler ve Yorum 55

  Ignoramus kelimesinin anlamı nedir Cehalet türleri. Örnekler ve Yorum 72

  Ignoramus kelimesinin anlamı nedir Cehalet türleri. Örnekler ve Yorum 8

  Ignoramus kelimesinin anlamı nedir Cehalet türleri. Örnekler ve Yorum 16