İş Kıyafeti Nasıl Olmalıdır


İş Kıyafeti Nasıl Olmalıdır?

Benzer İçerikler

Yorumlar

1

Bu soruyu sizin için yanıtladık. İş giyimi de modanın bir parçasıdır. Gündelik ve iş giyimi olmak üzere ikiye ayrılır. İş yeriniz size rahat giyinebilmeniz konusunda imkan veriyorsa bu salaş giyineceğiniz anlamına gelmez. Daha modern bir tarz yakalayın. İş kıyafeti aşırı resmi bir giyim de demek değildir. Ne dar ne bol pantolon veya etek seçebilirsiniz. İş yerinde giyiminize, dekoltenize, açıklığınıza dikkat edin. Bulunduğunuz ortama uygun giyinin. Ayrıca kıyafetinizin desenleri ve renkleri birbirine uyumlu olmalıdır.

Birçok şirket kıyafet kuralı vardır. Standart tulumlar veya muhafazakar kıyafetler olabilir. Etek veya pantolon arasında seçim yapmak gerekirse bayanlar genellikle etek seçerler. Özetle, iş yerinde de modayı takip edebilirsiniz.

İpek fularlar İpek fularlar iş kıyafetlerinin tamamlayıcı unsurlarından biridir. Kıyafetinize uygun bir fular size havalı bir görünüm verecektir. Renkli Elbise ve Kombinler İşe uygun giyinmek için illa siyah beyaz kıyafetler giyeceksiniz diye bir kural yok. İş yeriniz izin veriyorsa, aşıraya kaçmadan renkli kombinlerle de hem resmi, hem şık gözükebilirsiniz.

Takım Elbise ve Ceketler İş hayatının olmazsa olmazları! Takım elbise ve ceketler resmi kurumlarda çalışan bayanların olmazsa olmazları. Aşağıdada görebileceğiniz gibi kırmızı bir ruj yada hoş bir kemer gibi ufak detaylarla resmi kıyafetinize farklı bir hava katabilirsiniz. Deri bir çanta Çalışan bayanların olmazsa olmazı! Elbise, etek, pantolon, ceket vs. Deri çantalar tüm iş kıyafetlerine uyum sağlayacaktır.

Topuklu ayakkabılar Bayanların olmazsa olmazlarından! Ancak size önerim, iş yerinde platform topuklu rahat ayakkabılar kullanmanız. Şık olmak için giyilen rahatsız ayakkabılar konsantrasyonunuzu olumsuz yönde etkileyecekti. Ruj Evet bayanlar daha öncede söylediğim gibi, rujlar­ en resmi kıyafete bile renk katacaktir.
Related news İş Kıyafeti Nasıl Olmalıdırİş Kıyafeti Nasıl Olmalıdır


İş Kıyafeti Nasıl Olmalıdır


İş Kıyafeti Nasıl Olmalıdır


İş Kıyafeti Nasıl Olmalıdır


İş Kıyafeti Nasıl Olmalıdır


İş Kıyafeti Nasıl Olmalıdır


İş Kıyafeti Nasıl Olmalıdır


İş Kıyafeti Nasıl Olmalıdır