Honda Jazz: geribildirim, özellikler 2019

Honda Jazz: geribildirim, özellikler 2019

Honda Jazz: geribildirim, özellikler 72 15.02.2019, 09:29

Honda Jazz: geribildirim, özellikler

Kompakt hatchback "Honda Jazz" üretimi2001 yılında Japonya'da başladı ve bu güne kadar devam ediyor. Bu makineye olan talep oldukça yüksek, bu da şaşırtıcı değil. Estetik olarak çekici, fonksiyonel, geniş (büyüklüğüne rağmen) ve çok pahalı değil. Bununla birlikte, bunlar bu modelin genelleştirilmiş avantajlarıdır. Tam teşekküllü olduğunu anlamak için Honda Jazz'in sahiplerinin cevaplarına bakmaya değer. Bunlar en güvenilir bilgi kaynağıdır, çünkü bunlar operasyonel deneyime dayanır.

honda caz sahipleri yorumlar

Genel bilgi

Eğer geribildirime güveniyorsanız, Rusya'daki en popüler olan "Honda Jazz" in 2007 yılında piyasaya sürüldüğü ikinci nesil bir model olduğu sonucuna varabilirsiniz.

Dönem boyunca üretilen versiyonlarla karşılaştırılmıştır.2001'den 2007'ye kadar, otomobil içeride daha ferah hale geldi. Kabin içindeki artış, ön sütunların ileriye doğru hareketinden dolayı elde edildi. Ayrıca, geliştiriciler vücudu daha da güçlendirdi. Bunu yapmak için, yüksek dayanımlı çeliklerin payını% 54'e yükseltmek, rafların ve eşiklerin kesitini arttırmak ve kaynak yerlerini güçlendirmek zorundaydık.

Dış ve iç mekanlar da güncellenmektedir. Gövde, uygun bir dönüşüm sistemi ile donatıldı, zeminin altından 64 litrelik kargo kapasitesine sahip bir alan ortaya çıktı.

İkinci nesil modellerde, düzgün bir başlangıç ​​sağlayan bir tork konvertörü olan bir varyatör kullanıldı. Ön süspansiyonun pozitif geometrisi de olumlu yönde etkiledi.

Ayrıca, yeni ürünler bir robot şanzıman ile piyasaya sürüldü. Genel olarak, ikinci jenerasyonun "Honda Jazz" selefinden daha iyi oldu. Ve bu onun popülerliğine neden oldu.

honda caz cazip sahiplerinin değerlendirmeleri

1.2 i-VTEC

Bu motor en mütevazı ve"Honda Jazz" üzerine kurulmuş popüler bir tanesi. Ancak, sahiplerden gelen geri bildirimler, 90 litrelik kapasiteye sahip bu küçük kapasiteli birimin olduğundan emin olmayı mümkün kılmaktadır. a. çok zayıf değil.

Modelin pasaportunda en fazla 177 olduğu belirtildi.km / s. Bunu satın alan insanlar, temin ederim: dağıtılabilir ve 180 km / saate kadar çıkabilir. Ve "mekaniği" olan sürücüler hakkında, "otomatik" in üzerinde duranlardan daha iyi tepki veriyorlar. MKPP, temin ettikleri gibi, araca belirli bir hız ve dinamizm katıyor.

Fakat daha az olumlu nüanslar da var. Sahiplerinin "Honda Jazz" incelemelerinin solunda 1.2 i-VTEC'in çok zorlanacağından emin olabilirsiniz. Ve bir testere delici kükreme benzeyen bir sesle. Bununla birlikte, 5000'den sonra dönüşler daha da derinleşir ve bu da birçok kişinin hoşuna gider.

Yoldaki davranış

Onun hakkında da, çok yararlı olabilir, eğerHonda Jazz'in sahiplerinin geri bildirimlerine dikkat edin. Yolda bu araba hızlı ve manevra gibi davranır. Birçok kişi, salonda 1-2 kişi olduğunda tamamen hissedilebilecek aktif ve güvenli bir başlangıç ​​yapar. "Honda" akışında da mükemmel tutar. Ancak bagajı ya da birkaç yolcuyu arkadan yüklerseniz, aracın tüm hevesleri söner. Kötü şöhretli 1.2 i-VTEC'in gücü yeterli değil.

Ancak bu motor son derece ekonomiktir. Ve bu ağırlık avantajı, birçok insanın motorun zayıflığına karşı gözlerini kapatmasının nedenidir. Kışın, 100 kilometre başına ortalama 5,8 litre benzin tüketir!

fotoğraflar ile sahiplerin honda caz yorumu

Şasi hakkında

Süspansiyon birçok insanın dikkatinden etkilenir,İkinci jenerasyonun garajında ​​"Honda Jazz" var. Çalışanların çalışan dişli ile ilgili geri bildirimleri çoğunlukla olumludur. Araç 140 km / s'ye kadar güvenle yolda kalıyor. Bir supercar değil elbette, ama sürüş sırasında duyumları rahat. Çukurlar, eklemler, çukurlar ve diğer düzensizlikler hafif ve düzgün bir şekilde elastik kalır. Bu arada, hatchbacks için bir nadirdir.

Fakat Honda Jazz’de dezavantajlar var. Sahiplerin yorumları, spesifik vücut yapısı ve genellikle küçük ağırlığı (1120 kg) nedeniyle aracın yan rüzgarla zorlukla başa çıkabileceğini göstermektedir. Kötü havalarda, yüksek hızlara kadar hızlanması tavsiye edilmez.

Bir başka dezavantaj çok küçükaçıklık. Rus yollarında, 13 santimetre azdır. Bir şekilde durumu düzeltmek için, sürücüler yüksek profilli lastik satın alırlar. Aksi halde, araba karterin sadece plastik tabakayı koruduğu gerçeği göz önüne alındığında, araba sürmek korkutucu.

Ancak, kışın bile yüksek profillikauçuk. Parkur her zaman bir problemdir, pistin geçişi gibi. Ayrıca koruma, karı yollardan yığıplarla korur. Ve sırayla, motor bölmesinde birikmiş. Sonuç olarak, dikme çubukları garip çalışır ve direksiyon daha da kötüleşir. Karlı kış süren kışların olduğu bölgelerde yaşayan insanlar bu arabayı satın almaları tavsiye edilmez. Bunun doğrudan bir onayı "Honda Jazz" fotoğrafları hakkında sahiplerinin geri bildirimi.

ikinci nesil hakkında sahiplerin honda caz yorumu

haysiyet

Honda Jazz otomobiline birçok insanın aşık olmasının birçok nedeni var. Teknik özellikleri elbette oldukça zayıftır, ancak başka avantajlar da vardır.

İnsanların başlıca avantajları ferahlık ve rahatlıktır. Bu makinenin içinde dışarıdan göründüğünden çok daha büyük. Dikey iniş nedeniyle beş kişi rahatça sığar.

Arka sıra, bagaja iki bisiklet koymanızı sağlayan düz bir zemine kolayca katlanır. Ya da uyumak için oraya gidersiniz, pratisyenler araba ile seyahat ederler.

Gider bir avantajdır. Durmaksızın sıkılan gaz pedalına bassanız bile, motor 9 litreden fazla tüketmez. Ve şimdi bu en güçlü motor (1.4 i-VTEC) meselesi. Bu arada yakıtın kalitesi, motorlar iddiasız.

Ve son önemli avantajı uzunşanzıman. Trafik sıkışıklığı ve şehir için ideal! Vites kutusu sabit hız anahtarlaması gerektirmez. Makine hem ikinci hem de üçüncü vitesten hareket etmeye devam edebilir.

 araba Honda jazz özellikleri

ekipman

Ayrıca dikkat edilmelidir kiHonda Jazz arabası iyi donanımlıdır. İncelemelerde ve şartnamelerde tartışılmıştır ve ekipman seviyesi. Yorumlara göre yargılamak, iyi bir paket, bu arabayı satın alanların nedenlerinden biridir.

2008'den beri, bazdaki tüm modeller donanımlıKilitlenmeyi önleyici fren sistemi, hava yastıkları, hava yastıkları (ön, yan ve perde), aktif koltuk başlıkları, kapılarda ve güvenlik kirişlerinde kazara açılmaya karşı koruma. Buna ek olarak, set klima, hidrolik direksiyon, CD değiştirici, elektrikli aynalar, sis optiği, arka silecek, halojen optikler ve 15 inç alaşım jantlar içerir.

 Araba Honda jazz özellikleri ve özellikleri

maliyeti

Son olarak - fiyat hakkında birkaç kelime. Çünkü düşük maliyet de söz konusu aracın avantajlarından biridir.

Reklamları inceledikten sonra, bunu ortalama olarak görebilirsiniz2008 modelinin iyi durumda modeli için fiyat 300-350 bin ruble başlar. Bu durumda, araba küçük bir koşuya sahip olacak. Daha yeni sürümlerde (2011/2012 gg. Release) başka bir fiyat etiketi belirleyin - 500 000 p. Ama bu iyi durumda ithal bir araba için düşük bir fiyattır.

Genel olarak, sonuç çıkarırsak, o zaman güvenle söyleyebiliriz: Bu, şehir etrafında sürmek ve normal bir iklimde seyahat etmek için iyi bir bütçe sınıfı otomobildir.

Honda Jazz: geribildirim, özellikler 2019

Honda Jazz: geribildirim, özellikler 2019

Related news

 • Elena Kostyukovich: biyografi ve yaratıcılık
 • Brownie Tarifi Videosu
 • Kruvasan Tarifi

 • Honda Jazz: geribildirim, özellikler 5

  Honda Jazz: geribildirim, özellikler


  Honda Jazz: geribildirim, özellikler 69

  Honda Jazz: geribildirim, özellikler 24

  Honda Jazz: geribildirim, özellikler 1

  Honda Jazz: geribildirim, özellikler 5

  Honda Jazz: geribildirim, özellikler 58

  Honda Jazz: geribildirim, özellikler 21

  Honda Jazz: geribildirim, özellikler 94