Hemoroiti tedavi etmektense Bir doktora gitmek zorunlu mu 2019

Hemoroiti tedavi etmektense Bir doktora gitmek zorunlu mu 2019

Hemoroiti tedavi etmektense Bir doktora gitmek zorunlu mu 94 03.02.2019, 19:50

Hemoroiti tedavi etmektense? Bir doktora gitmek zorunlu mu?

Hemoroid dışardan anüs içinde kuvvetli bir ven dilatasyonu ile kendini gösterir. Düğümler oluşabilir, damarlar dışarıya, genişliğe ve uzunluğa kadar uzatılır. Hastalık ilerleyebilir.

Bu hastalıkla ilgili konvansiyonel fikirler, örneğinutanç verici, tamamen yanlış. Bunun nedeni, yerleşik bir yaşam tarzı, aşırı alkol tüketimi, zayıflamaya yönelik fiziksel stres olabilir. Belirtiler ağrı, yanma, kaşınma, yabancı cisim hissi ve muhtemelen dışkılama sırasında küçük kanamalar. Hemoroit tedavisinde ne olacağını anlamaya çalışacağız.

Hemoroiti tedavi etmektense?

Hemoroid hemen ortaya çıkmaz, anlık değildir. Kademeli olarak gelişir. Onu iyileştirmek için, zamanında bir teşhis koymak önemlidir. Tanı için bir uzman doktora görünmelisiniz. Bu anoskopi (12-14 santimetre rektum içine incelemek için özel aleti) veya sigmoidoskopi (kesin tanısı için en güvenilir ve doğru bir yöntem sigmoidoskopi vasıtasıyla gerçekleştirilir ve rektum 20 içine nüfuz kullanmak kullanılarak dijital anket kullanılarak yapılır -35 santimetre). Irrigoskopi, kolonoskopi ve diğerleri gibi diğer tanı yöntemleri de vardır.

On ya da on beş yıl önce çok uzun zaman önce değil,Başlıca tedavi yöntemi ameliyattı. Günümüzde cerrahi olmayan çeşitli yöntemler de mevcuttur. Ağrısızdırlar, komplikasyon riski daha düşüktür, iyileşmeyi sağlayabilirler. Bununla birlikte, bu yöntemlerin uygulanmasının, hastalığın ihmal edildiğinde hemoroit tedavisinden çok erken evrelerde en iyi olduğunu unutmamak gerekir. Bu tür yöntemler hakkında daha ayrıntılı olarak konuşalım.

Hemoroidi evde tedavi etmektense?Bu türden birkaç yöntemden birisiSkleroterapi. Hastalığın en erken evrelerinde kullanılır. Damarlarda, venöz düğümlerin kademeli olarak düşmesi sonucu, özel bir madde enjekte edilir. Tedavinin tamamı en fazla iki seans halinde yapılır.

Kızılötesi fotokoagülasyon ile, terapötik etkipıhtılaşma (kan pıhtılaşması) pahasına elde olanağına kan akışına neden, hemoroid besleme özel bir cihaz damarları azalır ve birimler normal gelir yavaş yavaş azaltılır.

Proksimal ligasyon kullanılırken, öncehemoroidal damarların konumunun tam olarak belirlenmesi gerçekleştirilir, daha sonra bağlanma (ligasyon) yapılır ve bunun sonucu olarak venöz düğümler düşer. Ameliyat lokal anestezi altında yapılır ve yarım saatten fazla sürmez.

Ligasyon gibi bir yöntem varlateks halkaları. Özel cihaz içine çekilmekte ve sıkıştırılmış lateks halkası vakum birimi kullanarak, iç hemoroit beslenir. Belirli bir süre sonra (yaklaşık yedi ila on gün), vücut tarafından ölür ve reddedilir. Tüm bu düğümleri silmek için işlem tekrarlanır. Genellikle üçten fazla yoktur.

Ayrıca burada ameliyat tedavisi belirtin -Hastalığın geç aşamalarında ana tedavi yöntemi. Bu durumda, tüm iç ve dış düğümler cerrahi olarak kaldırılır. Yaraların tam iyileşmesi en fazla yirmi gün boyunca gerçekleşir.

Ayrıca var ki dikkat etmek önemlidirkonservatif tedavi yöntemleri. Özel tıbbi mumlar, fitoterapi, özel masaj kullanmak mümkündür. Bu yöntemleri, hastalığın ilk aşamalarında, cerrahi olarak hemoroidleri tedavi etmekten daha iyi uygulayın.

Evde hemoroidleri nasıl tedavi edeceğimizi görelim. Birkaç halk tarifleri vardır.

Akut atak sırasında, ılık suyla banyo yapabilirsiniz. Bu basit çare, hastalığın alevlenmesi sırasında ağrıyı azaltabilir.

Pamuk yünü üzerine uygulanan, petrol jeli ile boğaz lekelerini yağlayabilirsiniz.

Evde hemoroid tedavisiIle bir muz kaşığıBir hafta boyunca bir bardak su bir hafta boyunca. İkinci haftada, bu bileşiği sabahları ve akşam yemeği için alın. Üçüncü haftada daha fazla ve akşam yemeği için ekleyin. Ve gelecekte kalıcı bir alışkanlık haline getirin. Gördüğümüz gibi, hemoroidleri evde hastalığın erken evrelerinde tedavi etmek mümkündür.

Bazı insanlar hemoroidlerin tehlikeli olmadığını düşünüyor.bir sonucu yok. Ama bu öyle değil. Hastalığın bir sonucu olarak, zamanla bir anal çatlak oluşturabilir, dışkı ve gazları tutabilme kabiliyeti zayıflayabilir, rektal fistül oluşabilir. Yani soruna kör bir bakış açmayın. Hastalığı zamanında teşhis etmek ve iyileşmek için ihtiyacınız olan her şeyi yapmaya çalışmak önemlidir. Ayrıca, hastalığın önkoşullarından kaçınmak önemlidir, çünkü hemoroidleri tedavi etmekten çok, onun ortaya çıkması için şans vermemesi daha iyidir.

Hemoroiti tedavi etmektense Bir doktora gitmek zorunlu mu 2019

Hemoroiti tedavi etmektense Bir doktora gitmek zorunlu mu 2019

Related news

 • Bizim Hikaye 3.bölüm fragmanı Bizim Hikaye 2.bölümde neler oldu
 • UEFA Uluslar Ligi
 • Scarlet Yelken Parkı (Voronezh): altyapı
 • Amerikan sanatçısı Georgia O Keeffe (Georgia OKeeffe): resimler, biyografi
 • İdeal Eş Seçmenin Yolları

 • Hemoroiti tedavi etmektense Bir doktora gitmek zorunlu mu 65

  Hemoroiti tedavi etmektense Bir doktora gitmek zorunlu mu


  Hemoroiti tedavi etmektense Bir doktora gitmek zorunlu mu 7

  Hemoroiti tedavi etmektense Bir doktora gitmek zorunlu mu 68

  Hemoroiti tedavi etmektense Bir doktora gitmek zorunlu mu 89

  Hemoroiti tedavi etmektense Bir doktora gitmek zorunlu mu 18

  Hemoroiti tedavi etmektense Bir doktora gitmek zorunlu mu 100

  Hemoroiti tedavi etmektense Bir doktora gitmek zorunlu mu 87

  Hemoroiti tedavi etmektense Bir doktora gitmek zorunlu mu 33

  Hemoroiti tedavi etmektense Bir doktora gitmek zorunlu mu 92

  Hemoroiti tedavi etmektense Bir doktora gitmek zorunlu mu 10

  Hemoroiti tedavi etmektense Bir doktora gitmek zorunlu mu 72