Haydi Gülümse kampanyası 76 14.02.2019, 16:03

“Haydi Gülümse” kampanyası

Özürlüler Vakfı’nın “Haydi Gülümse” kampanyası ile Türkiye’de 1400 engelli çocuk ameliyat edilecek. Proje kapsamında dört milyon TL bağış toplanması bekleniyor.

Bilgilendirme toplantılarının da gerçekleşeceği “Haydi Gülümse Projesi” kapsamında, yedi ilde düşünülen 1400 çocuğun ameliyatı yapılacak.

Proje kapsamında özürlülüğün önlenmesi, tedavi edilmesi için çeşitli alanlarda operasyonlar da gelen talepler doğrultusunda, kontenjan dâhilinde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Bilgilendirme toplantıları iki gruba yönelik verilecek. Özürlülük konusunda çalışma yapan uzmanlar, ilgili STK yetkilileri, özürlüler ve özürlülerin yakın çevresi ile 7-12 yaş grubu çocuklara bilgi verecekler.

7-12 yaş grubu ilköğretim çağı çocuklara yönelik yapılacak toplantılarda, özürlü gerçeğinin farkında olmayan gençlere özürlüler tanıtılacak, yaşamda karlılaştıkları sorunlar ve bireysel düzeyde sağlanacak katkılar aktarılacak. Bu tür bilgilerin yanı sıra, özürlülüğe neden olan faktörler ile özürlülüğün önlenmesi konusunda bilgilendirme yapılacak.

Başvuru Kriterleri
Ücretsiz olarak ameliyat edilecek hastalarda aranan koşullar:
* 3 ay ile 18 yaş arasında olması
* Maddi durumunun yetersiz olduğunun belgelenmesi
* Ameliyat olmasına engel teşkil edecek ikinci bir sağlık problemi bulunmaması
* Herhangi bir sosyal güvencenin bulunmaması (maddi durum yetersiz ise sağlık güvencesi olsa dahi kontenjan dahilinde ameliyat yapılabilecek.)

2010 yılına kadar sürdürülecek proje ile 100.000 kişi, bilgilendirilecek. 2010 yılı sonuna kadar ise toplam 8,5 milyon özürlü sayısının en az % 5’ine ulaşılması hedefleniyor.

Özürlülerle ilgili hızla değişen ulusal ve uluslararası alandaki çalışmaları uzmanlarla paylaşarak özürlülerin yaşam standartlarının gelişebilmesi multidisipliner çalışmalara özendirilmesini sağlamak için 2000 uzmana ulaşılacak. Bilgilendirme toplantılarına paralel yapılacak karşılıklı anketler ile özürlüler alanında güncel veriler toplanacak ve bu verilerin ışığında ilgili kurum ve kuruşlarla eksik tespitlerini yaparak, çözümler oluşturulacak.

Proje hakkında detaylı bilgi almak ve ameliyat başvurusu için www.haydigulumse.org.tr adresinden veya 0212 263 88 28 numaralı çağrı merkezinden bilgi alabilirsiniz.

Projeye destek vermek isteyenlerTurkcell, Vodafone ve Avea faturalı hatlardan 5787’ye boş mesaj göndererek, 5 TL’lik bağış yapabilirler.Related news

 • Ekaterina Malafeeva: ünlü futbolcunun karısının biyografisi
 • Su - tüketici incelemeleri ve sınıflandırma için filtreler
 • Çeyizlik Çok Güzel Tığ Oyası Yapılışı Türkçe Videolu
 • Bakanlıktan Cin Hastanesi açıklaması

 • Haydi Gülümse kampanyası 27

  Haydi Gülümse kampanyası


  Haydi Gülümse kampanyası 44

  Haydi Gülümse kampanyası 91

  Haydi Gülümse kampanyası 74

  Haydi Gülümse kampanyası 2

  Haydi Gülümse kampanyası 3

  Haydi Gülümse kampanyası 76

  Haydi Gülümse kampanyası 10