Hangi kıtada Yeni Zelanda nerede 2019

Hangi kıtada Yeni Zelanda nerede 2019 Hangi kıtada Yeni Zelanda nerede

Hangi kıtada Yeni Zelanda nerede?

Gezegenin geniş alanlarına sonsuz sayıda fantastik olarak güzel yerler dağılmış durumda. Makale, dünyanın cennet köşelerinden biri olan Yeni Zelanda'nın nerede olduğunu size söyleyecektir.

Yeni Zelanda: location, description

Yeni Zelanda, içinde bulunabilecek bir ülkedir.Pasifik Okyanusu'nun güney-batı noktası. Bu devlet, iki büyük ada (Güney ve Kuzey) ile yaklaşık 700 civarında bitişik küçük ada üzerinde yer almaktadır.Yeni Zelanda nerede

Yeni Zelanda Krallığıdirekt olarak Yeni Zelanda'ya ve ayrıca Tokelau'nun (3 atolümden oluşan) bağımsız bölge olan Niue Adası, Cook ve adanın küçük ada devletleri ve hükümet açısından bağımsız olan Ross (Antartika sektörü) toprakları.

Yeni Zelanda adaları çoğunlukla kaplıdırdağlar ve tepeler. Deniz seviyesinden 200 metreden daha yüksek bir rakımda, ülkenin topraklarından yaklaşık% 75'i bulunur. Kuzey Adası'nın dağlarının çoğu 1800 metreyi aşmayan bir yüksekliğe sahiptir ve Güney Adası'nın tepeleri (sadece 19 tane vardır) 3000 metrenin üzerinde. Geniş vadiler Kuzey Adası'nın kıyılarında uzanır ve Güney Adası'nın batı kıyısında fiyortlar (kayalık kıyılarla deniz kenarı) bulunur.

Çoğu zaman insanlar soruya verilen cevaptan şaşkına dönerler; buradaYeni Zelanda hangi kıtada. Adalar kendileri kıtaya ait değil, coğrafi adı "Avustralya ve Okyanusya" ile dünyanın bir bölümünde yatıyorlar. Koordinatları 41.44 ° S ve 172.19 ° E'dir. Bu izole ada devleti, Tasman Denizi suları (yaklaşık 2000 bin bin kilometre) ile kıtanın kıyılarına, en yakın Avustralya'ya ayrılmıştır.Yeni Zelanda nerede, hangi kıtada?

Iklim

Kışın ortalama sıcaklık (Temmuz) - dan+ 12 ° C kuzeyde + 5 ° C güney. Yaz aylarında (Ocak) sıcaklık ortalama - kuzeyde + 19 ° C ve güneyde + 14 ° C. Buradaki iklim kuzey tarafında subtropikal deniz, güneyde ılıman deniz. Doğu ve batı yamaclarındaki nem ve hava sıcaklığı oldukça değişkendir.

Yeni Zelanda'nın bulunduğu yerlerde, en sıcakOcak ve Şubat (+ 27-30 ° C) ve en soğuk olanı Temmuz'dur, özellikle güneydeki sıcaklık bu periyot boyunca 0 ° C'ye düşebilir Dağlık alanlarda yılın herhangi bir saatinde, ovadaki hava koşullarına kıyasla çok daha soğuktur.

Yağış mevcudiyeti batı da farklıdır veDoğu bölgelerinde, sırasıyla 3000 mm ve 400 mm'lik değerlere ulaştıkları görülmektedir. Aynı zamanda, birikimlerinin yoğunluğu hemen hemen aynı. Hemen her zaman bu yerlerde rüzgar esiyor.

Devlet, din, dil aygıtı

Yeni Zelanda bağımsız bir meclistirİngiliz Milletler Topluluğu'nun bağımsız bir üyesi olan demokratik bir cumhuriyet. Resmi olarak, bu devletin başı, adalarda Genel Valilik tarafından temsil edilen Büyük Britanya hükümdarıdır. Başbakan hükümetin başıdır. Parlamento yasama organıdır.

Yeni Zelanda'nın bulunduğu yerde, Hıristiyanlar farklı inançlarda yaşıyor ve sakinlerin yaklaşık% 33'ü kendilerini ateist olarak görüyor.

Cumhuriyetin resmi dilleri İngilizce ve Maori'dir (Aborijin dili). Dahası, vatandaşların sadece% 14'ü özgürce konuşmaktadır ve halkın% 41'i yerli halkın dilini bilmemektedir.

manzaraları

Muhteşem manzaralar ve muhteşem manzaralarÜlkeler bu muhteşem yerlere dünyanın dört bir yanından gelen birçok turisti çekiyor. Yeşil ormanlar, şelaleler, nehirler ve göller, geyikler, buzullar ve muhteşem plajlarla kaplı dağlar ve tepeler - hepsi bu ekoturizm sevenler için bir cennettir. Dalış ve sıra dışı eğlenceler, doğa sporları hayranlarının ilgisini çekiyor.

Yeni Zelanda adasının olduğu yerde, Maori halkı yaşıyor. Ülkelerine "uzun beyaz bulut" anlamına gelen Aotearoa diyorlar.

Adaların tüm manzaralarını listelemek imkansız.

Yeni Zelanda adası neredeBu yerlerde doğanın tüm ihtişamının tadını çıkarınMilli parkları ziyaret edebilirsiniz: Tongariro Ulusal Parkı, Fiordland, Cook Dağı (ünlü Tasman Buzulu ile), Aspiring Dağı, Urever, Egmont ve Abel Tasman. Burada çok popüler olan yanardağ kraterinde ve geysers vadisinde yer alan Rotorua Gölü.

Doğadaki bir şaheser, galaksinin yıldızları arasında seyahat izleniminin yaratıldığı Waitomo'da ateş böceklerine sahip bir mağaradır. Bu, tüm dünyadaki en muhteşem ve muhteşem manzara.

Yeni Zelanda nerede? Orada, birlikte çok sayıda ilginç ve harika yer, doğanın harika güzelliği vardı.

Bu muhteşem ülkenin gözde mekanlarıBaşkentinde görülebilir - Wellington şehrinde. Yeşil tepelerle çevrili muhteşem volkanik bir koyda yer almaktadır. Rahat bir şehirde çok sayıda meydan, park ve yeşil köşeler var. Ulusal Müze, Kutsal Kalp Katedrali, Şehir Sanat Galerisi ve Botanik Bahçesi (dünyanın en iyilerinden biri) başkentin tüm manzaraları.

Yeni Zelanda Adaları

İlginç olan ilginç yerler ve bir başka büyük şehir - Auckland.

Sonuç olarak

Aynı ismin resmi olduğu unutulmamalıdır.John Tolkien'in ünlü eseri “Yüzüklerin Efendisi” Yeni Zelanda'nın pitoresk bölgelerinde çekildi. Bu nedenle şimdi Tolkien turu da Yeni Zelanda turizminin popüler rotalarından biridir.

Yeni Zelanda gizemli bir ülkedir. Ana zenginliği, eşsiz manzaralara sahip doğadır. Ve Yeni Zelandalılar tarafından çok dikkatli bir şekilde korunuyor.

Hangi kıtada Yeni Zelanda nerede 2019

Hangi kıtada Yeni Zelanda nerede 2019

Related news

 • Karakter ve uyumluluk. Başak-adam ve diğer işaretler
 • Kısa üstler ile kombinler 2019 – Galeri
 • Lada Vesta hatchback: yeni modelin açıklaması, fotoğraf
 • Kakule Nedir Nerelerde Kullanılır
 • Eticin Pasta Videosu Videosu

 • Hangi kıtada Yeni Zelanda nerede

  Hangi kıtada Yeni Zelanda nerede


  Hangi kıtada Yeni Zelanda nerede

  Hangi kıtada Yeni Zelanda nerede

  Hangi kıtada Yeni Zelanda nerede

  Hangi kıtada Yeni Zelanda nerede

  Hangi kıtada Yeni Zelanda nerede

  Hangi kıtada Yeni Zelanda nerede

  Hangi kıtada Yeni Zelanda nerede

  Hangi kıtada Yeni Zelanda nerede

  Hangi kıtada Yeni Zelanda nerede

  Hangi kıtada Yeni Zelanda nerede