Hangi hastalığın belirtisi Musset semptomudurHangi hastalığın belirtisi Musset semptomudur


Hangi hastalığın belirtisi Musset semptomudur 97 20.02.2019, 14:54

Hangi hastalığın belirtisi Musset semptomudur?

Bir zamanlar, 19. yüzyılda.Akşam yemeğinde, ünlü Fransız şair ve oyun yazarı A. Musset'in kardeşi, Alfred'in sürekli olarak garip bir şekilde başını salladığına dikkat çekti. Heyecanlı bir akraba onu bu konuda bilgilendirdi, ama sadece bir kenara fırçaladı. Ve boşuna! Musset semptomu gelişimini sürdürdü - şairin sağlığı kötüleşti ve kısa bir süre sonra 47 yaşında öldü. Daha sonra ortaya çıktığında, onun adı verilen semptom, aort kapak yetersizliğinin parlak bir belirtisi idi.Semptom Musset

Musset bir semptom olduğu için

Aort kapak yetersizliğien büyük kan damarının valflerinin kanın ters hareketini engelleyemediği kalp kusurları ve bunun bir kısmı kalbin sol ventrikülüne geri düşer ve genel dolaşımda kan hacminin olmamasına neden olur. Bunu telafi etmek için, kalp sıkı çalışmak zorunda kalır, çünkü zamanla kasları daha yoğun hale gelir ve organın boyutu belirgin şekilde daha büyük olur.

Semptom Musset - kafasını zamanla sallayarakKalp atımları - en yaygın olanlarından birini ifade eder ve bu arada, erkeklerde kadınlardan daha yaygındır. Kalp kasındaki yükün artmasıyla ilişkilidir, her seferinde normalden daha büyük bir hacimde kan aortuna itmek zorundadır, çünkü titremesi hasta tarafından hissedilir, özellikle de uzanırken.

Bu katılmak için:

 • kardiyak kasılmalar arasındaki süreyi azaltmak ve bunun sonucunda kanın tersine hareketini azaltmak için koruyucu bir reaksiyon olarak görünen taşikardi;
 • kan akışının bozulması nedeniyle ortaya çıkan sternumun arkasındaki basınç baskısı;
 • Baş dönmesi ve bayılma, kan dolaşımının ihlali ve buna bağlı olarak beyin oksijen kaynağı;
 • genel halsizlik halinin yanı sıra.semptom de Musset

Aort yetmezliğinin nedenleri

Aort kapağının yetersizliği veİlişkili Musset semptomu aynı zamanda konjenital olabilir (olumsuz fetal gelişim koşullarına bağlı olarak genetik veya kalıtsal) ve edinilebilir (bazı hastalıkların sonucu olarak kapak değişmektedir).

 • Çoğu zaman, patolojinin nedeni romatizmadır - kalbi de dahil olmak üzere çeşitli sistemleri ve organları etkileyen bir enflamatuar hastalıktır.
 • Oldukça yaygın bir neden aortun aterosklerozudur (yağ benzeri madde - kolesterolün duvarlarında birikmesi).
 • Aort anevrizması ve kalp kası defektleri.
 • Kronik sifilisin varlığı. Bu arada, bir anda (bu valf lezyon ve damar duvarlarının, aort ortaya çıkan, uçuk treponemu çevreleyen nodüller oluşan organlarda enfeksiyondan sonra 5 yıl) Alfred de Musset'in öldürücü bir semptomu yol açtı.Alferd Musset'in bir semptomu

Tanı ve tedavi yöntemleri

Yukarıda listelenen işaretlerin varlığında, hastaHer zaman bir kardiyologa danışmalıdır. Muayenede, aort üzerinde duyulan sesler ters yönde kan akışına neden olur ve röntgenogramın sonucu olarak kalbin sol ventrikülünde bir artış görülür. Ekokardiyografi, aort kapağının yapısındaki değişiklikleri ve atılan kan miktarını açıklığa kavuşturmak için yapılır.

Tedavi nedenlerine bağlı olarak yapılır,Patolojiye neden olan Şiddetli olgularda, hasta ameliyat için sevk edilir ve hastalığın yavaş ilerlemesi ile birlikte ilaç reçete edilir. Mevcut Musset semptomu, nefes darlığı ve taşikardi de, fiziksel eforun kısıtlanması, günün rejiminin dikkatli bir şekilde uygulanması ve beslenmeyi ifade eder.

Hangi hastalığın belirtisi Musset semptomudurHangi hastalığın belirtisi Musset semptomudur

Related news

 • Tenis
 • Rus mankenden Burak Özçivit açıklaması
 • Çocuklarda su çiçeği
 • Çörek otu için yemlik: evde kendi elleriyle pişiririz

 • Hangi hastalığın belirtisi Musset semptomudur 89

  Hangi hastalığın belirtisi Musset semptomudur


  Hangi hastalığın belirtisi Musset semptomudur 8

  Hangi hastalığın belirtisi Musset semptomudur 62

  Hangi hastalığın belirtisi Musset semptomudur 52

  Hangi hastalığın belirtisi Musset semptomudur 18

  Hangi hastalığın belirtisi Musset semptomudur 5

  Hangi hastalığın belirtisi Musset semptomudur 99

  Hangi hastalığın belirtisi Musset semptomudur 15