Hamile iken adet olunur mu 2019

Hamile iken adet olunur mu 2019

Hamile iken adet olunur mu 97 16.02.2019, 20:36

Hamileliğin en bilinen belirtisi adet kanamasının kesilmesidir. Peki hamile iken adet olunur mu? Halk arasında “üstüne görme” olarak bilenen bu durum nedir?

Hamile iken adet olunur mu?

Adet kanamaları kadınların ortalama 28 ile 35 gün arasında değişen sağlıklı yumurtlamadan kaynaklanan durumdur. Çok yaygın olmasa bile bazı kadınlar hamile iken adet görebilir. Bu durumun bir çok nedeni olabilir. Yada kişi adet olduğu için hamile olduğunu çok geç farkedebilir.

Hamilelikte Adet

Normal şartlarda gebelik döneminde yumurtlama olmadığı için adet kanamaları da olmaz. Bu durum bazen istisnai durumlar ile ortaya çıkabilir. Her adet kanamasının yumurtlamadan kaynaklı olmadığını bazen rahimden kaynaklanan bazı sağlık sorunlarından dolayı kanamalar oluşabileceğini unutmamakta fayda var.

Eğer adet olduğunuz halde gebelik şüpheniz varsa test yaptırmanızda fayda vardır. Ailenizde gebelik döneminde adet kanaması yaşayan akrabalarınız varsa bu durumda genetik faktörlerin etkili olduğunu ve sizin de böyle bir durum ile karşı karşıya olabileceğinizi unutmayın.
Hamilelik döneminde bebeğin anne rahmine tutunması sırasında kanamalar olabilir. Bu normal bir durumdur. Bir çok kadın bunu adet kanaması zannederek hamile olduklarının farkına varmaz. Özellikle düzensiz adet döngüsüne sahip olan kadınlar hamile olduklarını karın şişmesi yada bebeğin hareketlerini hissetmeye başladıktan sonra fark edebilirler.

Hamile iken adet olunur mu 2019

Hamile iken adet olunur mu 2019

Related news

 • Türkiyenin En Genç Cumhurbaşkanı Adayının 7 Vaadi
 • İlaç Molsidomin: kullanım, fiyat, analogları için talimatlar
 • Kargo bisikletleri: küçük işletmeler ve bireyler için uygun ulaşım

 • Hamile iken adet olunur mu 1

  Hamile iken adet olunur mu


  Hamile iken adet olunur mu 65

  Hamile iken adet olunur mu 75

  Hamile iken adet olunur mu 11

  Hamile iken adet olunur mu 47

  Hamile iken adet olunur mu 94

  Hamile iken adet olunur mu 43

  Hamile iken adet olunur mu 26