Halojen lambalar akkor lambalardan başarıyla rekabet ederHalojen lambalar akkor lambalardan başarıyla rekabet eder


Halojen lambalar akkor lambalardan başarıyla rekabet eder 20 10.02.2019, 15:55

Halojen lambalar akkor lambalardan başarıyla rekabet eder

En kalitatif renk transferihalojen lambalar. Aksiyon ve yapım ilkesine göre, bunlar akkor lambalardır, ancak bazı farklılıklar da vardır. Isıya dayanıklı tungsten spiral, inert bir gazla doldurulmuş cam şişeye kapatılmıştır. Halojen lambanın ampulü yüksek erime noktasına sahip olan kuvars camdan yapılmıştır. Bu, ampulün daha küçük boyutlarda olmasını ve iç basıncı arttırmanızı sağlar. Bu, spiralin sıcaklığını arttırmayı mümkün kılar ve daha fazla aydınlatma verimi ve daha uzun hizmet ömrü sağlar.

halojen lambalarTüm halojen lambalar iki ana bölüme ayrılmıştırgruplar: düşük voltaj (24 V'a kadar) ve şebeke voltajı (220 V). Buna ek olarak, çeşitli biçimlerde gelirler: doğrusal, harici ampul, yönlü ışık, kapsüler (parmak).

Aydınlatma için tesisler halojen kullanırharici ampul ve yön lambalı lambalar. Dış cam ampulü olan lambalar geleneksel bir akkor lamba gibi görünebilir, ancak genellikle daha küçük hale gelir, bu nedenle minyatür avizeler ve aplikler kullanılır. Bu gibi halojen lambalar standart Edison kollara sahiptir ve geleneksel aydınlatma armatürlerinde akkor lambalann yerini alabilir. Dış ampul açık, sütlü veya matdan yapılabilirhalojen lambalar cam, dekoratif bir görünüme sahip olabilir (altıgen, mum biçimli, vb.).

Spot aydınlatma için halojen kullanınreflektörlü lambalar da yönlü ışık lambaları olarak adlandırılır. Farklı açılarda radyasyon ile çeşitli boyutlarda üretilirler. En yaygın olanı alüminyum reflektördür, ışığın ve ısının çoğunu alır, ışık yönlü bir akış oluşturur. Alüminyum reflektörlerde olduğu gibi sıcaklığı öne doğru yönlendirmeyen parazit reflektörler var, ancak arkaya doğru ısıyı ısıyı yansıtan, spiral sıcaklığını arttıran ve güç tüketimini düşüren bir IRC reflektörü bulunan lambalar.

gömme halojen farlarHalojen lambalar, kendileri için gerekli çalışma voltajını sağlayan özel transformatörler (elektronik veya elektromanyetik) vasıtasıyla bağlanmalıdır (6V, 12V, 24V).

Yön aydınlatma lambaları (reflektörlü)alçak gerilim veya şebeke gerilimi olabilir, ancak santraller iki kutupludur. Şebeke voltajı lambaları sadece G10 ve G9 sokaklarıyla üretilir. Bu, düşük voltajlılarla karıştırılmamaları için yapılır. Bu tür aydınlatma, gömme halojen lambalar olarak da adlandırılır. Aydınlatma düzenlenirken genellikle kullanılırlar. Yard> mlar> yla, flakstaki dar yönlilik nedeniyle, ilginç efektler elde etmek mümkündür. Aynı amaçla minyatür kapsül (parmak) lambaları kullanılır. Ayrıca sadece iki pinli kanatlara sahiptirler ve genel aydınlatma armatürlerinde kullanılabilirler.

Halojen lambaların avantajı yüksekışık çıkışı ve dezavantajı çok beyaz ışık ve ultraviyole radyasyonun varlığı (bu tür ışınları filtreleyen lambalar olsa da). Ultraviyole ışınların varlığı nedeniyle, kararsız boyalarla renklendirilmiş nesneler daha hızlı sönebilir.

Halojen lambalar akkor lambalardan başarıyla rekabet ederHalojen lambalar akkor lambalardan başarıyla rekabet eder

Related news

 • Otomobil Hyundai: bir dizi model
 • Kraliyet Ailesinde soğuk savaş
 • Diriliş Ertuğrul sahnesinde korkutan kaza

 • Halojen lambalar akkor lambalardan başarıyla rekabet eder 2

  Halojen lambalar akkor lambalardan başarıyla rekabet eder


  Halojen lambalar akkor lambalardan başarıyla rekabet eder 60

  Halojen lambalar akkor lambalardan başarıyla rekabet eder 80

  Halojen lambalar akkor lambalardan başarıyla rekabet eder 46

  Halojen lambalar akkor lambalardan başarıyla rekabet eder 55

  Halojen lambalar akkor lambalardan başarıyla rekabet eder 97

  Halojen lambalar akkor lambalardan başarıyla rekabet eder 50

  Halojen lambalar akkor lambalardan başarıyla rekabet eder 78