25.06.2019

Geleneksel olmayan fiziksel egzersiz ekipmanlarını ellerimizle yaparız 85

Geleneksel olmayan fiziksel egzersiz ekipmanlarını ellerimizle yaparız!

Çocuk sağlığı her zaman önce gelmelidir. Ve herkes bilir ki hiçbir şey onu fiziksel eğitim gibi güçlendirmez. Bu nedenle, onun için aşk en küçük yaştan aşılanmalıdır. Bir şekilde çocukları daha fazla ve daha da önemlisi, yararlı bir şekilde hareket ettirmek, onları ilgilendirmek zorundayız. Geleneksel olmayan spor ekipmanları, diğer taraftan spor yapmalarına ve dersleri eğlenceli bir oyuna dönüştürmelerine yardımcı olacaktır. Bu, çocuğun hayatını büyük ölçüde çeşitlendirir. Ayrıca, kendi ellerinizle geleneksel olmayan fiziksel kültür ekipmanı da yapabilirsiniz.

Ne oldu

Çocuklar için çeşitli egzersizler çok önemlidir.Bu, iyi motor becerileri geliştirmeye yardımcı olacaktır. Buna ek olarak, bu, onların ruhsallığını olumlu yönde etkiler ve insidansı azaltır. Kendi elleriyle alışılmamış spor ekipmanları, makalemizde görebileceğiniz fotoğraf, sadece bu tür egzersizlere ağırlık veriyor.

Büyük bir artı, böyle bir ekipmanın yardımıyla farklı türde oyunlar oynayabilirsiniz:

 • eğitim;
 • eğlence;
 • düşmanca.

İlke olarak, eğer fanteziyi birbirine bağlarsanız, etkileşimli ekler ile özel bir performans bile hazırlayabilirsiniz (örneğin, beden eğitimi derslerinin yardımıyla Koshchei'yi nasıl yeneceğiniz).

Anaokulunda ve evde kendi elleriyle geleneksel olmayan fiziksel kültür ekipmanı nasıl yapılır

Bu tür ekipmanlar çok kolay bir şekilde yapılır. Kendi elleriyle alışılmamış spor ekipmanları doğaçlama araçlardan yapılmıştır: şişeler, kapaklar, halatlar, kinder sürprizlerinden paketler ve her evde bulunabilecek diğer şeyler.

Üretmek için çok zaman gerekmiyor. Çocukları yardım etmek için de bağlayabilirsiniz. Çok ilginç olacaklar. Ürünler oluştururken fanteziyi bağlamaya ve kendi başınıza bir şey bulmaya çalışmak denemeye değer. Kısıtlama yoktur. Ancak, elbette, bu alanda zaten bilinen gelişmelerden yararlanabilirsiniz.

fincan ve top

geleneksel olmayan fiziksel egzersiz ekipmanları

Herkes oyunun bir sopayla nereye bağlı olduğunu bilirTop özel bir kaseye atılmalıdır. Bu Bilboquet. Böyle alışılmamış fiziksel kültür ekipmanlarını doğaçlama araçlardan kendi elleriyle yapmak kolaydır. Bunu yapmak için ihtiyacınız olacak:

 • bir kapaklı plastik şişe;
 • yün ipliği;
 • "Kinder-surprise" dan paketleme;
 • dekorasyonlar.

İlk olarak, plastiğin altını kesmeniz gerekiyorkonteynerler. Keskin noktaların kalmaması için bunu yapmanız önerilir. Bir baca yardımıyla kinderden sarı yumurtanın içinde, yivin dişli olduğu bir delik yapılır. Böylece dışarı atlamamak, sonunda bir düğüm bağlanır. Halatın ikinci ucu boyundan geçirilir ve kapak ile birlikte bükülür. Bilboka'yı daha renkli ve çekici hale getirmek için parlak bir kurdele ile yapıştırılmalıdır. Basılı resimler, parıltı ve boncuk kullanabilirsiniz.

Bilbok'lu oyunlar, hareketlerin tepkisini ve koordinasyonunu geliştirmeye yardımcı olur.

kese

geleneksel olmayan spor malzemeleri

Nasıl görünüyor, nasıl kullanılır? Ama çok fazla uygulama bulabilir. Örneğin, başınıza keseler koyabilirsiniz, böylece çocukların her zaman bir yatağı olacaktır. Omurganın eğriliği ile ilgili sorunlar daha yaygın hale geldiğinden, bu tür egzersizler çok faydalı olacaktır. Kese dikmek, sıradan kalın kumaştan yapılabilir. Dolgu, tuz veya kum olarak hizmet edecektir.

Sihirli Şişe

kendi elleriyle fotoğrafın olağandışı spor malzemeleri

Çok basit bir ürün. Bunu oluşturmak için şeffaf bir plastik şişe, bir kokteyl, konfeti veya folyo tüpüne ihtiyacınız vardır.

Kapakta bir delik açmak gerekir. Bir tüp olacak. Şişenin içinde küçük konfeti, kesilmiş folyo veya büyük bir parıltı bulunur.

Çocuğun burnundan nefes alması ve ağzından tüpe nefes alması gerekir. Bu yüzden doğru nefes tekniğini öğrenir ve şişenin içindeki neşeli "havai fişekleri" izler.

Hava futbolu

anaokulunda geleneksel olmayan fiziksel egzersiz ekipmanları

Çok ilginç ve basit bir oyun. Bu alışılmamış fiziksel kültür ekipmanı yaratmak için, bir çok malzemeye ihtiyaç yoktur. Kutudan (veya sadece kartondan), plastik bir kaptan, renkli kağıttan, yapıştırıcıdan, tüplerden ve küçük bir toptan büyük bir kapak alır.

Aynı zamanda basitçe yapılır. Kutunun kapağı (eğer değilse, o zaman kartonun kenarlarını yapabilirsiniz) içeriden yeşil kağıda yapıştırılır. Yani bir alan gibi çıkıyor. Kapı, plastik kabın yarısından yapılabilir. Tüpler yardımıyla bu alanda gol atma. Doğaçlama kapıya bir hava topu sürmek gereklidir.

tünel

Yardımı ile tam bir şerit düzenleyebilirsinizengeller. Bir tünel oluşturmak için büyük bir kumaş parçasına ve kalın bir tele ihtiyacınız vardır. İlk olarak, tuval birlikte dikilir. Daha sonra, tünel boyunca yukarıdan birkaç küçük şerit eklenir. Telleri saklayacaklar, böylece çocuklar yaralanmayacaklar.

En iyi yarış

kendi elleriyle beden eğitimi için geleneksel olmayan ekipman

Sıradan kaset yardımıyla, güzel bir sopa veYumuşak oyuncaklar çocuğun ellerinin küçük motor becerilerini geliştirmeye yardımcı olacak heyecan verici bir oyun yapabilirsiniz. Yumuşak bir oyuncak bir ucundan, diğer ucu da sapa eklenir. Bantların hepsinin aynı büyüklükte olması önemlidir. Görev çok basit: tutamağı bükmeniz, üzerine bir ip sarmanız gerekiyor. Böylece oyuncak hayvan yavaşça bebeğe çekilecek. Bütün yarışmalar düzenlemek mümkündür.

Robin Hood

Geleneksel olmayan ekipmanların yardımıylabeden eğitimi, kendi elleriyle, atma üzerine bir turnuva düzenleyebilirsiniz. Gerçek bir Robin Hood olmak için, ok ve yaya ihtiyacınız yoktur. "Kinder" den sadece bir tepsi yumurta, renk ve paketler. Tepsi, bir hedef gibi olacak şekilde dekore edilmiştir. Yani, merkezde kırmızı boyalı küçük bir kutu olmalı. Bir elma olacak. Sonra biraz daha büyük bir sarı daire, daha sonra yeşil. Oklar yerine "kinder" den paketleri atmak gerekecektir. Böyle ilginç bir oyun, hareketlerin, doğruluk ve el becerilerinin koordinasyonunu geliştirmeye yardımcı olur.Related news

 • Dekorasyonda kadife şıklığı
 • Evde mesaj gönderme
 • Menopoz ve belirtileri nelerdir menopoz nasıl başlar
 • Murat Boz Ebru Gündeş Gün Ağardı Şarkı Sözü (Kork Be Allahtan) Sözleri
 • Koray Avcı’dan müzik şöleni

 • Geleneksel olmayan fiziksel egzersiz ekipmanlarını ellerimizle yaparız 82

  Geleneksel olmayan fiziksel egzersiz ekipmanlarını ellerimizle yaparız


  Geleneksel olmayan fiziksel egzersiz ekipmanlarını ellerimizle yaparız 50

  Geleneksel olmayan fiziksel egzersiz ekipmanlarını ellerimizle yaparız 66

  Geleneksel olmayan fiziksel egzersiz ekipmanlarını ellerimizle yaparız 35

  Geleneksel olmayan fiziksel egzersiz ekipmanlarını ellerimizle yaparız 92

  Geleneksel olmayan fiziksel egzersiz ekipmanlarını ellerimizle yaparız 29

  Geleneksel olmayan fiziksel egzersiz ekipmanlarını ellerimizle yaparız 92

  Geleneksel olmayan fiziksel egzersiz ekipmanlarını ellerimizle yaparız 29

  Geleneksel olmayan fiziksel egzersiz ekipmanlarını ellerimizle yaparız 5

  Geleneksel olmayan fiziksel egzersiz ekipmanlarını ellerimizle yaparız 75

  Geleneksel olmayan fiziksel egzersiz ekipmanlarını ellerimizle yaparız 83

  Geleneksel olmayan fiziksel egzersiz ekipmanlarını ellerimizle yaparız 48