Geçmişin sadakati derin: Düğün somunları bir tarifi için bir reçete

Geçmişin sadakati derin: Düğün somunları bir tarifi için bir reçete


Geçmişin sadakati derin: Düğün somunları bir tarifi için bir reçete 31 21.03.2019, 10:26

Geçmişin sadakati derin: Düğün somunları bir tarifi için bir reçete

Ekmek ve tuz ile sevgili misafirlerle tanışma -Slavların en eski geleneği. Şimdiye kadar, bu güzel özel Sovyet sonrası alanda muhafaza edildi ve çok sık belirli bayramlar ve özel günlerde gözlemledik. Ekmek yaşamın, cömertliğin, samimilığın, misafirperverliğin sembolüdür. Tuz - samimiyeti, içtenliği kişileştirme, toplantının sevinç (Rusya'da, örneğin, her zaman pahalı olmuştur ve bunun sahipleri sahip oldukları en değerli şeyi paylaşan anlamına muamelede bulunur). Bu, bu geleneğin anlamıdır. Düğün törenlerinde yapılan ritüel özellikle önem taşıyordu.

düğün karavai tarifi

Düğün için düğünler

Düğün çörekleri pişince, tarifleriekmeğin özellikle lezzetli, tatlı, yemyeşil olduğu sonucuna vardı. Sonuçta, o kadar başarılı oldu, yeni ailenin birliği daha sağlam ve güçlüdür. Propechonny dikkatle karmaşık desenleri ile süslenmiş bir kırmızı kabuk lezzetli ve sarhoş edici kokusu ile, o kiliseye genç eşlik ve kocası onun daralma getirdi evin kapısının önünde ebeveynlerin elinde bir yay ile bir araya geldi. Üstelik, düğün karavai tarifi bir sırr vardı: hamurda genellikle bir hamur rehin edildi. Ve bazı erkek konuklara verildiğinde, gelin öpücüğe verdiler. Ve eğer onun kadınınından bir parça bulduysa - damatla öptü. Yeni evlilerden birine rastladım - ki bunlar konukların kendileri tarafından öpülebilirdi. Elbette düğün genel havasına karşılık gelen eğlenceli, komik, komik olduğu ortaya çıktı.

Birlikte pişiriyoruz: 1 numaralı reçete

Ve şimdi yemek pişirmeyle ilgili daha fazla şeydüğün karavai. İlk tarifi alır. Hamur için gereken: buğday unu 1 kg, maya - 50 g, süt - 200-250 gr tereyağı - 75 g şeker - 150-200 g, yumurta - 1 adet tuzu - çay kaşığı .. Süt biraz sıcak, mayayı ve diğer malzemeleri ilave edin ve hamuru yoğrun. Onu örtün ve sıcak bir yerde 2 saat koyun. Kitle hacim arttıkça podbit edin ve tekrar yarım saat daha bırakın. Sonra tekrar vurun. Bundan sonra bir kaptan çıkarın, bir kaba koyun ve temiz havlu altına koyun, bırakın. Belirli sayıda düğün ekmeğine ihtiyacınız varsa, tarifi ürünlerin sayısını yarıya kadar artırmanız önerilir. Ardından, testin bir bölümünü dekorasyon için ayırarak uygun biçimi vermek gereklidir.

düğün somunu nasıl hazırlanır

Bu amaçla aşağıdaki sembolizm uygundur: at nalıları, yüzükler, kuğular, kalpler. Genel olarak, düğün karavanının tasarımı hassas bir konudur, önceden düşünülmelidir. Şekiller, bu amaca yönelik testten geçirilir. Ve ekmeğin yüzeyinde çiçekler, yapraklar, kulaklar, kuşlar, kıvrımlar sıkabilirsiniz. Rakamları takmak, dövülmüş yumurta ile somunu lekelemek ve fırında 240 derecelik bir sıcaklıkta pişinceye kadar pişirmek kalıyor. İşlemeli havlu veya şık, güzel bir peçete somun servis edilir. Genellikle şeritler ve çiçekler ona bağlıdır.

düğün masanın üzerinde somun

Birlikte pişirdik: 2 numaralı yemek tarifi

Nasıl bir düğün ekmek yapmak için? İhtiyacınız olan yeni bir tarif için: un - 8 bardak veya biraz daha (850 g-1 kg), kuru maya - 20-25 gr, tereyağı - 100-120 gram, yarım bardak süt, 10 yumurta, 6 bardak şeker, 50 gram tuz, 1 limon kabuğu ve bir çay kaşığı tarçın. Hamuru yoğurun ve hazırlayın. Partiden bir somun şeklinde dekorasyon için parça seç. Bir süs örgüsü olarak örgü örtüleri, yaprak biçimleri vb. Ekmeğin yüzeyine tutunur. Kaldırmak için bu formda bırakın, sonra bir yumurta ile yağlayın ve pişirin.

Geçmişin sadakati derin: Düğün somunları bir tarifi için bir reçete

Geçmişin sadakati derin: Düğün somunları bir tarifi için bir reçete

Related news

 • Nar Reçeli Videosu
 • Kur nedir
 • Serçe Ayakları Örgü Modeli Yapılışı
 • Bizim Hikaye 53.Bölüm izle
 • Fırında Sebzeli Ve Kıymalı Makarna

 • Geçmişin sadakati derin: Düğün somunları bir tarifi için bir reçete 70

  Geçmişin sadakati derin: Düğün somunları bir tarifi için bir reçete


  Geçmişin sadakati derin: Düğün somunları bir tarifi için bir reçete 83

  Geçmişin sadakati derin: Düğün somunları bir tarifi için bir reçete 26

  Geçmişin sadakati derin: Düğün somunları bir tarifi için bir reçete 78

  Geçmişin sadakati derin: Düğün somunları bir tarifi için bir reçete 96

  Geçmişin sadakati derin: Düğün somunları bir tarifi için bir reçete 98

  Geçmişin sadakati derin: Düğün somunları bir tarifi için bir reçete 48

  Geçmişin sadakati derin: Düğün somunları bir tarifi için bir reçete 81

  Geçmişin sadakati derin: Düğün somunları bir tarifi için bir reçete 71

  Geçmişin sadakati derin: Düğün somunları bir tarifi için bir reçete 58

  Geçmişin sadakati derin: Düğün somunları bir tarifi için bir reçete 57

  Geçmişin sadakati derin: Düğün somunları bir tarifi için bir reçete 3

  Geçmişin sadakati derin: Düğün somunları bir tarifi için bir reçete 27

  Geçmişin sadakati derin: Düğün somunları bir tarifi için bir reçete 35

  Geçmişin sadakati derin: Düğün somunları bir tarifi için bir reçete 51

  Geçmişin sadakati derin: Düğün somunları bir tarifi için bir reçete 73