Gastrointestinal sistem fonksiyonelliği analizi - dışkı tıkanıklığıGastrointestinal sistem fonksiyonelliği analizi - dışkı tıkanıklığı


Gastrointestinal sistem fonksiyonelliği analizi - dışkı tıkanıklığı 96 15.02.2019, 01:17

Gastrointestinal sistem fonksiyonelliği analizi - dışkı tıkanıklığı

İnsanlar çoğu zaman çeşitli kişilerle hastalanırlar.belirli bir yaşam biçiminden kaynaklanan hastalıklar, ekolojik durum ve bireysel özellikler. Doğal olarak, hastalığın türünü ve derecesini belirlemek için, belirli bir bilgiyi elde etmek gerekir. Kural olarak, hastanın sözleri yeterli değildir, çünkü çoğu hastalık bir kişi için fark edilmeden geçebilir. Fekal boyama programı, bir hastayı muayene etmenin yollarından biridir. Bağırsak, mide, mesane, karaciğer ve pankreas çalışmalarındaki kusurları tespit etmenizi sağlar. Ek olarak, bu analiz enflamatuar süreçlerin varlığını belirleyebilir veya tedavi yönünü belirleyebilir.

Bir dışprogram için dışkı analizinin ne olduğunu düşünün.

Coprogram görsel, kimyasal veHastanın dışkısının biyolojik özellikleri, normal özelliklerinde safsızlık veya değişikliklerin varlığına yöneliktir. Coprogram, bu yöntemlerin diğer yöntemlerle belirlenemeyen işlevlerinin özelliklerini belirlemenize veya yalnızca dolaylı olarak yapmanıza olanak tanır. Ayrıca, bu analiz yöntemi oldukça basittir ve hasta için özel hazırlanma veya örnekleme için özel ekipman gerektirmez.

Fekal obstrüksiyonsadece belirli gereksinimleri gerektirir:

1. Güçlü etki gösteren ilaçların kullanımını dışlayın.

2. Gastrointestinal sistemin muayenesi ile ilgili ön testler yapmayın.

3. Bir doktor tarafından reçete edilen bir diyete uymaya çalışın.

4. Birkaç gün demir içeren gıdalar için diyetten hariç tutunuz.

Şimdi ne gösterdiğine bakalım.dışkı boyama ve yorumu. Coprogramın tüm sonuçları üç aşamaya ayrılabilir: genel dışkı analizi, kimyasal özellikler araştırması ve biyolojik araştırma (kirliliklerin ve mikroorganizmaların varlığı).

Dışkı analizi geneldir.

Sayısı. Yetişkin hastalar için norm yaklaşık 200 gramdır. Kilo alımı pankreasta bir bozukluk veya kalın / ince bağırsakta bir bozukluk olduğunu gösterir.

Formu. Farklı uzunluktaki silindirler için norm. Şekil farklıysa, bu kanalın geometrisinin olası bir ihlalini veya sindirim süreçlerinin kararsızlığını gösterir.

Tutarlılık (fiziksel durum). Tüm yoğun kitle için norm. Dışkı sıvı ise, bu bir mide anlamına gelir (muhtemelen ilaç veya sindirim sorunları nedeniyle).

Renk. Ortalama bir diyete sahip herkes için norm kahverengi. Bir ürünün aşırı kullanımı veya bozunma proseslerinin varlığı ile renkteki varyasyonlar mümkündür.

Dışkı reaksiyonu. Farklı yaştaki tüm insanlar için norm (emzirme hariç) hafif alkali bir ortamdır. Nötral veya PH 6 ... 7,2 ile diyetlerde, belirli tipte ürünlerin ilaç veya ağırlıklı olarak kullanılmasına izin verilir. Ortam alkali ise, bağırsakta çürüme süreçleri mümkündür. Asidik ortam ise, o zaman öğünlerin ayrılması için elementlerin aşırı tahsisini konuşabiliriz.

Balçık. Tüm insanlar için Norm - bir zarf kabuğu şeklinde küçük bir mukus varlığı. Eğer pullar veya fragmanlar halinde bir mukus varlığı varsa, bu bağırsak iltihabına işaret eder.

Kimyasal özelliklerin incelenmesi.

Gizli kan izlerinin varlığı. coprogram dışkı kan parçacıkların mevcudiyetini göstermiştir, mide-bağırsak sisteminde veya ciddi ülseratif işlemlerinin elemanlanndan bir mekanik hasara varlığını kabul etmek mümkündür.

Bilirubin ve stercobiline reaksiyon. Sağlıklı bir vücutta dışkıda sterocilin bulunur. Barsak hareketinin ürünlerinin renginden sorumludur. Miktarın norm altında olması halinde, karaciğer hastalığını yargılamak mümkündür (bu, attığı için). Miktar normdan yüksekse, pankreas hastalığından söz ederler. Bilirubin sterocilin için bir hammaddedir, bu nedenle sağlıklı bir vücutta bulunmamalıdır. Varsa, bu düşük bir sterocilin içeriği anlamına gelir.

Çözünür proteinin varlığı. Tüm hastalar için norm, çözünebilir proteinlerin tamamen yokluğudur. Sonuç olarak, varlıkları sindirim sisteminde bir başarısızlık ya da ülseratif süreçleri gösterir.

Biyolojik araştırma.

Mikroorganizmalar. Doğal olarak, normal dışkı testleri herhangi bir yaşam formu içermez. Herhangi bir parazit varsa, hemen ön inceleme yapmak ve özofagusu karmaşık bir şekilde tedavi etmek gerekir.

Kas lifleri. Her zaman küçük miktarlarda mevcut. Çok sayıda sindirim sisteminin dengesiz çalışması hakkında konuşur.

Bitkisel lif Mide çalışmalarının dolaylı analizi, ideal olarak olduğu gibi olmamalıdır. Eğer mevcutsa, belki de ya yiyecekleri kötü şekilde çiğniyorsunuz ya da yiyecekler bu kaliteye sahip oluyor ya da mide sindirimi için yeterli miktarda meyve suyu ayırmıyor.

Şişman. Sağlıklı bir insanın vücudunda, yağlar tamamen sindirilir. Dışkıda mevcutsa, sindirim sürecinden sorumlu bir veya daha fazla organın başarısızlığını yargılamak mümkündür.

Nişasta. Önceki durumda olduğu gibi, dışkıda nişasta bulunmamalıdır. Onun varlığı pankreasın hastalığını gösterir.

Bağ dokusu. Normalde hiç yoktur. Bulunursa, sadece vücutta hidroklorik asit eksikliği anlamına gelir. Tahsis eden (formüle eden) organları incelemek veya kullanmak gereklidir.

Bir coprogramın dağıtımı neredeyse her zamanhastane, tüm kural ve düzenlemelere uymak. Bir çit yapmak istiyorsanız, o zaman programın nasıl teslim edileceğine dair tüm kurallara uyduğunuzdan emin olun. Evde bir uzman aramak için olası seçenek. Analizlerin güvenilirliği için eş programın üç kez ele alındığını da hatırlamak gerekir. Çoğu zaman her gün. Diyet ve tuvalet prosedürlerinin düzeltilmesi için hazır olun.

Gastrointestinal sistem fonksiyonelliği analizi - dışkı tıkanıklığıGastrointestinal sistem fonksiyonelliği analizi - dışkı tıkanıklığı

Related news

 • Ayak bileğinde ortez
 • Depresyonu anlamak
 • Doğum Sonrası Depresyon Nasıl Atlatılır
 • Mükemmel Bir Oje Modelinin Yapılışı
 • Kötü saç günlerinde yapılabilecek saç modelleri

 • Gastrointestinal sistem fonksiyonelliği analizi - dışkı tıkanıklığı 56

  Gastrointestinal sistem fonksiyonelliği analizi - dışkı tıkanıklığı


  Gastrointestinal sistem fonksiyonelliği analizi - dışkı tıkanıklığı 56

  Gastrointestinal sistem fonksiyonelliği analizi - dışkı tıkanıklığı 41

  Gastrointestinal sistem fonksiyonelliği analizi - dışkı tıkanıklığı 25

  Gastrointestinal sistem fonksiyonelliği analizi - dışkı tıkanıklığı 71

  Gastrointestinal sistem fonksiyonelliği analizi - dışkı tıkanıklığı 25

  Gastrointestinal sistem fonksiyonelliği analizi - dışkı tıkanıklığı 47

  Gastrointestinal sistem fonksiyonelliği analizi - dışkı tıkanıklığı 69

  Gastrointestinal sistem fonksiyonelliği analizi - dışkı tıkanıklığı 18

  Gastrointestinal sistem fonksiyonelliği analizi - dışkı tıkanıklığı 69

  Gastrointestinal sistem fonksiyonelliği analizi - dışkı tıkanıklığı 92