Güzellik Yağları Hakkında Bilmek İstediğiniz Her şey

Güzellik Yağları Hakkında Bilmek İstediğiniz Her şey

Güzellik Yağları Hakkında Bilmek İstediğiniz Her şey


Tedavi Eden Yağlar ve Güzellik için Faydaları

Tedavi yağları belirli bir deri ya da saç sorununu tedavi etmek için kullanılır. Onların sayısız faydaları vardır. Baz yağların aksine olsa bile bunlar kesinlikle bir baz yağ ile birlikte kullanılmalıdır , böylece etkisi oldukça güçlü olacaktır.

9. Aloe Vera Yağı:
Herkes aloe vera jeli ve meyve suyunun inanılmaz faydalarını duymuştur. Aloe vera yağının faydalarının farkında olmalısınız. Bu yağ, kepek, sedef hastalığı ve egzamanın tedavisi için topikal olarak da kullanılabilir. Ayrıca cilt tahrişini tedavi etmek için kullanılabilir.

tedavi-eden-yaglar-2017

tedavi-eden-yaglar-2017

10. Arnica Yağı:
Bu inanılmaz kokulu yağ kan dolaşımını artırmaya , ağrı ve enflamasyonu azaltmaya yardımcı olur. Bu boğaz kaslarını yatıştırmak için büyük bir gevşetici gibi davranır. Bir masaj yağı olarak mükemmel çalışır.

11. Havuç Tohumu Yağı:
Herkes havucun A vitamini ve beta-karoten açısından zengin olduğunu bilir. Havuç tohumu yağı da bu besinler açısından zengindir. Bu besinler cilt detoksu ve hücre çoğalmasını sağlamak için yardımcı olur. Yağ aynı zamanda kirlilik ve zararlı UV ışınlarına karşı cildi korur.

12.Hint Yağı:
Bu yağ sayısız saç bakım yararları ile bilinir. Bu saç büyümesini artırır ve saç dökülmesi azaltır. Hint yağı saçınızı koyulaştırır ve aynı zamanda nemlendirir ve besler. Sorunsuz olarak kaba saçın düzleştirilmesi sağlayan bir yağdır.

13. Çuha Çiçeği Yağı:
Bu yağın şaşırtıcı nemlendirici özelliği vardır. Bu kaşıntı ve iltihapı rahatlatmak için yağ asitleri bakımından doğal olarak zengindir.Egzamadan muzdarip kadınlar için büyük bir tedavi edicidir.

14. Kalça yağı Gül:
Bu yağ cildin elastikiyetini korumaya yardımcı olur.Likopen ve C vitamini açısından zengin olan bu yağ cildi gençleştirir. Bu yağ aynı zamanda çatlakları ortadan kaldırmada harika çalışır.

genclestirici-ve-catlak-giderici-yag

genclestirici-ve-catlak-giderici-yag

15. Çay Ağacı Yağı:
Çay ağacı yağı enfeksiyonla savaşan özellikleri ile bilinir. Akne, kepek, ya da herhangi bir mantar veya bakteriyel enfeksiyon tedavisinde kullanılır. Ayrıca bitleri kaldırılması ve böcek sokmasında yatıştırıcı olması da diğer faydalı özelliklerindendir.

Esansiyel Yağlar ve Güzellik için Faydaları

Beşinci element, bir yaşam gücü olarak kabul edilir.Uçucu yağlar su dört elementin hava, ateş ve toprak içeren bir Aristotelesçi fikrinden kaynaklanır. Bu uçucu yağlar damıtma yoluyla elde edilir ve çıkarılan bitkinin karakteristik kokusu vardır.

esansiyel-yaglar-2017

esansiyel-yaglar-2017

16. Calendula Yağı:
Bu esansiyel yağ anti-inflamatuar özellikleri ile bilinir ve ayrıca bir serbest radikal savaşçı olduğuda bilinir.Sivilcelerin azalmasına yardımcı olur ve aynı zamanda şişme ve kızarıklıkları azaltır. Bir anti-enflamatuar olarak, aynı zamanda göz torbalarını azaltmak için kullanılabilir.

17. Papatya Yağı:
Çay vücudunuzu yatıştırdığı gibi papaya yağıda önemli bir bileşen varlığı ile cildi yatıştırmaya yardımcı olur . Onun sakinleştirici etkisi sedef, egzama, güneş yanığı, akne izlerini ve örümcek damarları yatıştırmaya yardımcı olur.

18. Okaliptüs Yağı:
Bu yağ birçok şifalı özellikleri ile bilinir.Lekeler ve akne izleri üzerinde harika çalışır. Aynı zamanda, bir böcek kovucu olarak hareket eder.

sivilceler-ve-lekeler-icin-yag

sivilceler-ve-lekeler-icin-yag

19. Sardunya Yağı:
Bu yağ öncelikle anti-aging olarak katkıda bulunur. Bu gevşek cildi sıkılaştırır ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur. Hücre yenilenmesine teşvik eden antioksidan içerir. Bu yağ aynı zamanda büzücü özelliklere sahiptir.

20. Yasemin Yağı:
Eğer çatlakları veya akne izlerinden kurtulmak istiyorsanız yasemin yağı, go çok işinize yarayacaktır. Bu yağ cildinizin elastikiyetini artırır ve cildinizin parlamasına yardımcı olur.

catlaklar-ve-sivilce-izleri-icin-yaglar-2017

catlaklar-ve-sivilce-izleri-icin-yaglar-2017

21. Lavanta Yağı:
Bu yağ sizi sakin ve keyifli bir ninni gibi uyumanızı sağlar. Başka bir yağ ile birlikte kullanıldığı zaman, saç kaybının azalmasını sağlar. Aynı zamanda baş ağrısının iyileşmesinde yardımcı olabilir.

22. Nane Yağı:
Bu yağ böcek ya da bitkiden kaynaklanan herhangi bir alerjik reaksiyon azaltmak için harika bir yöntemdir.Cildinizi yatıştırmak için bir baz yağ ile birlikte çok iyi çalışır. Aynı zamanda gerginlik ve sinüs baş ağrısında sizi rahatlatmaya yardımcı olabilir.

23. Biberiye Yağı:
Başka bir şaşırtıcı yağı olan biberiye yağı, kan dolaşımını uyarır ve kasları rahatlatır. Bu yağın zihninizi temizleyen bir enerji kokusu vardır.

24. Kekik Yağı:
Kekik inanılmaz antibakteriyel özelliklere sahiptir. Bu tomurcuk halinde aknenin büyümesini engeller . Bu yağ temizleyici bir toner bir taşıyıcı madde ile karıştırılarak kullanılabilir.

sac-uzamasi-icin-ylang-ylang-yagi

sac-uzamasi-icin-ylang-ylang-yagi

25. Ylang-Ylang Yağı:
Bu esansiyel yağ saçlar için mükemmeldir.Tuzlu suyun zararlarından saçları korumak için sayısız kez kullanılmıştır. Ayrıca, saç büyümesini teşvik ettiği ve kalınlığı arttırdığı bilinmektedir. Ylang ylang büyük bir masaj yağı olarak stres giderici özellikleri vardır.
Güzellik rejiminlerine bu güzellik yağlarını da dahil etmek müthiş bir fikirdir. Bu yağlar doğal bir şekilde çalışır.Mükemmel

Bir önceki yazımız olan Yarı Kalıcı Kirpik Uzatma ve Gürleştirme Yöntemleri başlıklı makalemizde kirpik gürleştirme, kirpik uzantıları ve kirpik uzatma hakkında bilgiler verilmektedir.


ILGINIZI ÇEKEBILECEK DIGER KONULAR
Güzellik Yağları Hakkında Bilmek İstediğiniz Her şey ! Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

İlginizi Çekebilir !


Güzellik Yağları Hakkında Bilmek İstediğiniz Her şey

Güzellik Yağları Hakkında Bilmek İstediğiniz Her şey

Related news Güzellik Yağları Hakkında Bilmek İstediğiniz Her şeyGüzellik Yağları Hakkında Bilmek İstediğiniz Her şey


Güzellik Yağları Hakkında Bilmek İstediğiniz Her şey


Güzellik Yağları Hakkında Bilmek İstediğiniz Her şey


Güzellik Yağları Hakkında Bilmek İstediğiniz Her şey


Güzellik Yağları Hakkında Bilmek İstediğiniz Her şey