Fabrika Android ayarları nasıl geri yüklenir

Fabrika "Android" ayarları nasıl geri yüklenir?

Bu genellikle olur: Zamanla, Android cihazınızın taklitleri, akıllı telefon veya tablet sistemi yavaş çalışmaya başlar, her zaman çok fazla hata vardır. Birisi için, bu gadget'ı daha yeni bir modelle değiştirmek için mükemmel bir neden olabilir, ancak bu seçenek gerekli değildir. Sorun sadece sistemde ise, o zaman fabrika ayarlarına dönün.

android ayarları

Fabrika ayarları "Android": Bu nedir?

Bunu tam anlamıyla anlamalısınız: Akıllı telefon, satış için serbest bırakıldığı duruma dönecektir. Hafıza kartında saklananlar hariç tüm kullanıcı dosyaları silinecektir. Ancak böyle bir işlem, cihazınıza yeni bir yaşam verebilir. Evet ve dosyalar daha önce çıkarılabilir bir ortama kopyalanabilir, böylece kayıplar küçük olur.

Arayüzü kullanarak ayarları nasıl sıfırlarım?

Fabrika ayarlarına dönmek için"Android", herhangi bir özel uygulamaya veya programlama dilleri bilgisine ihtiyaç duymaz. Bu işlem orijinal olarak cihazınızın arayüzüne kuruldu ve çalıştırılması oldukça basit.

Tabii ki, bir akıllı telefonun veya tabletin arayüzü, cihazın modeline ve Android sürümüne bağlı olarak farklılık gösterecektir, ancak anlayacağınız Samsung telefonları örneğinde mi? yaklaşık olarak bu işlev bulunabilir.

 1. Samsung akıllı telefonunda, "Ayarlar" a ("Android" ayarları) gidin, ardından "Hesaplar" bölümüne gidin ve "Yedekle ve Sıfırla" bölümünü açın.
 2. Bu bölümde, veri sıfırlama dahil olmak üzere arşivlemeyi, otomatik kurtarmayı etkinleştirebilir / devre dışı bırakabilirsiniz. "Verileri Sıfırla" düğmesine tıklayın.
 3. Google Hesabınız ve indirilen uygulamalarınız dahil olmak üzere tüm bilgilerin cihazınızın hafızasından silineceği konusunda bir uyarı görüntülenecektir. Veri sıfırlama işlemini onaylayın.
 4. Cihaz yeniden başlatılacak. Bir sonraki açılıştan sonra, "Android" in fabrika ayarları geri yüklenir.

"Android" in daha önceki sürümlerinde (2.1'e kadar), veri sıfırlama gibi bir seçenek var mı? "Gizlilik" bölümünde yer almaktadır.

fabrika ayarları android

Kurtarma ile "Android" de ayarları nasıl geri yükleyebilirim?

Akıllı telefonunuz veya tabletiniz açılmazsa, ayarları kurtarma modu aracılığıyla sıfırlayabilirsiniz.

Yine, farklı modellerde kurtarma modufarklı yollarla çalışır. Ancak içerme ilkesi birdir: cihaz da dahil olmak üzere belirli tuşları sıkıştırmanız gerekir. Bakın, kullanım kılavuzundaki modeliniz için ne tür bir tuş kombinasyonuna ihtiyaç var veya üreticinin web sitesinde bir teknik destek sorusu sorun. Samsung akıllı telefonlarda, kurtarma modu aşağıdaki gibi başlar:

 1. Açıksa cihazı kapatın.
 2. Ses açma tuşuna basın.
 3. Ses tuşunu bırakmadan, "Ana sayfa" tuşuna basın.
 4. Her iki düğmeyi bırakmadan, güç düğmesine basın.
 5. Kurtarma modu başlayana kadar tuşlara basılı tutun.
 6. Wipedata / factoryreset'i seçin - bu, cihazınızdan "Android" ayarlarını tamamen sıfırlayacaktır.

Örneğin, Sony Xperia Z akıllı telefonunuz varsa, aşağıdaki gibi kurtarma işlemini başlatmalısınız:

 1. Cihazı kapatın.
 2. Güç düğmesine basın ve telefonun üstündeki gösterge ekranın üzerine geldiğinde, ses açma veya kapatma tuşuna birkaç kez basın.

android üzerinde posta kurulumu

Android'e veri senkronizasyonu ve geri yüklenmesi

Hızlı yüklemenize yardımcı olacak bir yol varUygulamanın fabrika ayarlarının geri dönüşü nedeniyle kaybedildi. Her bir uygulamayı ayrı ayrı hatırlamak ve aramak yerine, Play Market'i açarak "Menü / Uygulamalarım" bölümüne gidersiniz. Sonra "Tümü" sekmesine tıklayın. Önceden yüklenmiş tüm uygulamaların bir listesini göreceksiniz.

Android cihazınızda ayarları silmeden önce senkronizasyonu etkinleştirmeniz şiddetle önerilir. Senkronizasyon sayesinde tüm kayıp verileri kolayca geri yükleyebilirsiniz.

Gelecekte kişileri yeniden kurmak içinGmail posta ve takvim girişleri, hesabınızın senkronizasyonunu etkinleştirir. Seçenekler menüsünden "Hesaplar" bölümüne gidin ve ihtiyacınız olan seçenekleri işaretleyin.

Eğer varsa fotoğraflar geri yüklenebilirBir Google+ hesabı. Yakalanan tüm görüntüler otomatik olarak sunucuya indirilir. Ayrıca, kullanıcı kendi fotoğraflarına başka herhangi bir cihazdan erişebilir.

android telefon ayarları

Android Mail

Bir kez çalıştıran cihazdasistem "Android" ayarları silinecek, postayı yeniden yapılandırmak isteyebilirsiniz. Söylendiği gibi, fabrika durumuna geri döndüğünüzde, kullanıcı dosyalarına ve uygulamalarına ek olarak, tüm hesaplar akıllı telefonun veya tabletin belleğinden de silinir. Senkronizasyonun sıfırlanmadan önce etkinleştirilmediyse, tüm kullanıcı seçeneklerini manuel olarak geri yüklemeniz gerekecektir. Ama bununla ilgili yanlış bir şey yok. Android'de postayı kurma, özel bir uygulama ile yapılır.

Fabrika seçeneği devletsatın alındıktan sonra cihaz, yani bellek tamamen ortadan kaldırılmaz. Emrinizde akıllı telefonun satışa sunulduğu yerleşik uygulamalar olacaktır. Şimdi "Mail" uygulamasına ihtiyacınız var.

android ayarları nasıl geri yüklenir

Posta kurulum talimatları

Yani, "Android" e posta kurulumu gerçekleştiriliyoraşağıdaki gibi. Uygulamayı çalıştırdığınızda, yeni bir hesap oluşturmanız veya Android telefonunuzun bağlanmış olduğu mevcut olanı eklemeniz istenir. Ayarlar aşağıdaki gibi olmalıdır:

 1. Hesap bilgilerinizi girin (giriş ve şifre).
 2. Posta servisine bağlanmak için protokolü seçin. Bu şifreyi onaylamak için gereklidir. En iyi yol POP 3'ü belirtmektir.
 3. Ardından, posta istemci etki alanını belirtmeniz gerekecek. Örneğin, Google’dan bir posta sunucusu şu şekilde görünecektir: pop.gmail.com. Ve Yandex sunucusu: pop.yandex.ru. "Android" cihazlarda, Google'dan posta kullanmanın en uygunudur.
 4. Giden iletilerin parametrelerini ayarlayın. Giden sunucunun kullandığı bir ad girmelisiniz. Bu, posta istemcisinin etki alanını belirttiğiniz ilkeye göre yapılır. Örneğin, smtp.gmail.com.

Aynı şekilde, isteğe bağlı olarak ek bir posta kutusu ekleyebilirsiniz.Related news

 • Havlu Kenarı Fiyonklu Sepet Modeli Yapımı Türkçe Videolu
 • Aşk Acısı Nasıl Geçer
 • Mississippi: genel açıklama ve kısa tarihçesi
 • Basit Resimli Kolye Yapımı
 • Ten rengine göre eşarp seçme rehberi

 • Fabrika Android ayarları nasıl geri yüklenir

  Fabrika Android ayarları nasıl geri yüklenir


  Fabrika Android ayarları nasıl geri yüklenir

  Fabrika Android ayarları nasıl geri yüklenir

  Fabrika Android ayarları nasıl geri yüklenir

  Fabrika Android ayarları nasıl geri yüklenir

  Fabrika Android ayarları nasıl geri yüklenir

  Fabrika Android ayarları nasıl geri yüklenir

  Fabrika Android ayarları nasıl geri yüklenir

  Fabrika Android ayarları nasıl geri yüklenir

  Fabrika Android ayarları nasıl geri yüklenir

  Fabrika Android ayarları nasıl geri yüklenir

  Fabrika Android ayarları nasıl geri yüklenir