Eviniz için Depolama Çözümleri 2019

Eviniz için Depolama Çözümleri 2019
Eviniz için Depolama Çözümleri


Eviniz için Depolama Çözümleri

"Fazla eşyayı nereye koysam?" diye düşünüp, çözüm bulamıyorsanız eviniz için yeni saklama, depolama fikirleri geliştirme zamanı gelmiştir. Çocukların oyuncakları, kitaplar, dergiler, banyo malzemeleri, kavanozlar gibi pek çok küçük eşya için uygun depolama çözümlerine ihtiyacımız var. İşte ilham alabileceğiniz eviniz için depolama çözümleri;

“Fazla eşyayı nereye koysam?” diye düşünüp, çözüm bulamıyorsanız eviniz için yeni saklama, depolama fikirleri geliştirme zamanı gelmiştir. Çocukların oyuncakları, kitaplar, dergiler, banyo malzemeleri, kavanozlar gibi pek çok küçük eşya için uygun depolama çözümlerine ihtiyacımız var. İşte ilham alabileceğiniz eviniz için depolama çözümleri;

Ortalıkta ve dağınık halde bulunan eşyalar, eviniz büyük bile olsa evinizin sizi sıkmasına sebep olur. Evin derli toplu ve düzenli olması da orayı yaşanacak ve ferahlatacak bir yuva haline getirir. Günümüzde eski evlerin aksine yeni yapılan binaların daha küçük evlerden oluştuğunu da düşündüğünüz zaman her eşyanın düzenli durmasına daha çok ihtiyacımız var. Kaldı ki küçük evler için akıllıca dekorasyon yapmak, eşyalar için daha fazla saklama, depolama çözümleri üretmek çok daha elzem! Çocukların oyuncakları, kitaplar, dergiler, banyo malzemeleri, kavanozlar gibi pek çok küçük eşya için uygun depolama çözümlerine ihtiyacımız var. Peki eve uygun, yerden tasarruf ettirecek, pek çok eşyayı saklamanızı sağlayacak bu depolama çözümleri neler olabilir. İşte size fikir vermesi için derlediğim depolama çözümleri;

Bu depolama çözümlerini uygulamadan önce önerim evde detaylı bir temizlik yapmanız. Hatta bu işlemi belirli aralıklarla tekrarlarsanız birikmeleri önlersiniz. Bu temizlik sırasında örneğin gerçekten kullanmadığınız eşyaları ayırın, okuyup artık ihtiyacınız olmayan kitapları verin. Evinizde kalmasını istediğiniz her şeyi netleştirdikten sonra eviniz için depolama çözümlerini uygulayabilirsiniz.

Eviniz için Depolama Çözümleri

1- Yatak odası için bazalı yatak :En kullanışlı yerlerden biridir, bazalı yataklar. Her şeyi ama her şeyi altına koyabilirsiniz. Tek önerim belirli aralıklarla burayı da temizlemeyi, artık kullanamayacağını düşündüğünüz eşyaları çıkarmayı unutmamanız. Böylelikle yenilerine rahatlıkla yer açmış olursunuz.

1 eviniz icin depolama cozumleri esyalari saklama dekorasyon_mini

Yatağınız bazalı değilse ama altında boşluğu varsa ikinci resimdeki gibi çekmeceleri eşyalarınızı depolayacak bir alan yaratmak için yaptırabilirsiniz.

2 eviniz icin depolama cozumleri esyalari saklama ev dekorasyonu_mini

2- Yatak başı :Bu aslında eskilerde kullandığımız dolaplı koltukları hatırlattı bana. Babaannemin evinde vardı. Koltuğun sırtınızı yasladığınız kısımları dolap olarak tasarlanırdı. İşte tam da onlara benzeyen güzel bir tasarımı yatak başı için yapmışlar. Yeni yatak başı veya yatak almayı düşünüyorsanız bu seçenekleri de göz önünde bulundurun derim. Hemen lazım olmasa da yıllar ilerledikçe çok işinize yarayacağını göreceksiniz.

Özellikle yatak odalarının küçük olması farklı depolama çözümleri arayışına götürüyor bizleri. Ebeveyn yatak odalarından daha fazla çözüme ihtiyaç olan yer varsa orası da çocuk odaları. Çocuk odasında hem oyuncaklar hem çalışma masası hem de yatak ve dolaplara yer bulmak zorundasınız. Kendi yatak odanız için de benzer durum geçerli elbette. Peki tüm eşyaları küçük odaya koyabilmek, dahası eşyalara rağmen ferah bir odaya sahip olmak mümkün mü? Küçük yatak odalarına d

Bu arada biz her ne kadar eşyaları eve sığdırabilmek adına çözümler bulmaya çalışıyor olsak da kaliteli uyku için yatak odasında yapacağınız düzenlemeleri de öncelikleriniz arasına almalısınız. Uykuya dalmakta zorluk çekiyor ve iyi uyuyamıyorsanız, aslında bu biraz da uyuduğunuz ortamla ilgili olabilir. Yatak odası düzeni, ışık, yatağınız gibi detayları içerenkaliteli uyku için yatak odası düzenlemeleriönerilerini de okuyabilirsiniz.

Eviniz için Depolama Çözümleri

3- Mutfak için dolaplar :Aslında az önceki maddede bahsettiğim yatak başını mutfak koltuklarına taşımışlar. Özellikle L şeklinde mutfak masa ve koltukları tercih ediyorsanız, yatak başındaki fikri burada da kullanabilirsiniz.

Bu L koltukların alt ve yan bölümlerini de değerlendirmeyi de unutmayın. Eğer hazır değil, özel olarak marangoza yaptırıyorsanız bunu çok rahat ondan isteyebilirsiniz.

Biz kadınların hayallerinden biridir, büyük mutfaklı bir evde oturmak. Bu bazen bu isteğimiz gerçekleşebiliyor bazen de mutfağımız istemezsek dahi küçük olabiliyor. İşte böyle durumlarda mutfağımızı iyi düzenlersek aslında kendimize çok daha rahat çalışma alanları oluşturabiliriz. Konumuz hazır depolama çözümleriyken küçük mutfakları nasıl daha kullanışlı hale getirebiliriz onu da biraz detaylandıralım istiyorum. Örneğin açılır, kapanır yemek masaları, mutfak dolapları içine ek çözümler bunlardan sadece bir kaçı.

3 eviniz icin depolama cozumleri esyalari saklama ev dekorasyonu_mini

4 eviniz icin depolama cozumleri esyalari saklama ev dekorasyonu_mini

Son olarak burada depolama ve dekorasyondan daha önceli olduğunu düşündüğüm bir konuya da yer vermek istiyorum ki o da olmazsa olmazımız mutfak hijyeni Yağlı yüzeyler, lavaboda kalan su lekeleri, kirlenmiş fayanslar… Mutfak temizliği yaparken de kullanılabilen pratik yöntemler ve evde bulunan doğal malzemeler ile hem bütçeden hem de zamandan tasarruf edebilirsiniz. Hayat kolaylaştıranmutfak temizliği ipuçlarıesraninportresi.com’da

Eviniz için Depolama Çözümleri

4- Boşluklar ve köşeleri değerlendirin : Mutfağınızdaki eşyaları koymak için çoğu zaman dolaplarımız yeterli gelmiyor. İşte bunu çözümlemenin bir yolu duvar köşelerinde, kirişlerde kalan boşlukları değerlendirmek aslında. Duvarların birleşim yerlerine yapılacak dolap tasarımları yer kaplamayacağı gibi size bolca eşyanızı depolayabileceğiniz bir alan da yaratacaktır.

4- Merdiven boşlukları :Evinizde merdiven varsa aslında çok fazla depolama yapabilme imkanınız da var demektir. Merdivenlerin kendilerini ve merdivenin altında kalan boşluğu değerlendirerek eviniz için depolama çözümü geliştirebilirsiniz.

5 eviniz icin depolama cozumleri esyalari saklama ev dekorasyonu_mini

Çoğumuzun evi, ihtiyacımızın olduğunu düşündüğümüz büyüklükteki dolaplar için pek uygun değil. Peki ne yapacağız? İşimize yarayacak çekmece düzenleme fikirlerini uygulayacağız. İşte, sizin için hayatınızı kolaylaştıracak, çekmece düzenleme fikirleri

6 eviniz icin depolama cozumleri esyalari saklama ev dekorasyonu_mini

Eviniz için Depolama Çözümleri

5- Oturma odanız için :Oturma odasındaki objeleriniz, resimleriniz veya kitaplarınız için mükemmel çözümlerden biri tıpkı aşağıdaki gibi bir raf ve çekmece yaptırmaktan geçebilir.

Evimizin mutlaka küçük bir köşesi ya da odası vardır. Bu alanları daha fonksiyonlu kullanmak için çok kullanışlı mobilyalar mevcut. Daha önce size bu mobilyaların bir listesini çıkartmıştım. Türkiye’de bulunup bulunmadıklarından pek emin olamasam da yine de sizler için araştırıyorum. Bunların içerisinde dolap içinden çıkan ütü masası, gizli ayakkabılıklar, dolap masalar, iç içe geçen mobilyalar gibi çok fonksiyonel ve yer kaplamayan çözümler var.İşte, küçük odalar için çok fonksiyonlu dekorasyon önerileri

7 eviniz icin depolama cozumleri esyalari saklama ev dekorasyonu_mini

Küçük banyo, küçük yatak odası, küçük mutfak… Böylesi alanlarda yerleşimi sağlayabilmek, hareket edecek kadar alanlar bırakabilmek, kısacası küçük alanlar için dekorasyon oldukça önemli. İşte esraninportresi.com olarak derlediğimizküçük odalar için pratik çözümler

Bunlar yapılabilir mi ki demeyin. İyi bir marangoz tanıyorsanız eminim burada yer alan fikirlerin hemen hepsini kolayca yaptırabilirsiniz. Başka neler yapılabilir ev için derseniz sizin için bulduklarımı aşağıya ekledim. 

8 eviniz icin depolama cozumleri esyalari saklama ev dekorasyonu_mini

Eşyaları depolamak ve yerden tasarruf etmek için dolap düzeniniz de büyük önem taşıyor. Yerinizin kalmadığını düşündüğünüz dolaplarda dahi iyi bir düzenlemeyle fazladan yer açabilirsiniz kendinize. Dolap düzenleme konusunu çok gözünüzde büyütmeyin. Biraz zaman ve emek harcasanız da sonuçta elde edeceğinizferah dolap görüntüsü ve kullanışlılığıile buna değdiğini fark edeceksiniz.

Eviniz için Depolama Çözümleri 2019

Eviniz için Depolama Çözümleri 2019

Related news Eviniz için Depolama ÇözümleriEviniz için Depolama Çözümleri


Eviniz için Depolama Çözümleri


Eviniz için Depolama Çözümleri


Eviniz için Depolama Çözümleri


Eviniz için Depolama Çözümleri


Eviniz için Depolama Çözümleri