Evde Saç Bakımı

Evde Saç Bakımı
Evde Saç Bakımı

Evde Saç Bakımı

-- Sponsorlu Bağlantılar --
Saçlar başın dış kısmını korumakla görevli olduğundan her zaman risklerle karşı karşıyadır. Saçların dış ortamdan etkilenmesi, kirlenmesi ve buna bağlı olarak da saçın cansızlaşması sık görülen olaylardır. Bütün bunlar saçın sürekli olarak bakım ile yenilendirilmesini gerekli kılar. Genel olarak bakımlar da ya kuaförlerde ya da uzman ellerde yapılır ama her bireyin bu bakımlara ayıracak maddi imkânı bulunmayabilir. Böyle durumlarda her şeyin olduğu gibi evde saç bakımının da en pratik yolu olan evde saç bakımı devreye girer.
Neden Evde Saç Bakımı?

Saç bakımı bilindiği gibi biraz yüksek fiyatlarla yapılmaktadır. Herkesin bu iş için ayıracak bütçesi olmayabilir. Bunun yanında uzmanlarca yapılan saç bakımları için genelde sıra beklemeniz gerekir ki bu kadar yoğun tempo ile çalışan kimsenin bekleyecek zamanı olmamaktadır. Bu yüzden neredeyse tüm saç bakımları kısa sürelidir ama gittiğiniz yerde de bakım yapan kişinin sıraya engel olamayacağı açıktır. İşte tüm bu nedenlerden dolayı hem daha kısa süren, hem de daha pratik olarak yapılan ev işi saç bakımları sizlere bir çözüm yolu sunacaktır. Ayrıca bu bakımlar o kadar küçük malzemelerle yapılır ki size dışarıda ödeyeceğiniz miktarın, neredeyse yarı fiyatını kurtarmayı garanti eder.
Evde Saç Bakımı

 Evde Saç Bakım Kürleri

Canlandırıcı Zeytinyağı Maskesi

5 Yemek kaşığı saf zeytinyağı ile 2 yumurtanın akıl almaz canlandırıcılığını daha önce denediniz mi? Saf zeytinyağı her zaman saçlara canlılık katan bir ürün olmuştur. Bu ürünün yumurta ile karıştırılması sonucu elde edilen maskenin de tam bir canlandırma ürünü olduğu unutulmamalıdır. Ayrıca bu maske aynı zamanda sağlıklı saç tellerine sahip olmanıza da yardımcı olacaktır.
Bu maskeyi uygulamak için:
•Öncelikle yumurtalar ve zeytinyağını bir kapta iyice çırpın. Karışımın hazır olduğunu köpürmesinden anlayabilirsiniz.
•Karşımı diplerden uca doğru sürerek saçlarınıza sürün. Sürme işleminden sonra kalın uçlu bir tarak ile tararsanız maskeyi saç derisine yedirmiş olursunuz.
•Saçlarınızı bir bone yardımıyla kapatın ve 15 dakika kadar bekleyin. Bu süreç içerisinde saç derisinde yanma hissedilirse saçlarınızı yıkamanız gerekecektir.
•15 dakika sona erdiğinde saçlarınızı bol su ile yıkayabilirsiniz.
Temizleyici Bakım Kürü

Sirkenin mikrop öldürmedeki etkisi tartışılmaz. Saçlar için gerekli olan temizleme işlemi, her ne kadar şampuanlarla yapılsa da bazı özel durumlarda sirkeye de ihtiyaç duyulacaktır. Bu özel durumlardan bir tanesi saçta oluşan ve saça yuva yapan böceklerdir. Bu böcekler oluşmadan önce bazı şekillerde sinyal verecektir. O dönemlerde saçların 1 fincan sirke ile iyice temizlenmesi oldukça doğru bir davranış olacaktır. Saçlarınıza sirkeyi uyguladıktan sonra, saçlarınızı ellerinizin arasında masaj yaparak 15 dakika bekletin. 15 dakika sonunda saçlarınızı yıkayın.
Dökülen Saçlar, Kepekler ve Kırılmalara Karşı Maske

Çemen tohumu halk arasında çok bilinen bir bitki değildir. Buna rağmen saçlar için oldukça faydalı bir maske haline gelebilmektedir. Çemen tohumu maskesi sonrasında saçlardaki kepek sorunu, dökülme ya da kellik ve saç uçlarındaki kırılma sorunları büyük oranda azalmaktadır. Bunun nedeni çemen tohumu bitkisinin güçlendirici etkisinden gelmektedir. Bu anlamda çemen tohumu hem güçlendirir, hem de temizler. Çemen maskesi için:
•İlk olarak aldığınız çemen tohumlarını çektirip bir kâse içerisinde 1 gece kadar bekletin.
•Sabaha kadar eriyen, macun kıvamına gelen çemen tohumlarını elinizle, masaj yaparak saçlarınıza iyice yedirin. Bu işlem bittikten sonra saçlarını ister kapalı, isterseniz de açık bir şekilde 20 dakika bekletip yıkayın.
Evde Saç Bakımı

Evde Saç Bakımı

Related news

 • 2019e Hilton Bomontide Merhaba Deyin
 • Bakımlı Tırnaklar İçin Günde 15 Dakika
 • Hafif salata tarifi ile Etiketlenen Konular
 • Kış Yorgunluğu Nasıl Geçer
 • Karpuz Maskeleri

 • Evde Saç Bakımı

  Evde Saç Bakımı

  Evde Saç Bakımı

  Evde Saç Bakımı

  Evde Saç Bakımı

  Evde Saç Bakımı

  Evde Saç Bakımı

  Evde Saç Bakımı

  Evde Saç Bakımı

  Evde Saç Bakımı

  Evde Saç Bakımı

  Evde Saç Bakımı

  Evde Saç Bakımı

  Evde Saç Bakımı

  Evde Saç Bakımı

  Evde Saç Bakımı

  Evde Saç Bakımı

  Evde Saç Bakımı

  Evde Saç Bakımı

  Evde Saç Bakımı

  Evde Saç Bakımı

  Evde Saç Bakımı