Evde çarpıcı Alstroemeria 91 28.01.2019, 22:24

Evde çarpıcı Alstroemeria

Alstroemeria çok yıllık köksüzdür. Birkaç isim var - Lily of Incas, Perulu zambak, alstroemeria, alstromeria, alstroemeria. Çiçeklerin şekil ve renkleri ile yüksekliğinde farklılık gösteren birçok tür, çeşit, melez vardır.

evde alstroemeriaAlstroemeria kökünden birkaç tane büyürEsnek sapları dikin, çiçeklenme ile biten. Çiçek biçimli huni şeklinde, farklı renklerde, şeritlerle veya kontrast vuruşlarla yapıda çeşitliliğe bağlı olarak bir zambak veya orkideyi andırır. Yapraklar uzatılmış, "bükülmüş", yani üst taraf alttan konumlandırılmıştır ve bunun tersi de geçerlidir. İşte farklı alstroemeria'nın özellikleri. Fotoğraf iyi gösterir.

Uzun melezlerin ve çeşitlerin çoğunda seralarda yetişir. Bu son derece verimli bir bitkidir; kesme çiçek sapları, vazoda üç haftadır ayakta kalabilir ve tomurcukları açabilir.

Yetiştiriciler ve cüce formları veçeşitliliği. Evde Alstroemeria bir saksı bitkisi olarak yetiştirilebilir. Yüksekliği 20 cm'den 40'a kadar değişir. Yaz aylarında çiçeklerin çapları 7 cm'ye kadar çıkabilir. En popüler Hollanda çeşitleri sırasıyla beyaz, somon, pembe çiçeklerle Camilla, Sarah, Ella'dır.

alstroemeria bakımıEvdeki Alstromeria dağınık parlak ışıkla daha iyi büyür. İçeriğin sıcaklığı 5'in altına düşmemelidir0C yıl boyunca. Çiçek açma işlemi, 15 ° C'lik bir süreyle başlamalıdır0C için 3 hafta. Tomurcukların gelişiyle birlikte sıcaklık rejimi 180S.

Sulamaya orta derecede ihtiyaç duyulmaktadır çünküDinlenme süresinin bitki olmadığını ifade etti. Evdeki alstroemeria, kökler tencerenin tüm hacmine egemen olduğunda ve drenaj deliklerinden çıktığı zaman transplantasyon gerektirir. Transplant tercihen çiçek açıldıktan sonra, aşırı durumlarda - ilkbaharda olur. Rizomun güçlü bir şekilde büyümesiyle bölünmelidir. Her bölümde en az 10 sap (göz) bırakmanız gerekir. Hasar varsa, çürüme odakları - keskin bir bıçakla kesilmeleri ve bölümleri dezenfekte edici bir şeyle kesip kurumaları gerekir.

Evde Alstroemeria satın alınabiliyorsa tohumlar tarafından çoğaltılır (melez malzemeler genellikle oluşmazlar). Baharda ilkbahar tohumlarıalstroemeria resimlerigevşek toprak kapasitesi. Yüzeye hafifçe bastırılmalı ve biraz serpilmeliydi. Nemlendirmek ve bir mini-teplichku (cam veya film ile kapak) yaratmak için tarlalar. Fideler haftalar boyu 3'er yıla kadar varır. Fideler, ikinci yıldan daha erken açmazlar.

İstenmeyen alstroemeria. Bakım haftalık üst giydirmeyi içerir. Organik ve mineral gübrelerin beslenmesini değiştirmek alternatiftir. Tomurcuklanma sırasında, nitrojen gübrelemesi durdurulmalıdır.

Bitkinin zehirli olduğu, içerdiğilale tozu. Onunla çalışmak eldivenlerle daha iyi, sanki toksin ciltte olduğu gibi tahriş olabilir. Evde Alstroemeria kediler için bir tehlike, kedilere domuz üzerinde duran bitkileri çiğnemek gibi bir toksin vücuda girdiğinde kusma ve ishal başlayabilir.Related news

 • Boğazlarını keserek
 • Kondansatör çeşitleri: avantaj ve dezavantajları
 • Mini Yaş Pasta Tarifi Videosu

 • Evde çarpıcı Alstroemeria 90

  Evde çarpıcı Alstroemeria


  Evde çarpıcı Alstroemeria 31

  Evde çarpıcı Alstroemeria 57

  Evde çarpıcı Alstroemeria 43

  Evde çarpıcı Alstroemeria 50

  Evde çarpıcı Alstroemeria 21

  Evde çarpıcı Alstroemeria 19