Et Beni Nedir Ve Nasıl Tedavi Edilir 2019

Et Beni Nedir Ve Nasıl Tedavi Edilir 2019
Et Beni Nedir Ve Nasıl Tedavi Edilir


Et Beni Nedir Ve Nasıl Tedavi Edilir?

Et beni, vücudun herhangi bir yerinde çıkabilen benlerdir. Et benleri genelde zararlı olmayan deri parçalarıdır. Tıp dilindeepitelyal polipolarak adlandırılan et benleri oluşmasının bilinen pek çok sebebi vardır.Et beni nedir,et beni nasıl oluşur,et beni çeşitleri,et beni koparmak,et beni çeşitlerihakkında aklınıza takılanlar bu yazımızda.

Et beni kanseri, yani tıptaki adıyla Malign Melanom hastalığı insan derisine renk veren hücrelerin kanseri olduğu için göz ve sinir sisteminde ortaya çıkması muhtemeldir. Et benlerinin kansere dönüşme ihtimali çok düşüktür. Eğeret benigenital bölgede görüldü ise mutlaka gerekli önlemler alınıp et beninin sebebi belirlenmelidir.

Et Beni Neden Olur

Fakat genel olarak vücuttaki benlerde meydana gelir. Vücudun herhangi bir yerinde ben büyüyor, üstünde kanama, acı oluyor, rengi koyulaşıyor ise mutlaka bir cilt doktoruna başvurmalısınız. En önemlisi bu gibi benleri önceden fark ederek vücudun diğer bölümlerine de yayılmasını engellemektir. Et beni kanseri çok hızlı bir şekilde vücutta yayılabilir ve iç organlara bile zarar verebilir. Bu yüzden erken farkedip teşhisi erken koymak her hastalıkta, her kanserde olduğu gibi et beni kanserinde de çok önemlidir.

Et beni belirtileri nelerdir konusuna gelecek olursak, benin diğer kişilerde veya alışık benlere göre farklılık belirtmesi en önemli belirtilerden biridir. Ben kırmızı renklere yakın renk alabilir. Diğer benlere göre farklı olarak üzerinde girinti çıkıntılar olması gibi durumlarda et beni kanseri riski düşünülebilir.

Et beni neden olur ve et beni çıkmasının sebepleri ise;

 • Boğazlı kazaklar ve sıkı bağlanan kravat sürtünme yaratarak et beni oluşmasına neden olabilir.
 • Hormonal değişiklikler
 • Genetik etkenlerden dolayı
 • Neden olduğu tan olarak bilinmese de şeker hastalarında et beni daha sık görülür.
 • Et benleri oluşmaya başladığında güneş ışıklarına fazla maruz kalırsa artar
et beni, et beni koparma, et beni aldırma

Et beni tedavisi

Et Beni Nasıl Düşer

Et benikesinlikle hastane ortamında tedavi edilmesi gerekir.Et beni koparmak veet benini yolmaktehlikeli olabbilir. Tedavinin boyutu et beni vücuta ne kadar yayıldığı ve türüne bağlı olarak değişir. Hastanede en iyi tedavi yöntemi et beni bulunan derinin ameliyat yoluyla alınmasıdır. Erken teşhis edildiği taktirde buna gerek kalmayabilir.Evde et beni tedavisibilinçsizce yapıldığında yarardan çok zarar verir. Et benini alma yöntemleri

 • Enjekte ile alma yöntemi
 • Ameliyat ile et beni alma
 • Buharlaştırma yöntemi
 • Radyo frekans yöntemi
 • Dondurma yöntemi
 • Lazer tedavisi

Et Beni Bitkisel Tedavi

Et benini aldırmakiçin ameliyat yada tıbbi yöntemleri denemek istemeyenler için et beni bitkisel yöntemlerinden biri çok etkilidir.Et beni bitkisel tedaviyöntemi

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı çakal eriği çiçeği
 • 1 yemek kaşığı kantaron çiçeği

Hazırlanışı ve uygulanışı

Yukarıda saydığımız malzemeleri 1 bardak suda demliyoruz. Hazırladığınız bu karışımı sabah ve akşam tüketerek et benlerinden kurtulmanız mümkün.

Et benlerini yok eden bayır turpu; Bayır turpu suyunu çıkararak arım bardak bayır turpunun içerisin 1 yemek kaşığı kadar elma sirkesi eklenir ve 3 saat kadar güneşte bekletilir. Bu karışı hergün et beni olan bölgeye sürün düzenli kullandığınızda et benlerinden kurtulmanız mümkün.

Sarımsak ile Et Beni Düşürmek

Sarımsak ile et benleriyok etmek için 1 diş sarımsağı iyice ezerek püre haline getirin ve içeriğine 2 -3 tane karanfil atarak ezmeye devam edin. Hazırladığımız karışı et beni olan bölgeye sürün ve bir bant yada temiz benle bu bölgeyi kapatın. Karışım bütün gün et beninin üzerinde durmalıdır. Daha ilk denemede et beni yok olmaktadır ama eğer yok olmaz ise 3 defa kadar denemeniz yeterlidir. Sarımsak et benini yakarak et eder bu yüzden çok etkili ve kabul görmüş bir yöntemdir.

Elma Sirkesi İle Et benini Yok Etmek

Et beni tedavisinde çok etkili ve kabul görmüş bir yöntemdir, içeriğinde bulunan asitler sayesinde et benini kurutarak yok eder. 1 Yemek kaşığı elma sirkesi ve bir yemek kaşığı suyu kaynatarak hazırlayın ve pamuk yardımı ile  et beni üzerine sürün gün içerisinde sabah, öğle ve akşam olmak üzere 3 defa uygulayınız.

Et Beni Boğma Yöntemi

Et beni iplealmak çok tehlikeli ve acı veren yöntemdir. Et beni asla iple alınmamalıdır.Et benini yolmakyadaet benini koparmakasla yapılmaması gereken hususlardır. Et benini boğma yöntemi ise et benini hava almasını keserek kurumasını sağlayarak yapılan bir yöntemdir. Et benini hava almasını engellemek için yara bandı yada buna benzer şekilde hava almasını engelleyecek bir bant ile sararak kuruması sağlanarak et beni yok edilebilir.

Et beni çoğunlukla zararlı olmazlar ama görüntü olarak insanları rahatsız ettiğindeet beni aldırmakbazen en iyi yöntem olmaktadır. Çok nadirde olsa et benleri kansere dönüşme ihtimali bulunmaktadır ama bu sayı çok düşüktür. Et benleri genelde boyunda, genital bölge ve koltuk altında görülür. Bilinen aksineet benleri kanseredönüşmez böyle bir şey asla olmamıştır. Et beni tedavisi sağlık kuruluşlarında yapılmaktadır. Et benleri ağrıya yada acıya neden olmaz. Eğer et benleri için bitkisel yöntemleri deneyerek düşürmek istiyorsanız sizlere verdiğimiz yöntemleri deneyebilirsiniz.

Et Beni Nedir Ve Nasıl Tedavi Edilir 2019

Et Beni Nedir Ve Nasıl Tedavi Edilir 2019

Related news Et Beni Nedir Ve Nasıl Tedavi EdilirEt Beni Nedir Ve Nasıl Tedavi Edilir


Et Beni Nedir Ve Nasıl Tedavi Edilir


Et Beni Nedir Ve Nasıl Tedavi Edilir


Et Beni Nedir Ve Nasıl Tedavi Edilir


Et Beni Nedir Ve Nasıl Tedavi Edilir