Enişte’nin uyutulmasını önlemek için kampanya 67 21.02.2019, 11:25

Enişte’nin uyutulmasını önlemek için kampanya

İzmirli Avukat Yasemin Soylu, kendisini tekmeleyen şahsı ısırdığı için uyutulmak istenen Enişte’ için kampanya başlattı.

AvukatYasemin Soylu, change.org’da “Parkın masum canına yaşatılan haksızlık” başlığıyla başlattığı kampanyı şöyle anlattı:

“Tek başına hayvansever olmak yeterli olmuyor maalesef. Aynı zamanda hayvan hakkı savunucusu da olmak gerekiyor ki, hayvanlarımıza karşı yapılan bu haksızlıkların önüne geçilebilinsin. Sadece bu da yeterli olamıyor ve bu nedenle kampanya ilesesimizi gücümüzüduyurmaya çalışmalıyız.

Hayvanlarımıza yapılan haksızlıklara seyirci kalmamak için “hak’ın” koruyucuları olarak biz hayvanseverler gücümüzü göstermeliyiz. Bu sefer ki acıklı hikayemiz yine bir sokak köpeği.İzmir Şirinyer’debir parkın 7 yıllık köpeği Enişte. Son derece uysal, çocukların oyun arkadaşı, insanların sevgi pıtırcığı, huzuru olan bir can. Haksız yere bir şahıs tarafından tekmelendi. Ve haksız yere şu an belediyeye, gözetim için RM’ye alındı. Yemiyor ve içmiyor.

Korku içinde sadece hareketsiz orada yatıyor 3 gündür. Neden mi? Tekme yedi ve kendini savunmak isterken ısırmadı, korkutayım derken tekme sonucu dişi insanoğlunun bacağını hafifçe yaraladı. Bunun karşılığında ne yaşatılacaktı ona? Karşı tarafın “uyutulacak bu köpek” ısrarı. Elbetteki uyutulamaz, uyutulamayacak.

Sonuna kadar arkasındayız. Bir can’ı almak bu kadar kolay mı? Karşı tarafın attığı tekmenin hiç suçu yok mu? Enişte belki de bir çok canın bu şekilde yaşayanlarından sadece bir tanesi. Arkasında duracak kimsesi olmayan canlar’ın sonu ne oluyor. Bu kadar basit mi “uyutulacak” ısrarı?

Şimdi elbirliği içinde olma  zamanı. Şimdi bu can için birlik olup imza toplama zamanı. Atılacak olan her imzaEnişte’ninyine eski yaşadığı ortama, parka ve gönüllü annesine, arkadaşlarına kavuşmasını ve hak yolunda açılan davanın kazanma zamanı.Related news

 • Pizza Soslu Biftek Tarifi
 • Volgograd - Rostov: oraya nasıl gidilir
 • Oyuncak araba her zaman için bir hediyedir

 • Enişte’nin uyutulmasını önlemek için kampanya 25

  Enişte’nin uyutulmasını önlemek için kampanya


  Enişte’nin uyutulmasını önlemek için kampanya 70

  Enişte’nin uyutulmasını önlemek için kampanya 67

  Enişte’nin uyutulmasını önlemek için kampanya 83

  Enişte’nin uyutulmasını önlemek için kampanya 76

  Enişte’nin uyutulmasını önlemek için kampanya 33

  Enişte’nin uyutulmasını önlemek için kampanya 21

  Enişte’nin uyutulmasını önlemek için kampanya 88