Ekmek Kaç Kalori 2019

Ekmek Kaç Kalori 2019
Ekmek Kaç Kalori


Ekmek Kaç Kalori?

Ekmek, lif oranı düşük doyuruculuğu az bir yiyecektir. İşlenmiş undan yapılır ve kan şekerini yükseltir. Sofralarımızdan çoğunlukla tüketilen beyaz ekmeğin yerinetam buğday, kepek, çavdar ekmekler tercih edilmelidir.
Yemeklerde sıkça tükettiğimiz beyazekmek kaç kalorivebesin değerlerinelerdir? Diyette hangi ekmek tercih edilmelidir?
Son zamanlarda insanların bilinçlenmesiyle daha az tüketilen beyaz ekmek tahtını tam buğday, çavdar ve kepek ekmeğe kaptırdı. Bu ekmekler beyaz ekmeğe göre biraz daha masumdur. Özellikle kilolu kişilerin ekmek tüketimine daha fazla dikkat etmesi gerekmektedir. Beyaz ekmeğin kalorisine bir bakalım:

BESİN DEĞERİ
300 gram 1 tam ekmek;
Karbonhidrat : 156 gr
Protein :25 gr
Yağ : 2,5 gr
KALORİ

Beyaz Ekmek Kaç Kalori?

300 gram olan1 tam ekmek: 760 kalori
150 gramyarım ekmek: 380 kalori
Kalın 1 dilim beyaz ekmek: 88 kalori
İnce 1 dilim beyaz ekmek: 60 kalori
Normal 1 dilim beyaz ekmek: 72 kalori
1 tam ekmeğin 1/3'ini günlük yerseniz bu 100 grama denk gelir ve 253 kalori almış olursunuz. Beyaz ekmeğin lif oranı düşüktür. Bu nedenle ekmek ile doygunluk kısa sürer. Kan şekerini çok hızlı yükseltir. Şeker hastalığı olan kişilere beyaz ekmek diyeti verilmektedir.
1 tam ekmekte 156 gram karbonhidrat, 25 gram protein ve 2,5 gram yağ bulunmaktadır. Karbonhidrat miktarı yüksek olduğundan dolayı kilo sorunu olan kişilerin daha dikkatli tüketmesi gerekir.

Tam Buğday Ekmeği Kalorisi
Tam buğday unu ile hazırlanan bir tür ekmektir. Az dilimlerde tüketilirse diyetlerde tercih edilebilir. Beyaz ekmeğe göre daha uzun süre tok tutar. 1 dilim kepek ekmeği 80 kaloridir.
Kepek Ekmek Kaç Kalori?
Beyaz una kepek karıştırılarak elde edilen undan hazırlanan bir çeşit ekmektir. Beyaz ekmeğe göre lif oranı ve doyuruculuğu daha yüksektir. Kolesterolü, kilo sorunu, şeker hastalığı olanlara önerilmektedir. Beyaz ekmeğin kalorisine göre kalorisi daha düşüktür. 1 dilim kepek ekmek 50 kaloridir.Ekmek Kaç Kalori 2019

Ekmek Kaç Kalori 2019

Related news Ekmek Kaç KaloriEkmek Kaç Kalori


Ekmek Kaç Kalori


Ekmek Kaç Kalori


Ekmek Kaç Kalori


Ekmek Kaç Kalori


Ekmek Kaç Kalori


Ekmek Kaç Kalori