DI Fonvizin. Bir yavru. Sürekli komedinin özeti 2019

DI Fonvizin. Bir yavru. Sürekli komedinin özeti 2019
15.05.2019

DI Fonvizin. Bir yavru. Sürekli komedinin özeti 89

DI Fonvizin. Bir yavru. Sürekli komedinin özeti

Prostakov Mitrofan Terentevich - kahramanıkomedi "Küçük." Fonvizin DI, aritmetiği okuma, okuma ve yazmayı dört yıl boyunca sürdürme aşamasında olan toprak sahipleri Prostakov'un tek oğlu hakkında konuşuyor. Tembel, kibirli, zalim ve aptal annenin oğlu, cahilce yanında, zengin bir gelinle evlenmekten değil, ondan çok daha zeki, daha iyi ve daha yetkin olan.

Okuyucu ev sahiplerinin köyündeProstakov, onun hikayesi Denis Ivanovich Fonvizin başlar. "Nedorosl" (komedinin kısa bir içeriği), annelerinin oğlunun kafasına, anneleri Trishka tarafından dikilecek şekilde yerleştirilmelerini anlatıyor. Bornoz küçük, hizmetçi haklı.

Fonvizin NedoroslSkotinin (kardeş) çarpışma ayinine güncelleme yapıldıProstakova) yetim Sofya ile ev sahiplerinin bir öğrencisi. Kızın babası öldüğünde, miras aldığı mülk için "bakmaya" karar verdiler. Bu durumda gelin, olayların bu gelişmesi hakkında bile bir tahmin yapmaz. Onun tek akrabası, Starodom, onu böyle bir keyfiliğe karşı koruyabilir, nerede olduğunu bilir ve yardım edemez. Böylelikle okuyucuya ilgi duyan Fonvizin “Minör” olarak başlıyor. Özet, Amca'nın hala Sophia'yı bulduğunu ve eşleştirmenin arifesinde ondan bir mektup aldığını söyler.

Prostakov bu olaydan rahatsız oldu, çünküStarodum'un hayatta olduğunu düşünüyordu. Mektubunda, dayı Sophia'ya ona tüm mallarını bıraktığını söyler, ki bu da büyük bir gelir getiriyor. Bu gerçek, arazi sahibinin bir bekar olan Mitrofanushka ile evlenmeye karar vermesine yol açtı. Fonvizin sadece Prostakova'nın parasını değil, cehaletini de gösterir. Sonuçta, mektubun içeriğini okuyamadı, çünkü okuyamadı.

Varlıklarını ele geçirmek isteyen zengin bir varis için planları ve Skotinin var. Aynı zamanda kız kardeşinin fikrini bilmiyor.

Denis Ivanovich FonvizinFonvizin bir yetim olup olmadığıcahil? Özet yeni karakterlerin görünümü ile devam ediyor. Mülkiyet aracılığıyla bir arkadaşı, beklenmedik bir şekilde arkadaşı Pravdin ile tanışan bir memur Milo liderliğindeki bir asker şirketini izler. Yerel komitenin bir üyesi ve halkı kötü muamele eden Prostakov karşısında kötü cehaletler hakkında konuşuyor.

Denis için kader hangi kahramanları hazırladı?Ivanovich Fonvizin? "Tamamlanmamış" (komedinin kısa içeriği), olayların daha keyifli geçmesini beklemektedir. Pravdin'den Milo, açgözlü Prostakov fikrini öğrenir. Memur ve Sophia'nın uzun süredir birbirlerine aşık oldukları ve bir yıl boyunca onu aradığı ortaya çıktı.

Aniden aşıklar buluşur, doldururlarsevinç duygusu. Sophia yaklaşan düğün hakkında raporlar ve Milo onu kıskanmaya başlar. Rakibi hakkında daha fazla şey öğrendiğinde, sakinleşti. Mitrofanushka ile tanışan memur, özünün ne kadar önemsiz olduğunu görür. Bu, annenin annesi Tsyfirkin ve Kuteikin'in öğretmenleri tarafından, öğrenmeye isteksizliği konusundaki bilgisizliğini açıklayarak söylenir.

Sualtı Fonvizin Starodub'ın gelişi komedi eylemine devam ettiFonvizin. "Burçlar Olmayan" (kısa özet), ev sahipleriyle görüşmeden önce, Sophia Amca'nın Pravdin ile görüştüğünü ve Büyük Peter'ın zamanlarını övüyor. Konuşmaları, savaşan Prostakov ve Skotinin tarafından kesintiye uğradı. Şu anda, Milon onları ayırmaya çalışıyor. Yabancı Starodub'da öğrendikten sonra, arazi sahibi sakinleşir ve planlanmış bir düğün üzerinde anlaşmak için onu memnun etmeye başlar.

Ama dayı ertesi gün uzaklaşmayı vaat ediyor vebelli bir genç adam için Sophia ile evlenmek. Bu, kızı çaresizliğe sokar, sonra Starodub damadın kendini seçme hakkını verir, yeğenine umut döndürür.

Prostakov Mitrofanushka'yı övüyor,Ne kadar zeki olduğunu ve öğretmenlerine ne kadar ödediğini anlatıyor. Öğretmenler üzgündür, çünkü aslında bilgi edinme süreci başarılı olarak adlandırılamaz. Oğlunun bilgilerini gösterme isteğiyle, oğul, çalışmak istemediğini, ancak evlenmek istediğini beyan eder.

Milon, Sofya'nın eli için Starodub ve sorardeğerli bir talip görmekten memnuniyet duyar. Prostakov ve Skotinin'i Sophia ile anlaşmaya varacakları niyetiyle reddeden amcam, ertesi sabah ayrılışını bildiriyor. Ama bayan planı terk etmeyecek.

Fonvizin "Küçükler" den nasıl mezun oldu? Özet, Prostakova'nın zorla Sophia'yı oğlunu almak ve evlenmek için arabaya sürüklemeye çalıştığını söyler. Milo gelini serbest bıraktı, kaçıran tövbe eder ve affedilir. Pravdin hükümetin emriyle evin ve Prostakov köyünün velayetini alır. Skotinin yaprakları, öğretmenler görevden alındı, Mitrofan hizmete gönderildi.

DI Fonvizin. Bir yavru. Sürekli komedinin özeti 2019

DI Fonvizin. Bir yavru. Sürekli komedinin özeti 2019

Related news

 • Kendi elleriyle saten kurdelelerden ayçiçeği (ana sınıf)
 • Ev Poğaçası Tarifi
 • Çok İzlenen Videolar
 • B Harfi ile Başlayan Deyimler ve Anlamları
 • 2. Dünya Savaşı müfredatından İsmet İnönü başlığı çıkarıldı

 • DI Fonvizin. Bir yavru. Sürekli komedinin özeti 34

  DI Fonvizin. Bir yavru. Sürekli komedinin özeti


  DI Fonvizin. Bir yavru. Sürekli komedinin özeti 18

  DI Fonvizin. Bir yavru. Sürekli komedinin özeti 74

  DI Fonvizin. Bir yavru. Sürekli komedinin özeti 19

  DI Fonvizin. Bir yavru. Sürekli komedinin özeti 72

  DI Fonvizin. Bir yavru. Sürekli komedinin özeti 35

  DI Fonvizin. Bir yavru. Sürekli komedinin özeti 48

  DI Fonvizin. Bir yavru. Sürekli komedinin özeti 24

  DI Fonvizin. Bir yavru. Sürekli komedinin özeti 89

  DI Fonvizin. Bir yavru. Sürekli komedinin özeti 25

  DI Fonvizin. Bir yavru. Sürekli komedinin özeti 79

  DI Fonvizin. Bir yavru. Sürekli komedinin özeti 56

  DI Fonvizin. Bir yavru. Sürekli komedinin özeti 39

  DI Fonvizin. Bir yavru. Sürekli komedinin özeti 61