Fotograf fotograflar Delphi pos - satırları Pascal içinde
Delphi pos - satırları Pascal içinde 11 03.02.2019, 13:17

Delphi pos - satırları Pascal içinde

Delphi'de, herhangi bir programlama dilinde olduğu gibi, dizelerle çalışabilirsiniz. Onlarla çalışmak için birçok fonksiyon var. Bu yazıda, Delphi'deki en popüler dize işlevlerine bakacağız.

Dizede bir karakter bulma

Delphi'de pos pozisyonu bulmak için kullanılırBir karakter dizisinde karakter veya karakter grubu. Bu işlev şu şekilde kullanılır: pos (aradığımız dizge, aradığımız dizgidir). Örneğin, "makine" kelimesinde "O" harfini bulmamız gerekiyor. Pos yaz ('o', 'Otomatik'). Programın yürütülmesi sırasında, bu fonksiyonun yerine 4 rakamı belirir, "otomatik makine" kelimesindeki O harfi 4. sıradadır. Ya da bütün bir sembol dizisini bulmak istiyoruz. "Buzdolabı" kelimesinde bir "dile" bulun. Pos ('dil', 'buzdolabı'). Bize 5'e dönecek, çünkü dileğin geçişi 5 karakterle başlıyor. Özgün satırdaki karakter veya karakter satırı hiç değilse, işlev 0 değerini döndürür. Ayrıca, a ve A harflerinin farklı olduğunu da hatırlamak önemlidir. Bu nedenle, tüm harfleri bir kelimede bulmanız gerekiyorsa, hem A hem de A'yı arayın.

delphi pos

Delphi'deki diğer işlevler

Pos fonksiyonuna ek olarak, Delphi içerirDizelerle çalışmak için birçok işlev. Örneğin, işlev kopyası. Tek bir bölümü bir satırdan diğerine kopyalamak için kullanılır. Ayrıca, concat işlevi iki hatlı bir concatenator olarak hizmet vermektedir. Matematikte olduğu gibi iki sayı eklenir, çizgiler de birleştirilir.

Delphi'de string işlemleri

delphi dize fonksiyonları

Fonksiyonlar her zaman bir şey döndürür, ancak prosedürler- hayır. Dizi prosedürleri örnekleri ekleme ve silme prosedürleridir. Silme prosedürü parçaları bir dizgeden çıkarabilir. Ve Ekle - eklemek için. Bu prosedürleri ustalıkla birleştirerek ve aynı zamanda işlevleri kullanarak mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz, örneğin yanlış yazılmış kelimeleri vurgulayan tüm hata düzelticileri ve ayrıca bunları, çevirmenleri, sözlükleri vb. Düzeltin. Hepsi dize işlevlerini kullanıyor, ama muhtemelen Pascal'da değil. Dize fonksiyonlarını ve prosedürlerini bilmek, örneğin, yukarıdaki şekilde gösterilen programı yazabilirsiniz.

Delphi pos - satırları Pascal içindefotograflar Goruntuler

Related news

 • Kızılağaç kaplumbağanın cinsiyetini kendiniz belirlemek için nasıl kendiniz olun
 • Kalpli Kaynana Örmez Gelin Giymez Örgü Modeli Yapımı
 • Popcorn Modeli Patik Yapılışı Türkçe Anlatımlı Videolu
 • M harfinden rüya tabirleri

 • Delphi pos - satırları Pascal içinde 61

  Delphi pos - satırları Pascal içinde


  Delphi pos - satırları Pascal içinde 46

  Delphi pos - satırları Pascal içinde 5

  Delphi pos - satırları Pascal içinde 80

  Delphi pos - satırları Pascal içinde 61

  Delphi pos - satırları Pascal içinde 68

  Delphi pos - satırları Pascal içinde 97

  Delphi pos - satırları Pascal içinde 25