Delphi pos - satırları Pascal içinde 2019

Delphi pos - satırları Pascal içinde 2019
20.08.2019

Delphi pos - satırları Pascal içinde 69

Delphi pos - satırları Pascal içinde

Delphi'de, herhangi bir programlama dilinde olduğu gibi, dizelerle çalışabilirsiniz. Onlarla çalışmak için birçok fonksiyon var. Bu yazıda, Delphi'deki en popüler dize işlevlerine bakacağız.

Dizede bir karakter bulma

Delphi'de pos pozisyonu bulmak için kullanılırBir karakter dizisinde karakter veya karakter grubu. Bu işlev şu şekilde kullanılır: pos (aradığımız dizge, aradığımız dizgidir). Örneğin, "makine" kelimesinde "O" harfini bulmamız gerekiyor. Pos yaz ('o', 'Otomatik'). Programın yürütülmesi sırasında, bu fonksiyonun yerine 4 rakamı belirir, "otomatik makine" kelimesindeki O harfi 4. sıradadır. Ya da bütün bir sembol dizisini bulmak istiyoruz. "Buzdolabı" kelimesinde bir "dile" bulun. Pos ('dil', 'buzdolabı'). Bize 5'e dönecek, çünkü dileğin geçişi 5 karakterle başlıyor. Özgün satırdaki karakter veya karakter satırı hiç değilse, işlev 0 değerini döndürür. Ayrıca, a ve A harflerinin farklı olduğunu da hatırlamak önemlidir. Bu nedenle, tüm harfleri bir kelimede bulmanız gerekiyorsa, hem A hem de A'yı arayın.

delphi pos

Delphi'deki diğer işlevler

Pos fonksiyonuna ek olarak, Delphi içerirDizelerle çalışmak için birçok işlev. Örneğin, işlev kopyası. Tek bir bölümü bir satırdan diğerine kopyalamak için kullanılır. Ayrıca, concat işlevi iki hatlı bir concatenator olarak hizmet vermektedir. Matematikte olduğu gibi iki sayı eklenir, çizgiler de birleştirilir.

Delphi'de string işlemleri

delphi dize fonksiyonları

Fonksiyonlar her zaman bir şey döndürür, ancak prosedürler- hayır. Dizi prosedürleri örnekleri ekleme ve silme prosedürleridir. Silme prosedürü parçaları bir dizgeden çıkarabilir. Ve Ekle - eklemek için. Bu prosedürleri ustalıkla birleştirerek ve aynı zamanda işlevleri kullanarak mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz, örneğin yanlış yazılmış kelimeleri vurgulayan tüm hata düzelticileri ve ayrıca bunları, çevirmenleri, sözlükleri vb. Düzeltin. Hepsi dize işlevlerini kullanıyor, ama muhtemelen Pascal'da değil. Dize fonksiyonlarını ve prosedürlerini bilmek, örneğin, yukarıdaki şekilde gösterilen programı yazabilirsiniz.

Delphi pos - satırları Pascal içinde 2019

Delphi pos - satırları Pascal içinde 2019

Related news

 • Kadınlarda diyabetin ilk belirtileri nelerdir
 • Deve saçının özellikleri nelerdir
 • Soçi mutabakatı
 • Dişlerinizi evde hızla beyazlatmak için
 • Sağlıklı yaşam nasıl olur ile Etiketlenen Konular

 • Delphi pos - satırları Pascal içinde 40

  Delphi pos - satırları Pascal içinde


  Delphi pos - satırları Pascal içinde 73

  Delphi pos - satırları Pascal içinde 92

  Delphi pos - satırları Pascal içinde 52

  Delphi pos - satırları Pascal içinde 50

  Delphi pos - satırları Pascal içinde 37

  Delphi pos - satırları Pascal içinde 28

  Delphi pos - satırları Pascal içinde 67

  Delphi pos - satırları Pascal içinde 66

  Delphi pos - satırları Pascal içinde 83

  Delphi pos - satırları Pascal içinde 92

  Delphi pos - satırları Pascal içinde 58

  Delphi pos - satırları Pascal içinde 76

  Delphi pos - satırları Pascal içinde 25