Damperli kamyon 7540 BelAZ - Teknik özellikler, özellikler ve yorumlar 2019

Damperli kamyon 7540 BelAZ - Teknik özellikler, özellikler ve yorumlar 2019
15.09.2019

Damperli kamyon 7540 BelAZ - Teknik özellikler, özellikler ve yorumlar 18

Damperli kamyon 7540 BelAZ - Teknik özellikler, özellikler ve yorumlar

Hızla gelişen madencilikGeçtiğimiz on yıl içinde sektör, sadece çok ağır değil, aynı zamanda dökme yükleri de taşıyabilen taşocağı taşımacılığının üretimi için bir itici güç haline gelmiştir. Taş ocağı ekipmanı üreten tüm üreticiler arasında en gelişmiş işletme BelAZ'tır. Bu markanın otomobilleri, teknik özelliklerinin yanı sıra boyutlarına da güçlü bir izlenim bırakabilir. BelAZ-7540 sadece büyük kros kayağı kapasitesiyle değil, aynı zamanda ciddi bir yük taşıma kapasitesine sahiptir.beyaz 7540 tamiriBu makineler en zor çalıştırılankoşulları çok karmaşık olan ve iklim koşulları en uygun olanı değildir. Makineler dünya çapında madencilik endüstrisinde yaygın olarak kullanılmakta ve çeşitli amaçlarla büyük tesislerin yapımında kullanılmaktadır. BelAZ-7540, bir güç ve yüksek güvenilirlik standardıdır.

BelAZ nasıl yaratıldı

Bu bitkinin ve onun arabanın tarihi, savaş sonrası dönemde ortaya çıkar. Minsk bölgesinde, Zhodino şehrinde bulunan 1948 yılında, bir makine yapımı turba fabrikası inşa edildi.

İlk birkaç yıl pratikte işe yaramadı, ama 1958'deMinsk Otomobil Fabrikası'ndan yılda 25 ton MAZ-525 taşıma kapasiteli damperli kamyon üretimi geçti. Bu ürünler kalite bakımından farklılık göstermese de, bu araçların üretimi yeterince uzundu. Bununla birlikte yeni modeller geliştirildi. Yani, üretim hattının 61 inci yılında gider BelAZ-540 yük taşıma 27 ton kapasiteye. Bitki tasarımcıları bir araba oluşturduk Aynı zamanda, 40 ton fantastik kaldırma kapasitesine sahip.7540 balinalar [4Bitki defalarca çeşitli yüksek tarafından ayırt edildiuluslararası sergiler de dahil olmak üzere ödüller. Ama bu BelAZ için sınır değil. 69 yılında, 75 tonluk bir BelAZ-549 açık döküm madeni ve 78. model 7419'da 110 tona kadar kargo taşıma kapasitesine sahiptir. Ayrıca, tesis 170 ton taşıma kapasiteli BelAZ-75211'i üretti.

Model BelAZ-7540, 1992'den beri fabrika tarafından üretilmiştir. Damperli kamyon tüm dünyada en iyilerinden biri olarak kabul edilir. Araba, seri otomobiller arasında en küçük olanıdır, ancak özellikleri dünya üreticilerinin diğer kamyonlarının özellikleri ve özellikleri ile karşılaştırılabilir değildir. Bu damper, taş çıkarma noktasından depolama alanına veya işlem noktalarına taşınacak şekilde tasarlanmıştır.

Araç özellikleri

Bu ulaşımın kullanıldığı koşullarHiç de kolay değil. Küçük mesafeleri hesaba katmasanız bile (ve bu, 1 ila 5 km arasındadır), bu arabaların zor alanlarda hareket etmesi gerekir. Yollar değişken bir profil, birçok dönüşle karakterize edilir. Çoğunlukla taş ocaklarında geçici yollar yaratılmış, kaplaması yetersizdir. Ayrıca yollar farklı uzunluklarda yükseliş ve inişlerin bir değişimidir. Bu nedenle, bir taşocağı damperli kamyonun ciddi teknik özellikleri olmalıdır.7540 katının özellikleri BelAZ-7540'ın bir bütün olduğuna dikkat edilmelidir.modellerin ailesi. İşletim parametrelerine gelince, tüm modifikasyonlarda aynıdır. Aralarındaki fark sadece motorlarda. Ayrıca bu araçlar hidrotransformer vites kutusu, iki tip fren, klima kontrolü ve diğer işlevler ile rahat bir kabin ile donatılmıştır.

Değişiklikler ve motorlar

BelAZ-7540'ın özellikleri motora bağlıdır.hangi arabada yüklü. 7540A modellerinde, YaMZ-240 PM2 motoru yüklü. Bu ünitenin maksimum faydalı gücü, motor devri 2100 d / d'den yüksek olmamakla birlikte 420 litredir. Bu dizel motorun hacmi 22.3 litredir ve silindirler V şeklindedir. Motorun turboşarjı yok. Soğutma sistemi - sıvı tipi. Maksimum tork 1600 rpm'de 1491 Nm'dir.

7540B'nin değiştirilmesi için, YaMZ-240M2-1 motoru kurulur. Bu model, sadece bir turboşarjın ve hava akışının ön soğutması için bir sistemin varlığında farklıdır.

Model 7540C'de, MMZ D-280 üniteleri kuruldu. Bu motorun gücü 425 bg'dir. 2100 rpm'lik bir krank mili dönüş hızında. Bu motorda V şeklinde bir düzenleme bulunan 8 silindir bulunur. Motorun hacmi 17.24 litre. Maksimum tork 1300 krank mili devrinde 1913 Nm'dir. Motor bir gaz türbini takviye sistemi ile donatılmıştır. Hava için bir ara soğutma sistemi vardır.süspansiyon beyazı 7540 7540 D Serisi ithalat ile tamamlandıSekiz silindirli Deutz BF8M1015 motorları. Böyle bir yığının gücü 2050 rpm'lik bir krank mili devrinde 350 beygir gücüdür. Silindir kapasitesi 16 litredir. Maksimum tork 1835 Nm'dir. Bu modellerin yanı sıra dizide başka değişiklikler de var. Amerikan üreticisi Cummins'in motorları ile donatılmıştır.

Yakıt tüketimi

Görünüşe göre, tüm motorlar yeterince büyük. BelAZ-7540 otomobil ne kadar tüketiyor? Bir şeyi hesaba katmaya değer - bu bir kariyer tekniğidir. Buradaki yakıt tüketimi kilometrelerce değil saatlerdir. Yani, A, B ve E modellerinin bir saat için 55,3 litre yakıt pasaportu altında tüketir. Model C - 59.77 l / s. D serisinin belası, bir saatlik motor çalışması için 60.89 litreye ihtiyaç duyuyor.

Otomatik şanzıman

Yapılandırmadan bağımsız olarak, ayrıcamodifikasyonlar, bu seriden her araba bir tork konvertörü otomatik şanzıman ile donatılmıştır. Şanzıman, üç şaft uyumlu bir vites kutusunun varlığı ile karakterize edilir. Ayrıca tasarımda tek kademeli bir tork konvertörü var. Şanzıman - dört şaft, sürtünmeli kavramalar ve elektrikli-hidrolik tahrik kontrolü ile donatılmıştır. Şanzıman ileri sürmek için beş vites ve geriye doğru sürmek için iki tane kullanmanıza izin verir.taşocağı damperli kamyon 7540 Hafif koşullarda çalışmak için damperli kamyonlar dört vitesli otomatik şanzımanla donatılabilir. İleriye doğru sürmek için üç, bir de geriye doğru.

Yük platformu

Damperli kamyonun kova tipi bir platformu var. Kaynaklıdır ve koruyucu bir siperliği vardır. Ek olarak, egzoz gazlarının enerjisi ile ısıtılabilir. Platform, yükseltilmiş konumda kilitlemek için özel bir cihaz ile donatılmıştır.

çerçeve

Şasi - kaynaklı, düşük alaşımlı çeliklerin en dayanıklı tiplerinden yapılmıştır. Jumperların bir kutu bölümü vardır ve değişken yükseklikte farklıdır. Küreklerin çapraz üyeleri bağlanır.

7540 şeması

BelAZ-7540'ın şeması diğer boyutlar haricinde diğer kamyonlardan farklı değildir.

Kabin ve ekipmanları

Araba tek bir ile donatılmıştırtüm metal kabin. Güç ünitesinin üstünde bulunur. Arabaya binebilmek için, sürücünün merdivenlere tırmanması gerekiyor. Arabadakiler iki - sağdan ve soldan. Salon, tekerlekli rahat çalışma için gerekli her şeyle donatılmıştır. Koltuk, bir amortisman sistemi ile donatılmıştır - bu sayede sürücü, şok ve titreşimleri kolayca aktarabilir. Sonuçta, büyük tekerleklere rağmen, araba pürüzlülük çok sert davranır - değerlendirmeleri unutmayın. Sandalye, boyunun yanı sıra yükseklik olarak ayarlanabilir. Bir sırtın eğiminin ayarlanması vardır.

Kontrol cihazları doğrudan bulunursürücü gözlerinin önünde. Bu büyük ölçüde yaşamsal işaretler ve araç sistemlerinin izlenmesini kolaylaştırır. Gösterge paneli Saat, fren sisteminin, voltmetre ve metre içindeki basınç kontrolü dikkate alarak bir takometre, hız göstergesi göstergesi vardır. Aynalar, arabanın arkasında olan her şeyi tamamen kontrol etmenizi sağlar.araba balina 7540 Bu özel makine için tasarlanmıştırHerhangi bir iklimde, herhangi bir iklimde operasyon. Bu nedenle, kabinde rahat bir mikro iklim sağlamak için bir sistem var. Yorumlar BelAZ direksiyonunun arkasında çalışan oldukça rahat olduğunu söylüyorlar.

Damperli kamyon çalışan dişli

Süspansiyon BelAZ-7540 - her birine bağımlıköprü. Azot ve yağla dolu pnömatik hidroklorürlü silindirlere sahiptir. Bunlardan ikisi ön aksta, arka aksta iki tane bulunur. Silindirin stroku 205 ila 265 mm arasındadır.

Fren sistemi

BelAZ-7540 madencilik damperli kamyonu bir çalışma ile donatılmıştırPnömatik tahrikli tambur tipi fren sistemi. Yolcu bölmesinden de kontrol edilen bir el freni de bulunmaktadır. Ayrıca, bir yedek ve fren geciktirici var. Sistem, kamyonun hava sisteminde periyodik olarak biriken yoğuşma deşarjı için bir ayırıcıya sahiptir.

Tamir ve servis

Makineyi belli bir süre hizmet etmeksaat sayısı. hizmet faaliyetleri üretmek düzenli olmalı, aksi halde araç hasar görebilir. TO-1 her 100 saatte veya 2 bin kilometre üretilir. TO-2 - 500 saat veya 20 bin kilometre sonra. Yedek parça ve bileşenler maliyeti çok yüksek ve BelAZ-7540 hasar onarım ciddi miktarda mal olabilir. Ama arabanın genel güvenilirlik zor şartlarda çalışmak üzere tasarlandığı gibi. Bazı modeller, büyük onarımlar olmadan 25 yıl boyunca başarıyla kullanılmıştır.

Damperli kamyon 7540 BelAZ - Teknik özellikler, özellikler ve yorumlar 2019

Damperli kamyon 7540 BelAZ - Teknik özellikler, özellikler ve yorumlar 2019

Related news

 • Karışık Kızartma Tarifi
 • Geekler Buraya Görsel Cazibesi Yüksek 29 Film ve Bu Filmlerin Göz Alıcı Renk Paletleri
 • Mülkün bozulması
 • Kremlin, 16. Putinle Direkt Hat programının tarihini açıkladı
 • Süslü Top Kekler Tarifi

 • Damperli kamyon 7540 BelAZ - Teknik özellikler, özellikler ve yorumlar 77

  Damperli kamyon 7540 BelAZ - Teknik özellikler, özellikler ve yorumlar


  Damperli kamyon 7540 BelAZ - Teknik özellikler, özellikler ve yorumlar 28

  Damperli kamyon 7540 BelAZ - Teknik özellikler, özellikler ve yorumlar 76

  Damperli kamyon 7540 BelAZ - Teknik özellikler, özellikler ve yorumlar 11

  Damperli kamyon 7540 BelAZ - Teknik özellikler, özellikler ve yorumlar 34

  Damperli kamyon 7540 BelAZ - Teknik özellikler, özellikler ve yorumlar 65

  Damperli kamyon 7540 BelAZ - Teknik özellikler, özellikler ve yorumlar 18

  Damperli kamyon 7540 BelAZ - Teknik özellikler, özellikler ve yorumlar 97

  Damperli kamyon 7540 BelAZ - Teknik özellikler, özellikler ve yorumlar 30

  Damperli kamyon 7540 BelAZ - Teknik özellikler, özellikler ve yorumlar 30

  Damperli kamyon 7540 BelAZ - Teknik özellikler, özellikler ve yorumlar 72

  Damperli kamyon 7540 BelAZ - Teknik özellikler, özellikler ve yorumlar 58

  Damperli kamyon 7540 BelAZ - Teknik özellikler, özellikler ve yorumlar 27