Dünyanın Gülü, Daniil Andreev. Özet ve düşünceler yüksek sesle 2019

Dünyanın Gülü, Daniil Andreev. Özet ve düşünceler yüksek sesle 2019

Dünyanın Gülü, Daniil Andreev. Özet ve düşünceler yüksek sesle 52 16.02.2019, 05:18

"Dünyanın Gülü", Daniil Andreev. Özet ve düşünceler yüksek sesle

Konuşmanın aynı anda konuşulacağı kitap,bilinmemektedir ve meşhurdur: ezoterik olarak eğitilmiş bir halk bununla tanışır; Okurlar, mistisizmden ve diğer ince maddeden uzak, bu işi bile duymamışlardı - “Dünyanın Gülü” kitabı. Daniel Andreev kısacası, mahkumiyetlerinin özünü tam olarak ortaya koydu.

Daniel Andreev: deli mi, peygamber mi?

Ünlü göçmen yazar Leonid'in oğluAndreeva babasından daha az yetenekli değildi. Halen gençliğinden, Daniel kendini, dünya dışı gezegenler, transfizik gerçeklikler ve sübtil dünyaları görme yeteneğini keşfeder.

Gelecek şair, yazar ve vizyoner 1906'da doğdu.yıl. Erken yaşlardan itibaren, şiir yazmaya başladı ve daha sonra - ve düzyazı. Zaten 35 yaşındayken, Daniel Andreev'in mirası bir dizi şiirsel döngü ve "Gecenin Wanderers" romanıydı.

Daniel andreev dünyasının gülü

Ancak çalışmaları yorumlandıStalinistler anti-Sovyet olarak. Zamanın yasalarına göre, sadece romanın yazarı ve eşi Alla Andreeva tutuklanmadı, aynı zamanda Daniel, çalışmalarını akşamları okuyan çemberlerinin çoğunu da tutukladı. Totaliter rejimin bekçileri, masum tutsakların kaderlerini çiğnediler ve neredeyse tüm Andreev'in el yazmalarını yok ettiler ve onları Stalinizmin baskın doktrini için tehlikeli buluyorlardı.

Yazar 10 yılını hapishanede geçirdi, işlerinin restorasyonuna ve en önemlisi de kitaplarının en ünlüsü olan “Dünyanın Gülleri” ne adanmıştı.

Kitabın muhteşem doğuşunun efsanesi

Yazarın yeteneklerinin hayranları, dünyaya özgüdür.Çalışmanın kökeni "Dünyanın Gülü." Yaratılış özeti aşağıda belirtilecek olan Daniel Andreev, önsözde el yazmalarını hapishaneden ve aramalardan anlaşılmaz bir şekilde nasıl gizlediğini anlattı. O, sadece insanlar tarafından değil, aynı zamanda "İnsan değil" - Yüksek Dünya'nın parlak özleri tarafından da yardım edildiğinden şüphe etmedi.

andreev daniil roza dünya tüm metin

Kitap, yıllarca hapishanede alınabilecek kağıt parçalarıyla doğdu. 1957'de yazar hapisten çıktığında, asıl işi neredeyse hazırdı.

Andreev zaten umutsuzca hastaydı ve bunu biliyordu. Kalan iki yıl boyunca, onun manevi mirasını, şiirlerini ve elyazması "Dünya Gülleri" ni koydu. Eşi ve arkadaşı Alla Andreeva, kitabın yayınlandığı 1991 yılına kadar kayıtları gizli tuttu. Yazarın hayali gerçekleşti: bütün dünyayla içgörülerini paylaşabildi.

Daniel Andreev'in dünyasının resmi

Herkesin kendi bakış açısı vardırdünyada oluyor. Her zamanki ve genel olarak kabul edilen resim dışarı çıktı, Andrew Andreev'i gördü - "Dünyanın Gülü." Bütün metin, yazarın ruhunun bir parçasını emmiş gibi, manevi kavrayış ve tahminde bulunur.

O, Kutsal'ın ebedi muhalefetine kutsal bir şekilde inanmıştı veKötülük, ama karanlık dünyalar ve özler için evrim olasılığını dışlamadı. Onun iç bakışları, çok-dünya, çeşitli alanların dikey bir hiyerarşisi tarafından temsil edildi. Yeryüzünün sınırlarını aşan her ebedi ruh, inancına göre, insanın yaşam boyu eylemlerine karşılık gelen dünyaya düştü.

Yazarın dünya görüşü manevi ile sınırlı değildi.postülatlar: herhangi bir diktatörlüğün ve herhangi bir devletin şiddetli doğasının zararlılığına ikna olmuştu. Bütün bunlar, “Dünyanın Gülü” kitabının sayfalarında hayata geçti: Daniel Andreev, kısa içeriğini ana zekâsında özetledi.

dünya daniil andreeva gül hakkında kitap hakkında yorum

Roza Mira o Altın Çağ çağ denilen - kaçınılmaz gelir özgürlük ve bireyin refah döneminde (çoktan başladı Hint Brahminler'in, bazı tahminlere göre).

"Dünyanın Gülü" (Daniil Andreev): Bir özet

Eserde 12 kitap var.Bütünlük, tamamlanmış bir edebi, felsefi ve ezoterik çalışma olarak tahmin edilebilir. Bu, hem teorik hem de pratik bölümleri içeren alternatif bir dünya bakışının bir tür ders kitabıdır.

 • İlk iki kitap aslında varlığın kavrayış ve giriş yöntemleridir.
 • Gelecek dört kitap, varoluşun dünya düzleminin yapısını ve aynı zamanda, son derece akıl almaz isimler, hiyerarşi ve varoluş kanunları ile aydınlık ve karanlık dünyalarını tarif eder.
 • 5'den 11'e kadar olan kitaplar - tarihimizin ana kilometre taşlarını yeniden düşünmeye yönelik bir girişim. Metinler, alternatif tarihle ilgili olmayan, yazarın öznel öznel ruhsal görüşleridir.
 • Onikinci kitap, öncekilerden farklıdır.Öngörülü bir karaktere sahiptir. Burada yazar, insanoğlunu seçimin alternatifi ile bırakır, en uygun seçeneği açıkça gösterir - ruhsal yeniden doğuş.

Daniel andreev barış içeriğinden yükseldi

Daniel'in yazdığı en büyük eserAndreev, - "Dünyanın Gülü." Kitabın içeriği, tüm somutlaşmış ruhların evrimi ve kaçınılmaz yükselişinde, tüm Dünya için daha iyi bir gelecek inancıdır. Dünya uyumu, ruhani evrim ve kendini geliştirmenin korunmasına özen gösteren herkes, bu eşsiz eseri okumak anlamındadır.

Daniil Andreev "Dünyanın Gülü" adlı kitap hakkında yorumlar

Elbette onlar belirsizdirler ve materyalist çağımızda dini-mistik, şimdiye kadar benzeri görülmemiş bir çalışma hakkında görüşler olabilir mi?

Bazı insanlar kitabı bir antiscientific kompozisyon olarak kabulbir hayalperest ya da ruh için açık tehlikeli bir vekil. Neyse ki, böyle - azınlıkta, saygılı ve olumlu eleştiriler var. Bazıları kitabı yüksek kaliteli bir felsefi masal olarak değerlendirir; diğerleri derin ezoterik bir muamele olarak algılarlar; yazarın görüşlerini paylaşan ve kendini takipçilerine bağlayanlar da vardır.

Her neyse, Daniel Andreev, büyük düşünür ve parlak ruha sahip olduğu için çalışmalarında yaşamaya devam ediyor.

Dünyanın Gülü, Daniil Andreev. Özet ve düşünceler yüksek sesle 2019

Dünyanın Gülü, Daniil Andreev. Özet ve düşünceler yüksek sesle 2019

Related news

 • Şehriyeli Tavuk Çorbası
 • Kartal Belediyesi Yelken Yaz Okulu Eğitimlerine Devam Ediyor
 • Başbakan Ulusa Seslendi: 30 Mart’ta Bize Güvenoyu Verdiniz
 • Seborin (şampuan): incelemeler, kompozisyon, tipler
 • Karın Gerdirme Ameliyatı: Karın Germe Estetiği

 • Dünyanın Gülü, Daniil Andreev. Özet ve düşünceler yüksek sesle 95

  Dünyanın Gülü, Daniil Andreev. Özet ve düşünceler yüksek sesle


  Dünyanın Gülü, Daniil Andreev. Özet ve düşünceler yüksek sesle 15

  Dünyanın Gülü, Daniil Andreev. Özet ve düşünceler yüksek sesle 9

  Dünyanın Gülü, Daniil Andreev. Özet ve düşünceler yüksek sesle 11

  Dünyanın Gülü, Daniil Andreev. Özet ve düşünceler yüksek sesle 85

  Dünyanın Gülü, Daniil Andreev. Özet ve düşünceler yüksek sesle 84

  Dünyanın Gülü, Daniil Andreev. Özet ve düşünceler yüksek sesle 18

  Dünyanın Gülü, Daniil Andreev. Özet ve düşünceler yüksek sesle 2

  Dünyanın Gülü, Daniil Andreev. Özet ve düşünceler yüksek sesle 41

  Dünyanın Gülü, Daniil Andreev. Özet ve düşünceler yüksek sesle 85

  Dünyanın Gülü, Daniil Andreev. Özet ve düşünceler yüksek sesle 6

  Dünyanın Gülü, Daniil Andreev. Özet ve düşünceler yüksek sesle 14