Clematis Rhapsody: açık alanda tarif, dikim ve bakım 2019

Clematis Rhapsody: açık alanda tarif, dikim ve bakım 2019

Clematis Rhapsody: açık alanda tarif, dikim ve bakım 82 20.01.2019, 01:10

Clematis Rhapsody: açık alanda tarif, dikim ve bakım

Clematis Rhapsody bir bitkidir,basitçe doymuş mavi rengin renkleri ile doludur. Çiçek, uzun ömürlü olduğu gibi, kışa karşı önemli ölçüde tolere edilir. Makale akasya Rhapsody, ekim ve bakım ekimi hakkında bilgi verecektir.

Genel Özellikler

Akasma Rhapsody'nin kısa bir açıklaması ile başlayalım. Çok yoğun çiçeklerle noktalı minyatür liana. Bir yetişkin bitkinin uzunluğu bir buçuk ila iki metredir. Rhapsody, klematis arasında en mavi temsilcilerinden birini ifade eder. Çiçekler oldukça büyük - hacimce yaklaşık 14 santimetre. Çiçeklenme sonbahar kadar sürer.

Clematis Rhapsody

Kökünü iyi alır, bir çiçek yatağında olduğu gibi "yaşayabilir"ve evin bir köşesini ya da sizin için gerekli bir çit yapmak. Değerlendirme göre, akasma Rhapsody temizlemek için kolay ve basit son derece rahatsız edici bir bitkidir. Bütün bu nitelikler için, liana bahçıvanlar tarafından sevilir.

budama

Üç yüzden fazla akasma alt türü var. Çeşit çeşitliliği çok geniştir, bu yüzden botanistler bilinen tüm türleri üç gruba ayırırlar: morfolojik, budama ve pedinkülün büyüklüğü.

Bitkimizin olduğunu biliyoruzbüyük çiçekli tip, ve aynı zamanda otsu çok yıllık (liana) anlamına gelir. Ama hala Rhapsody'nin ait olduğu hangi kırpma grubunun olduğunu bilmiyoruz. İlk olarak, neyin trim edildiğini ve neden gerekli olduğunu analiz edeceğiz.

Kırpma prosedürü yoğun ihtiyaç için Rhapsody gereklidiraşırı aşırı büyümenin (aşırı büyümüş bitki düzensiz ve terkedilmiş) çiçeklenmesi ve önlenmesidir. Ayrıca, bu yordamı terk ederseniz, büyük çiçekli Rhapsody böyle bir durumda sona erecektir (çiçekler kaçınılmaz olarak daha küçük ve daha küçük olacaktır).

Önemli budama sonbaharda sonra yapılırçiçeklenme sonu. Çiçeklenme süresini uzatmak için, ilkbaharda zayıflamış ve inceltilmiş sürgünleri zayıflatır. Yaz döneminde, yaklaşık üç küçük güçlü süreç kesintiye uğrar, bu da yeni olanların büyümesini hızlandırmaya yardımcı olur ve aynı zamanda çiçeklenme süresini de arttırır.

Clematis Rhapsody grup düzenlemesi

Mümkün olduğu kadar dikimden sonra ilk yıl içinde RhapsodyTek bir sap ile uzunluğunda gelişir. Bu nedenle, bu sap sadece iki güçlü tomurcuk bırakarak kesilmelidir. Rhapsody'nin bu şekilde budaması “yapar”, bazal sistem büyür, buna göre yeni süreçler ortaya çıkar.

Clematis Rhapsody, Patens grubunda yer aldı veBu grup bol çiçeklenme içinde kendini gösterir ve güçlü bir budama gerektirir. Bu akasya türündeki pedinküllerin ana kütlesi, mevcut yıla ait süreçler üzerinde yoğunlaşmıştır.

Bu nedenle, Rhapsody'yi parçalayan üçüncü clematis grubunun bakımda güçlü bir alt kesme gerektirdiği söylenmelidir. Bundan sonra 20 ila 50 cm sürgün kalmalıdır.

Ekim zamanı

Kaktüs Rhapsody'nin bahçeye kök salması için ekimin belirli özelliklerini bilmeniz gerekir. Dikiminde, en önemli rol yıl boyunca oynanır, bu daha sonra tartışılacak olan şeydir.

Akasma dikmek için en uygun zaman veAçık havada bakım ilkbahar ve sonbahar olarak kabul edilir. Her şey ne tür fidelerin satın aldığına bağlı. Özel konteynerlerde "oturacaklar" ise, kış mevsimi dışında yılın herhangi bir döneminde ekilebilirler.

İlk erken donlardan sonra genç bitkiler satın alındıysa, açık zeminde akasyanın bakımı ve ekiminden vazgeçilmesi tavsiye edilir. Bu etkinliği bahar mevsimine kadar ertele.

Rhapsody fideleri ve nasıl ekilecek

Rhapsody fideler yabanasması bir yıl veya daha yukarı yaştaki satışa bulunabilir. Bir yıllık bitkilerde, bir artı bir fide fiyattır. Doğal olarak, böyle bir bitki daha yetişkinlerden daha ucuzdur.

Genç bitkilerin gövdesi çok incedir veİlk bakışta solmuş gibi görünebilir. Ayrıca filizlenmenin seyrek uyanmış böbrekleri olan bir kök sistemi olduğu da olur.

Rhapsody'nin bu türden büyümeleri karanlıkta saklanmalı veiniş yakın bir gelecekte gerçekleşmezse soğuk bir yer. Sıcaklık rejimi, artı işareti ile beş dereceden fazla olmamalıdır. Bu durumda bitkinin kök sistemi ıslak talaş ve kumla dökülür.

Clematis, açık alanda dikim ve bakım

Rhapsody'nin Satırlarını saklarken,çimdik, bu açık zemine iniş önce fidelerin aktif büyümesini önlemek için gereklidir. Eğer fideleri dona çevirmeyi başarırsanız, o zaman genç bitkinin sıcaklığa -6'ya dayanabileceğini hatırlamanız gerekir.

Rhapsody kök sistemi kurutulmuş ise, onuniki saat serin suya daldırmadan önce ıslatılmalıdır. 60 x 60 x 60 cm ölçülerinde bir çiçek yatağı kazın ve uygun bir toprakla doldurun. Bundan sonra, fideyi çiçek yatağının orta kısmına koyun ve bitkinin köklerini yavaşça sürün.

Kökler, kök dahil olmak üzere fide tüm unsurlarıbir boyun ve bir sap, toprak 5-10 sm dökmek için gereklidir. Ayrıca, sulama sırasında suyun en iyi şekilde dağıtılması için bir yüzey oluğuna sahip olmanız gerekecektir.

Iklim özellikleri

Rhapsody için şiddetli renk arttı, dikkatle bakılmalı ve gerektiği gibi korunmalıdır. Buna göre, verilen sarmaşık için uygun olan koşulları bilmek gereklidir.

Clematis Rhapsody gönüllü olarak ışığında büyüyecek veçok rüzgarlı olmayan sıcak bir yer. Rhapsody için toprak çok ağır ve viskoz olmamalıdır. Su ve havanın iyi geçtiği daha gevşek bir toprağa tercih vermek daha iyidir. Yeryüzünün asitliği nötr olmalıdır.

Clematis Rhapsody yetiştiriciliği

Rhapsody ve aşırı nemi tolere etmeyin, sonraYağmurlar sırasında bitkinin tabanında su birikmemesi daha iyi olur. Rhapsody'nin kök sistemi yaklaşık bir metre olduğu ve durgun suya yakın bir yerde bulunduğu için, köklerin çürüyebileceğinden, çiçeği yüksek bir noktaya dikin.

Bakım ve bakım

Daha önce de belirtildiği gibi, Rhapsody'nin bakımında karmaşık bir şey yoktur, temel kuralları dikkate alacağız:

 • Sulama. Güneşin aktivitesine bağlı olarak, haftada bir ila üç kez bol. Güneş en az yoğun olduğunda akşamları daha iyi su.
 • Doğal olarak, yabancı otları ortadan kaldırmak ve periyodik olarak toprağı gevşetmek gereklidir.
 • Destekler önceden yüklenmelidir. Bitki düzgünlük için bağlanır, böylece büyümeye yön verir.

Clematis Rhapsody yorum

 • Top-giyinme hayatın ikinci yılından başlar. Bitki örtüsü ve tomurcuklanma sırasında üretin. En uygun gübreler azot türleri, süperfosfatlar ve ayrıca organik tipte üst pansumanlardır.
 • Kış dönemini kapsaması önemlidir. Özellikle kırılgan çiçekler. Barınak için malzemeler su geçirmez daha iyi kullanılır. Örneğin, çatı kaplama hissettim. Bu bez kızarıklıklarını önlemeye yardımcı olacaktır. Çürüyen materyaller, kullanmamaları daha iyidir. Bunlar, örneğin, ahşap talaşı içerir.

üreme

Akasma Rhapsody üreme birçok farklı yolu vardır. İşte bunlardan en yaygın olanları:

 • Rhapsody'nin kökleri ile bölümü. Bu amaçla yaklaşık 6 yaşında bir bitki uygundur. Daha sonra daha zor olacak. Kökleri kazın ve onları keserek böbrekleri olan çeşitli kök sistemlere sahip olursunuz. Her şey oturulabilir.
 • Katmanlar tarafından çoğaltma. Sonbaharın ortasında, tüm yaprakları ve kökün solmuş kısmını alın. Sürgünler bir demet halinde birleştirilmeli ve oluklara yerleştirilmelidir. Sürgünlerin altında ve üstlerinde, turba, sonra toprak dökmek gerekir. Gelecek yıl, iyi bir sulama Rhapsody sağlamak ve filizler filizlendiğinde, onlar gübrelenmelidir. Bitkiler gelecek yıl (sonbaharda) nakil için hazır olacak.

Sonuç

Yazıda görüldüğü gibi, Clematis Rhapsody değilİyi dekoratif özelliklere sahip sadece güzel bir bitki, ama aynı zamanda bakım için oldukça basit. Bu nedenle, yeni başlayanlar ve bahçede sık sık çalışamayacak insanlar için idealdir.

Clematis Rhapsody: açık alanda tarif, dikim ve bakım 2019

Clematis Rhapsody: açık alanda tarif, dikim ve bakım 2019

Related news

 • TIĞ İŞİ YELPAZE ÖRNEKLİ BAYAN ATKI TARİFİ VİDEOLU
 • Çocuklarınıza Yapmanız Gereken Örgü İşleri
 • Bezubki: yapı ve yaşam biçimi
 • Kabak Böreği Tarifi

 • Clematis Rhapsody: açık alanda tarif, dikim ve bakım 69

  Clematis Rhapsody: açık alanda tarif, dikim ve bakım


  Clematis Rhapsody: açık alanda tarif, dikim ve bakım 73

  Clematis Rhapsody: açık alanda tarif, dikim ve bakım 7

  Clematis Rhapsody: açık alanda tarif, dikim ve bakım 97

  Clematis Rhapsody: açık alanda tarif, dikim ve bakım 72

  Clematis Rhapsody: açık alanda tarif, dikim ve bakım 60

  Clematis Rhapsody: açık alanda tarif, dikim ve bakım 86