Cilt Lekeleri İçin Doğal Çözümler 2019

Cilt Lekeleri İçin Doğal Çözümler 2019
Cilt Lekeleri İçin Doğal Çözümler


Ten renginiz ne olursa olsuncildinizde gerçekleşen lekelenmeler içinher zaman hassas ciltler için sorun olmuştur. Bu sorunu gidermek için ise lekelenme henüz yeni başlamışken fark edip büyümesini ve çoğalmasını engellemek gerekmektedir. Özellikle yaz aylarında güneşe hassas cildinizde fark edebileceğiniz lekelenmeler sonbahar zamanında daha da gözle görülür bir hale bürünürler. Eğer yazın fark edemediyseniz bahar ayında biraz daha arttığını görebilirsiniz. İşte tam da bu zamanlarda lekelenme; dağılma ve yayılma aşamasına geçmiş oluyor. Hele bir de güneş lekesinden kaynaklı ise hızlıca büyümeye devam eder. Son yıllarda teknolojinin de gelişmesi bir takım ışın ve lazer tedavileri hatta cerrahi operasyonlara kadar cilt lekelerine iyi gelebilecek çözümlerle daha sık karşılaşılmakta. Ancak eğer siz daha doğal yöntemleri tercih ediyorsanız sizler için hazırladığımızcilt lekeleri için doğalçözümlerimizegöz atmanızda yarar var.

Doğal Ağartıcılar ile Cilt Lekeleri Giderme

Kesinliklecilt lekeleri için doğal çözümlerinolmazsa olmazları doğal ağartıcıları asla unutmamız gerekiyor. Her zaman günlük hayatta kullandığımız bu ağartıcılar doğru miktarda ve başka ürünlerle birlikte doğru karışımlar elde edilerek hazırlandığında gerçekten güzel sonuçlar elde edebiliyorsunuz. Limon ile başlamak gerekir; limon ile şekeri karıştırarak cildinize kür uygulayabilirsiniz ancak uzun süre kalmamasına dikkat edin ve mümkünse yine yıkadıktan sonra limon yardımıyla temizlemeniz iyi olacaktır. Aynı zamanda limonu direkt olarak elinize sıkarak cildinize uygulayabilirsiniz hem cilt renginizi açar hem de cildinizi canlandırma özelliğine sahiptir. Bir başka doğal ağartıcı olan portakalı da dilerseniz sirke (elma olması tercih edilebilir) ile karıştırarak cildinize uygulayabilirsiniz.Bunların dışında sarımsak veya soğanla karışım yaparak da cildinize biraz kokulu da olsa bir karışım hazırlayabilirsiniz.

Maskeler ile Lekelere Güle Güle

Maske yöntemiyle decilt lekelerinize doğal çözümleryaratabilirsiniz. Doğal birkaç malzemeyi karıştırarak veya karıştırmadan elde edeceğiniz maske karışımlarını uygulayarak inanılmaz sonuçlarla karşılaşmanız mümkün. Bu sonuçları elde etmeniz için de düzenli kullanım oldukça önemlidir.
Lekeleri gidermek için bir diğer yöntem ise yüze saf yoğurt ile maske uygulaması gerçekleştirmektir. Yoğurt içeriği sayesinde hem cildinizi besleyerek güzelleştirir hem de maske yöntemini uyguladığınız için cildinizde var olan tüm lekelenmelere iyi gelir. Maskelerden bahsetmişken son zamanların en sık duyulan bitkisi zerdeçal maskesini unutmamak gerekir. Zerdeçalın faydası saymakla bitmiyor, maksimum iki üç malzemeyle yapılan zerdeçal maskesine ister bal, ister limon isterseniz de süt ekleyerek macun gibi bir kıvama sahip olana kadar karıştırıp sonra yüzünüzde lekeli bölgeye veya tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz. Daha sonrasında cildiniziılık suyla yıkayıp kendi belirlediğiniz bir nemlendiriciyle bakımınızı sonlandırabilirsiniz. Cilt lekeleri için yulaf veya pirinç maskesi de kullanabilirsiniz. İkisinin de renk açma özelliği olmasından ötürü ister karıştırarak ister tek başına cildinizdeki lekenin üzerine uygulayabilirsiniz.

Cildi Hem Besleyen Hem Onaran Doğal Yağlar

Cilt lekelerine iyi gelen doğal çözümlerden bahsetmişken doğal yağların özelliklerini anlatmadan geçmemek gerek. Sandal ağacı yağıyla başlayabiliriz, gerçekten güçlü bir yağ olan sandal ağacı yağı cildinizdeki lekelenmelere hızlı bir çözüm olarak kullanılabilir niteliktedir. İster birkaç yağı karıştırarak isterseniz de tek olarak kullanabileceğiniz sandal ağacı yağı aynı zamanda cilt kırışıklıklarını geciktirme özelliğine de sahiptir. Bir diğer harika yağ olan hint yağından ister maske yapabilirsiniz isterseniz de bir beze damlatıp cildinizin yağı çekmesini bekleyebilirsiniz. Her iki uygulamada da güzel sonuçlar alabileceğiniz gibi cildinizin ne kadar beslendiğine ve canlandığına da şahit olacaksınız. Bu yağların dışında sarı kantaron yağı bildiğiniz üzere ciltteki yanıklarda hemen etki edildiğinde hızlı iyileşmelerin gözlendiği bir yağdır. Buradan yola çıkarak cildinizdeki lekeli bölgeye doğru miktarda ve düzenli olarak kullandığınızda sizi oldukça şaşırtacak sonuçlarla karşılabileceksiniz.Bahsettiğimiz tüm çözümler doğal veya bitkisel çözümlerdir. Cilt tiplerine ve lekelerin derinliğine göre farklı şekilde uygulamalar gerektirebilir. Kuru ciltler için başka bir yöntem yağlı ciltler için ise tamamen yağsız bir yöntem uygulanması gerekebilir. Sizler kendi cildinizin hangi çözüme doğru sonuç vereceğini daha iyi bilirsiniz ancak sakınca olabilecek bir durumunuz varsa tedavi amaçla kullanılacak bu ürünler için bir bilene danışmanızda fayda olacaktır.


Cilt Lekeleri İçin Doğal Çözümler 2019

Cilt Lekeleri İçin Doğal Çözümler 2019

Related news Cilt Lekeleri İçin Doğal ÇözümlerCilt Lekeleri İçin Doğal Çözümler


Cilt Lekeleri İçin Doğal Çözümler


Cilt Lekeleri İçin Doğal Çözümler


Cilt Lekeleri İçin Doğal Çözümler


Cilt Lekeleri İçin Doğal Çözümler