Cerrah kim ve ne yapıyor 2019

Cerrah kim ve ne yapıyor 2019 Cerrah kim ve ne yapıyor

Cerrah kim ve ne yapıyor?

Herhangi bir poliklinikte cerrahın kapısının altındaGenellikle büyük bir sıra görebilirsiniz. Bu ofiste, resepsiyon yavaş ve kapsamlı. Çoğu zaman, hastalar, konservatif tedavi yöntemleriyle sorunu ortadan kaldırmak imkansız olduğunda, diğer uzmanların yönüne girerler. Peki cerrah kim? Diğer uzmanlar güçsüz olduğunda ne yapabilir?

kim cerrah

Ameliyat nedir?

Ameliyat geniş bir ilaç alanıdır.Akut ve kronik hastalıkları inceler, hangi operasyonların gerekli olduğunu araştırır. Bu yöntem, operasyonel erişim elde etmek, organ patolojisini (tedavi) ortadan kaldırmak, kesilmiş dokunun bütünlüğünü geri kazanmak için deriyi ve mukoza zarlarını kesmeyi veya delmeyi içerir. Her operasyon karmaşık ve özenli bir çalışmadır. Cerrah, yapısının ve organların organlarının veya işlevlerinin özelliklerini ve bunların dahil olduğu tedaviyi iyice bilmelidir.

cerrahın alımı

Birazcık geçmiş

İlk şifacıya neyin yol açtığını söylemek zorbıçağı tut. Bilgide bu basit merak ya da güven vardı. Ama gerçek şu ki: MÖ 1. yüzyıldan kalma, Çin ve Mısır'ın tarihi kaynaklarında, antik Yunan tefsirlerinde ameliyat operasyonları kaydedildi. Hippocrates ve Avicenna'nın yara ve yaraları tedavi etme yöntemleri üzerindeki çalışmaları hayatta kaldı.

cerrahın çalışması

Operasyon kapsamında IX ila XX yüzyıl arası dönemdesağlam bir bilimsel temeli atılmıştır. Antiseptik metotlar geliştirilmiş, anestezi ortaya çıkmıştır. Yavaş yavaş, cerrahi operasyonları yürütme yöntemleri ve teknikleri ile entegre bir bilim haline geldi.

Endüstrinin sürekli gelişimi, ortaya çıkmasına yol açmıştır.En az sonuçla işlemleri gerçekleştirmenizi sağlayan karmaşık hassas ekipman. Lazer neşterlerine ve sayısız bilgisayar monitörüne baktığımızda, bazıları bugün bir cerrahın kim olduğundan şüphe etmeye başlıyor - doktor veya tıbbi ekipman operatörü? Hiç şüphe olmamasına rağmen. Derin ve kapsamlı bir tıbbi bilgi olmadan, cerrahın bir hastayı tedavi etmesine yardımcı olacak bir teknik yoktur.

Endüstri sürekli gelişmektedir. Cerrah Pare, Simpson, X-ışınları ve Pirogov eserlerini okuma temel bilgilere alır, ama o hastaların hayatlarını ilerleme ayak uydurmak ve kurtarmak için tüm hayatı öğreniyor.

cerrahlar hakkında yorumlar

uzmanlaşma

Aslında cerrahi müdahaleler yapılmaktadır.tıpın her alanında. Ancak, temel bir eğitim almış olan genç bir doktor, içinde uzmanlaşacağı dar bir cerrahi alanı seçer. Bu nedenle, uzmanlık nedeniyle cerrahın kim olduğu hakkındaki soruya cevap vermek zor:

 • Cardiosurgeon kardiyovasküler sistemin patolojisini ortadan kaldırır.
 • Torasik - toraks organları üzerinde işlemleri gerçekleştirir.
 • Anjiyogereon anevrizmalar ve varisli damarları anlar.
 • Neurosurgeon - beyin ve omurga üzerindeki operasyonlarda uzman. Tümörü çıkarır ve yaralanmaların etkilerini ortadan kaldırır.
 • plastik cerrahi, hatalar veya vücut fark görünümünü düzeltmek böylece burun şeklini, artan meme boyutunu ve değişim edebilmektedir.
 • Cerrah-transplantolog sağlıksız orgayı bir donör çalışanıyla değiştirir.
 • Abdominal cerrah abdominal ve retroperitoneal kavite organlarını çalıştırır.
 • Bir çocuk cerrahı travma, organ patolojisi ve kalıtsal hastalıklar üzerinde çalışır.
 • Cerrah-göz doktoru, bulutlu bir merceği fark edebilir, yakınlığı ortadan kaldırır veya glokomu kullanabilir.

klinik cerrah

Buna ek olarak, çene-yüz cihazında ameliyat yapan uzmanlar ve apse ya da çıbanlar açan, yani pürülan cerrahi ile uğraşan doktorlar da vardır.

Cerrahı kim alır?

Tıbbi konularda diziyi izledikten sonra, philistinesCerrahın bir sihirbaz olduğunu düşünüyorlar. Her gün bulmacaları çözer ve karmaşık benzersiz operasyonlar yürütür. Tabii ki, her cerrahi müdahale belli bir risktir. Ancak çoğu operasyon, çoğu zaman otomatik hale getiriliyor. Örneğin apandisit ve fıtık. Çoğu zaman cerrah, furunculosis, mide ülserleri, hemoroid, varisli damarlar ve iyi huylu tümörler ile gelir. Daha karmaşık vakalar peritonit ve onkolojidir. Ancak her cerrahın uygulamasında, hastanın hayatı alınan karar üzerine bağlıyken “faulün eşiğinde” operasyonlar vardı. Ne yazık ki, her zaman bu çözümler doğru değil ...

Hastalar çoğu kezameliyatın "armatür" reklamı. Ancak bu ya da operasyonun ne kadar başarılı olduğuna bağlı olarak, cerrahların gözden geçirilmesinin hem olumlu hem de olumsuz olabileceğini düşünmek gerekir. Başkalarının görüşleri elbette, belirli bir doktora yönlendirme kararına müdahale etmez. Ayrıca uzmanın deneyimlerine dikkat etmeye değer. Doktor hastayı dinleyebilmeli, aynı zamanda zor durumlarda bile doğru kararı verebilmelidir, çünkü bu hastanın sağlığına ve hatta ömrüne bağlıdır.

doktor cerrahı

Randevu için ne zaman kayıt olunur?

Çoğu zaman, bir cerrahla randevu gelir.diğer profesyonellerden yön. Ama acil olarak, hatta poliklinikte değil, ambulansla, hemen hastaneye gitmek için resepsiyona gitmek gerektiğinde durumlar vardır. Bu gibi durumlarda, örneğin, karnında keskin bir akut ağrı başlangıcı ve kanla birlikte kusmanın artması söz konusudur. Bu semptomlarla, tereddüt etmemelisiniz çünkü apandisit, pankreatit veya mide ülseri olabilir. Travmaların alınmasında cerrahın referansını ertelemek imkansızdır.

Programlanmış bir randevu için, eğer vücut üzerinde kayıt yaptırmaya değer.2 haftadan fazla sürmeyen yaralar vardı. Eğer palpasyonun meme bezinde tıkanması halinde (ağrılı duyular vermese bile). Cerrahın resepsiyona gitmesi, özellikle bir palpasyonda ağrı hissedilirse lenfodunların önemli ölçüde konsolidasyonunda gereklidir.

Cerrahın cildinde, apse ile geliyortırnaklar, şişmiş eklemler, iri taneli nasırlar. Böyle bir cerrahın kim olduğunu ve ne yaptığını anlamayan hastalar, genellikle kendileri şaşırırlar, kayıtta bu uzmana kupon alırlar.

Ana resepsiyon nasıl?

Herhangi bir, hatta en küçük ilKlinik cerrah, bir senaryoya göre birincil alımı gerçekleştirir. Her şeyden önce, hastayı sorgular ve şikayetlerini dinler. Sonra bir muayene yapar ve gerekli incelemeleri (testler, X-ışınları, ultrason ve diğerleri) atar. Bu, cerrahi müdahalenin yararına karar vermeyi mümkün kılar.

Yaralanmaları ele alırken - işlemeyi gerçekleştirir, dikişleri, gazlı bez veya alçı bandajları emer.

kim cerrah

Cerrahlar nerede öğreniyor?

Birçok tıp fakültesi öğrencisi olmak istiyorcerrahlar, ama hepsi hedeflerine ulaşmıyor. Altı yıl boyunca tıp fakültesinde "granit kemiren" öğrenci, ancak bir doktor diplomasını aldıktan sonra poliklinik veya bölge hastanesinde pratik yapabilir. Ameliyat masasına başvurmak için, genç bir uzman iki yıllık bir ikamet iznine uğrar ve doğrulayıcı bir sertifika alır. Ardından 3 yıl süren lisansüstü dersini takip eder. Fakat bundan sonra bile genç doktor daha deneyimli bir uzmanın gözetiminde çalışır. Bağımsız bir uygulayıcı cerrah olmak için, genç bir uzman 5-10 yıl daha eğitilmiş.

Birinci sınıf bir cerrahın sahip olması gerekiryabancı diller (en azından İngilizce), farklı düzeylerde konferanslara katılıyor ve hatta daha iyi raporlarla bunları konuşuyoruz. Ve cerrahı incelemek tüm profesyonel çalışmalarda gereklidir, farklı olarak tıbbi ilerlemenin ardında umutsuzca geride kalmaktadır.

Cerrah kim ve ne yapıyor 2019

Cerrah kim ve ne yapıyor 2019

Related news

 • Yengeç çubuklarından gelen salatalar. Her gün için tarifler
 • Kartlı Su Sayacı Nasıl Kullanılır
 • Vadesiz mevduat: avantajlar, dezavantajlar, tasarım nüansları
 • Worcestershire sosu evde nasıl yapılır
 • Kalori Cetveli – Yağlar

 • Cerrah kim ve ne yapıyor

  Cerrah kim ve ne yapıyor


  Cerrah kim ve ne yapıyor

  Cerrah kim ve ne yapıyor

  Cerrah kim ve ne yapıyor

  Cerrah kim ve ne yapıyor

  Cerrah kim ve ne yapıyor

  Cerrah kim ve ne yapıyor

  Cerrah kim ve ne yapıyor

  Cerrah kim ve ne yapıyor

  Cerrah kim ve ne yapıyor

  Cerrah kim ve ne yapıyor

  Cerrah kim ve ne yapıyor

  Cerrah kim ve ne yapıyor

  Cerrah kim ve ne yapıyor

  Cerrah kim ve ne yapıyor

  Cerrah kim ve ne yapıyor