Carles Puyol - Barselona nın kalıcı kaptanı 2019

Carles Puyol - Barselona nın kalıcı kaptanı 2019

Carles Puyol - Barselona nın kalıcı kaptanı 99 28.02.2019, 17:57

Carles Puyol - "Barselona" nın kalıcı kaptanı

Carles Puyol

Bir futbol takımından transfer transferleribizim günümüzde diğer nadir değildir. oyuncuların kulüpleri değiştirmek hangi nedenleri, farklı olabilir: Birisi para ve ün peşinde üst takımda artırmak için gidiyor, birisi yönetimiyle ve bir sonuç piyasada olduğu gibi kavga etti, birisi sadece takip etmeleri mümkün değildi onun takımı.

Kariyer boyunca oyuncularSadece bir futbol kulübüne sadık kalmak, bugünlerde daha küçük ve küçük oluyor. Ancak böyle oyuncular var. Bunlardan biri Katalonya'nın "Barcelona" Carles Puyol'unun daimi kaptanı.

Merkezi defansın biyografisi

Merkez savunucusu 13 Nisan 1978'de doğdu.kuzey Katalonya'daki küçük Pobla de Segur kasabasında. Yetenekli oyuncunun futbol kariyeri, kendi şehrinin gençlik takımında başladı, ancak ilk fırsatta Carles, bir öğrencisi olduğu Katalan "Barselona" nın futbol okuluna girdi.

Kulüp kariyeri

17 yaşında, Carles oynamaya başladı"Barcelona B" ve dört yıl sonra, Katalanların çiftlik kulübünde mükemmel bir üne sahip olan "Barcelona" nın ana kısmı için oyunlara çağrılmaya başladı. O zaman bile futbolda kendi takımının en iyi oyuncuları arasındaydı. "Barcelona" ve diğer takımların antrenörleri ona zaten yıldız bir geleceği kehanet etti ve savunmacının ona inananları hayal kırıklığına uğratmadığını söylemeliyim. O zaman bile Puyol, oyunun en yüksek seviyesini gösterdi ve kendi yerel kulübünün savunmasının bir kalesi olarak kabul edildi. İlk çıkışını Madrid'in "Real" adlı en önemli ve yeminli rakiplerine karşı "Barcelona" nın ana bölümünde yaptı. Böyle bir başlangıç, oyuncuyu etkileyemez, ya da Katalan kulübünün liderliğinden ona olan tutumu etkilemez. Merkez savunucusu sadece Blaugranas'ın kaptanı olmak zorundaydı.

Futbol Barcelona2000 yılında, Carles içeride olmasına rağmenİspanya olimpiyat takımının uygulaması, hala kendi kulübünde kanıtlamak için bir şey vardı. Barcelona'da, lüks kontratlarla çok fazla sayıda ünlü oyuncu vardı, ancak Puyol yarıştı ve takımının başlangıç ​​dizisine daha fazla girmeye başladı.

Son olarak yerel bir üye olarak onaylandıkulübü, Carles Puyol, karizması hakkında bir fikir verecek olan fotoğraf, hemen hemen her zaman sağ defans oyuncusu oynadı. Burada futbolcu o kadar iyiydi ki onu başka bir pozisyona çevirmek anlamsızdı. Ancak Puyol, 2003-2004 sezonunda "Barcelona" nın bir yenilgiye uğraması sonrasında hala merkezi bir defans oyuncusu olmak zorundaydı. Carles'ın merkez bölgeye transferi, yerli takımının daha az özlemesine yardım etti ve sezonun bir sonucu olarak, İspanyol şampiyonasında ikinci sırayı "blougranas" aldı.

Carles PuyolPuyol sadece saygıyı hak etmiyor çünküMerkezi savunma bölgesine yaptığı transfer, ekibin dönüşmesine yardımcı oldu, aynı zamanda Barselona'nın sadakatine de yardımcı oldu. İspanyol takımı zor bir durumdayken, birçok önde gelen Avrupalı ​​kulüp bir havale teklifi ile başvurdu, ancak Carles, "blaugranas" dışında kendisi için başka bir takım olmadığını belirtti.

2004'ten günümüze Puyoltakımın kaptanı ve 2006, 2009 ve 2011 yıllarında üç Şampiyonlar Ligi de dahil olmak üzere bir çok kupa kazandı. Son yıllarda sakatlık nedeniyle çok sayıda maçı kaçırmış olan Barcelona'nın kalıcı kaptanı, uzun yıllar boyunca Katalanların savunması lideri olmuştu ve son 10 yılın en iyi savunucularından biri olarak seçilebiliyor.


Uluslararası kariyer

2000'den beri Carles Puyol olmuşturİspanyol milli takımının safları. Ülkesinin bayrağı altında, İspanyol defans oyuncusu 100'den fazla maç oynadı ve Avusturya ve İsviçre'nin futbol sahalarında yer alan 2008 Avrupa Şampiyonası'nın yanı sıra Güney Afrika Cumhuriyeti topraklarında gerçekleşen 2019 Dünya Kupası'nı kazandı.

özellik

Barcelona savunucuları

Carles Puyol ısırma ve agresifFutbol ve merkezi koruyucu yan pozisyonlarda aynı derecede iyi oynama. kulübe Profesyonellik, özverili oyun, kararlılık ve özveri - tüm bu gerçek futbol oyuncuları taraftarlar arasında en popüler İspanyol birini yaptı. "Barcelona" elindeki sarı kartları ve iyi oyun kafasını önlemek için ona yardımcı güvenilir bir oyuncu, taktik yeteneği vardır ceza sahası içinde Carles değerli oyuncu yapar.

Ne yazık ki, futbolcuların sürekli sakatlıkları vermezYerel kulübü için düzenli olarak yakın zamanda oynadı ve bunun sonucunda Barcelona'nın diğer savunucuları tarafından başlangıç ​​dizisinden atıldı. Dizlerle ilgili kronik sorunlardan dolayı Carles, oyun kariyerini tamamlamayı düşünüyor.

İlginç gerçekler

Carles evinde, Kek adlı bir kuzu yaşıyor, çünküilgilenmek için seviyor. Crackovia adlı Katalan programlarından birinin reklamlarında, Carles Puyol kırsal alanlardan geldiği için bu sıkça dile getirilir. Yıldız savunmacısının biyografisinin bu parçasıydı, bu da onun üzerinde şakaların konusu haline geldi.

2011'in sonlarında Carles, Malena Costa'nın modeliyle ayrıldı. 2012 yılında, savunmacı, Giselle Lakutura ve Vanessa Lorenzo'nun, 2014 yılının Ocak ayında bir kızı olduğu Vanessa Lorenzo modelleri ile bir araya geldi.

Carles Puyol fotoğraf

başarılar

Bütün futbol kariyeri için İspanyol defans oyuncusuO ödül ve kupa bir takım kazandı. Carles Puyol, İspanya, İspanyolca Kupası İki kez sahibinin altı kez şampiyon olan, UEFA Şampiyonlar Ligi beş kez üç kez kazanan iki kez İspanya Süper Kupası'nı kazandı - UEFA Süper Kupası ve Dünya Kulüpler Kupası'nda "Barcelona" ile iki kez triumfoval. Avrupa Şampiyonası ve Dünya Kupası'nı kazanmak için İspanyol milli takım futbolcusu ile.

Carles Puyol'un futbol kariyeri, başarılı olmaktan daha fazlası olarak adlandırılabilir. En azından birkaç yıl "Barcelona" kaptanının en üst seviyede oynayacağı umulmaktadır.

Carles Puyol - Barselona nın kalıcı kaptanı 2019

Carles Puyol - Barselona nın kalıcı kaptanı 2019

Related news

 • Büyükanne Projesi: Torununa Bakana 425 Lira Maaş Verilecek
 • İç kulak Yapı ve fonksiyonlar
 • Renkli Yakalı Bebek Yeleği Yapılışı
 • Şişle Minik Yapraklar Örgü Modeli Yapılışı Anlatımlı Videolu
 • Büyüleyici Buğulu Göz Makyaj Nasıl Yapılır

 • Carles Puyol - Barselona nın kalıcı kaptanı 85

  Carles Puyol - Barselona nın kalıcı kaptanı


  Carles Puyol - Barselona nın kalıcı kaptanı 83

  Carles Puyol - Barselona nın kalıcı kaptanı 48

  Carles Puyol - Barselona nın kalıcı kaptanı 20

  Carles Puyol - Barselona nın kalıcı kaptanı 67

  Carles Puyol - Barselona nın kalıcı kaptanı 38

  Carles Puyol - Barselona nın kalıcı kaptanı 75

  Carles Puyol - Barselona nın kalıcı kaptanı 86

  Carles Puyol - Barselona nın kalıcı kaptanı 72

  Carles Puyol - Barselona nın kalıcı kaptanı 80

  Carles Puyol - Barselona nın kalıcı kaptanı 59

  Carles Puyol - Barselona nın kalıcı kaptanı 91

  Carles Puyol - Barselona nın kalıcı kaptanı 21

  Carles Puyol - Barselona nın kalıcı kaptanı 51

  Carles Puyol - Barselona nın kalıcı kaptanı 84

  Carles Puyol - Barselona nın kalıcı kaptanı 62