Bu Kimin HikayesiBu Kimin Hikayesi
Bu Kimin Hikayesi

Tüm Haberler

Bu Kimin Hikayesi?

Kiralık Aşk


Başta Külkedimizin sandık ama hikâye büyüyüp serpildikçe anladık ki, bu hikâye aslında Külkedisi'nin değil, Prens Charming'in hikayesiymiş: 

Ömer'in geçmişi, Ömer'in duvarları, Ömer'in yalnızlığı, Ömer'in bağımsızlığı, başarısı, Defne'si,  Şükrü'sü,  Sadri Usta'sı, küs dedesi, yengesi, amcası, kuzeni, İzi, yıldızı, dehası, tasarımları, evi, gizli odası, her güne özel kahvaltısı, sebze suyu, pazı sarması, kırmızı biberli çikolatası, kimse bilmez fıstık ezmesi, ensesi, şiirli italyancası, kayıp başucu kitapları, sihirli müzikleri, sporu, lise basketi, dayandığı golfü, güncel küreği... 
Sevmedik mi, sevdik. Halâ da seviyoruz. 
BİLAHARE...
Neden sevdik diye, iki yazı evvel "Defne'yi sevmesi" dedikten sonra bilahare demiştik, işte "Defne'yi sevmesi"ne birkaç ek: 
O peluş ayıcık hissi veren mi dense, ne dense, vurdu mu deviren ses tonu: "Döfnö gütmö, kol bu göcö" 
O tonu vurgulaması (Notaya bir şeye  döküp şifresini çözmeli).  Anlamca: Aşk tutku sıcak derin, vurgusu "Umurumda değil" şeklinde pervasız, aldırmaz, serin. Efelenme dense... Değil de... "İstersen her an arkamı dönüp de gidebilirim, seninim evet ama tam senin de değilim, olmayabilirim..." Anlamla ifade arası yüz seksen tane boncuk derece içeren iki kutuplu, gerilimli bir hâl: Ne gidebilirsin, ne kalabilirsin, ne bekliyorsun o da belli değil türünden kalbin ağzında, her an tetikte bırakan çekici bir manyetik alan... Ne diyelim, kapıldık gidiyoruz bahtımızın rüzgârına. Rüzgâr demişken...
O yürürken savrulan ceketler, ne oluyor efendim? "Alt tarafı yürümek, ne bu rüzgâr," demiyor, yürüyor işte adam. Lütfen. Öyle de bir yürüyor ki, orayı burayı kaplıyor, "İstersen yer açma, ben ve rüzgârım geliyoruz, geliyorum" diyor. 
Başka başka.. Sinirlense de ağzını bozmaz, küfür etmez, sabrını korur hali, alt dudağa sınır çekme hareketi, yana bakma, tatlı gülme, kısa cümlelerle çok şey söyleme, zarif imalar... Enstrümanları say say bitmez bir senfoni.. 
Passionis çatırdağından beri, en başlardaki muzip, ayakları kanatlanmış, kendisi çiçek açmış kiraz ağacı enerjili Ömer, durgun yorgun savaşçı pest tondan bir Ömer İplikçi oldu, gam mı? No: "Ömer işte..."
O da önce saymıştı Defneyi, Şükrü'ye, "O saçmalamaları, heyecanlanmaları, tatlı tatlı konuşmaları" bir şeyler bir şeyler... diye.

Bu Kimin HikayesiBu Kimin Hikayesi

Related news

 • Polimeraz zincir reaksiyonu, özü ve uygulama alanları
 • Babanın ebeveyn haklarının yoksunluğunu nasıl gerçekleştiririm
 • Anne Olmak istiyorum
 • Patates Kızartması Nasıl Yapılır – Yemek Tarifleri – How to make Crispy French Fries – vegan tarifleri
 • Ramazan ayı için 15 sporcu gıdası

 • Bu Kimin Hikayesi

  Bu Kimin Hikayesi


  Bu Kimin Hikayesi

  Bu Kimin Hikayesi

  Bu Kimin Hikayesi

  Bu Kimin Hikayesi

  Bu Kimin Hikayesi

  Bu Kimin Hikayesi

  Bu Kimin Hikayesi

  Bu Kimin Hikayesi

  Bu Kimin Hikayesi