Bir nargile düzgün bir şekilde kanca ve eğlenmek için bazı ipuçlarıBir nargile düzgün bir şekilde kanca ve eğlenmek için bazı ipuçları


Bir nargile düzgün bir şekilde kanca ve eğlenmek için bazı ipuçları 27 31.01.2019, 08:14

Bir nargile düzgün bir şekilde kanca ve eğlenmek için bazı ipuçları

Orta Doğu'ya gidenler bunu onaylayacakSigara nargile evrensel olarak kabul edilir ve bu bölgedeki ülkelerin kültürünün bir parçasıdır. Bir nargile nasıl doğru bir şekilde çekiçleneceği, ya da Doğu'da da adlandırıldığı gibi, bir nargile ve daha sonra ne yapılacağı sorusu, yerliler ortaya çıkmaz. Kokulu duman hayranlarımız her zaman böyle bir görevle baş edemez. Bir nargile, nereden geldiğini ve düzgün bir şekilde nasıl doldurulacağını daha yakından inceleyelim.

Nargile nerede ve ne zaman çıktı?

Bin yıl önce, Pakistan sınırında,Hindistan'ın kuzey-batı eyaleti özel bir sigara cihazı - bir nargile kullanmaya başladı. Modern sofistike cihazlara pek benzemiyordu ve tabanı, tüpü ve kafası hindistan cevizi kabuğundan yapıldı.

Başlangıçta, nargile esrar ve afyon tüketmek için kullanıldı. Ancak sigara içilen nargile kültürü Pers topraklarına yayıldıkça, karanlık tütün çeşitleri daha fazla kullanılmaya başlandı.

İran'dan, nargile Doğu ve Kuzey Afrika, Doğu Asya, Orta Doğu ve Arap Yarımadası ülkeleri üzerinde oldukça hızlı yayıldı.

Osmanlı İmparatorluğu'nda, bu Türkiye'nin adıdır, 17. yüzyılda nargile geldi.

Türkiye'den, sigara aygıtının dünyaya yayılmaya başladığı, Eski Dünya ülkelerini ve daha sonra da Amerikan kıtasını bastırdığı idi.

Rusya'da ne kadar süreyle nargile içiyor?

Bir nargile tütün çekiç nasıl

Rusya'da ilk kez nargile büyük olasılıkla1877-1878 Rus-Türk Savaşının zamanları, harikulade bir hatıra ve kupa olarak. O sırada, sigara içimi yaygın bir şekilde yayılmamıştı.

Nargile için muzaffer dönüş zamanıRusya'nın toprakları, bu egzotik sigara içme cihazının, Mısır'da ve Türkiye'de tatillerinden dönen turistler tarafından sigara içen arkadaşlar ve akrabalar için bir hatıra olarak getirildiği son onyıllar olarak kabul edilebilir. Son on yılda, nargile kullanma kültürü oldukça yaygın bir şekilde yayıldı ve gençlik çevreleri arasında popülerlik kazandı.

Çeşitli eğlence mekanları, kulüpleri, barlar,kafeler ve restoranlar sigara - nargile salonları için özel odalar hazırladı. Tütünün bir nargile içine nasıl çekiçleneceği konusunda eğitildiyse, uzmanlar bu sigara aygıtını tüm gelenler için hazırlar.

Nargile deneyenlerin birçoğuKendi kişisel kullanımınız için. Ancak, çoğu durumda, beklenen zevk yerine, kokulu duman sevenler bir dizi problemle karşı karşıyadır. Her şeyden önce, bir nargile nasıl düzgün bir şekilde çekiçlenerek, böylece sigara içmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Doldurma işleminin açıklamasından önce, bu cihazın cihazını sigara içmek için kısaca düşünelim.

Nargile cihazı

Dört ana bölümden oluşur:Küçük bir nargile çekiç nasıl

1. Bir şişe veya, aynı zamanda, su ile kısmen doldurulmuş bir taban bölmesi olarak da adlandırılır.

2. Üzerine ısıtma elemanının yerleştirildiği tütün için kaseler.

3. Metal oyuk borudan yapılmış, boyutları 20 ile 100 cm arasında değişen nargiler.

4. Ampulün üstündeki deliğe veya metal şafta bağlanan nargile hortumu. Parça bir dal borusu, hortum ve ağızlıktan oluşur.

Bu oryantal sigara içicisinin neyi içerdiğini öğrendikten sonra, nasıl toplanacağını ve bir nargiyi nasıl düzgün bir şekilde bağlayacağımızı öğrenelim.

Nargile çalışması. Cihazı topluyoruz

Bir nargile düzgün bir şekilde çekiç nasıl

Her şeyden önce, nargile balonun içine dökülürsıvı: su, şarap, süt, meyve suyu, vb. Şişeye bir demir element eklenir. Taban bölmesinin içinde bulunan ve üst taraftan çıkan boru, suya daldırılarak beş ila yedi santimetre derinliğe kadar daldırılmalıdır. Parçaların sıkıca birleştirildiğinden emin olmak için bir conta gereklidir. Üst kısımda bulunan çıkışa, hortumu bağlayın. Conta yoksa nemli ince kağıt veya folyo ile değiştirilebilir. Hortumu monte ettikten sonra, nargile sıkılığını kontrol etmek önemlidir. Bu amaçla, elin parmağı giriş açıklığı tarafından kapatılır ve hortumun üzerindeki ağızlıktan havaya çekmeye çalışırlar. Her şey doğru şekilde monte edilirse, hava zorlukla çekilecektir.

En azından, nargile hermetik olarak bağlı olması gereken tütün için bir fincan monte edilir.

Bir nargile nasıl uygun bir şekilde kancalanır?

Nargile çeşitli ile doldurulabilirtütün çeşitleri: hem basit hem de aromalı. Ancak tütün hangisi olursa olsun, biraz tutam, bir nargile kabını doğru bir şekilde doldurmak gerekli olmadığından, ancak aynı zamanda tütün karışımı sigara içmek için yeterli olmalıdır.

bir bardak nargile ne kadar doğru çekiçle

İçinde tütün bulunan bir kase sıkıca kaplıdır.folyo veya ızgara. Nargile severlerin görüşüne göre, ızgara kullanımı çok sıkı bir şekilde yapılmadığından ve folyodan çok daha yavaş ısındığı için folyo kullanmak tercih edilir. Herhangi bir keskin nesneye sahip bir folyoda, örneğin, bir kürdan veya bir kalem ucu, kömürden gelen sıcak havanın tütüne gireceği birkaç delik açılmalıdır.

Bir sonraki adım kömürün yakılması olacak. Eğer sıradan kömürünüz varsa, ürünle birlikte verilen plaka üzerinde ısıtılabilir ve üzerine folyo üzerine konulabilir. Sonra hemen bir nargile iç.

Kendini ateşleyen bir şeyiniz varsa,Tuzpeter kömürüyle emprenye edilmiş, daha sonra bir kâğıt veya gazete parçasını bir tüpe çevirerek ateşe verdik ve kömürü forseps ile alevin üzerinde tuttuk. Kömürün tamamen yakılmasını beklemek önemlidir. Yapmazsanız, sigara içtiğinizde, ağzınızda son derece tatsız bir tat hissedeceksiniz.

Küçük bir nargile nasıl atılacağı sorusu üzerineCevap oldukça basittir: mühürlü bir tüp ile hatıra versiyonunuz yoksa, standart veya büyük boyutlu herhangi bir geleneksel cihaz gibi.

Bir nargile düzgün bir şekilde kanca ve eğlenmek için bazı ipuçlarıBir nargile düzgün bir şekilde kanca ve eğlenmek için bazı ipuçları

Related news

 • Doğru analiz ve kusursuz uygulamayla yarı final Beşiktaş’ın
 • Kızımın En Sevdiği Aperatifi Tarifi
 • Cupcake
 • Kavurmalı Pide Tarifi Videosu

 • Bir nargile düzgün bir şekilde kanca ve eğlenmek için bazı ipuçları 24

  Bir nargile düzgün bir şekilde kanca ve eğlenmek için bazı ipuçları


  Bir nargile düzgün bir şekilde kanca ve eğlenmek için bazı ipuçları 37

  Bir nargile düzgün bir şekilde kanca ve eğlenmek için bazı ipuçları 54

  Bir nargile düzgün bir şekilde kanca ve eğlenmek için bazı ipuçları 7

  Bir nargile düzgün bir şekilde kanca ve eğlenmek için bazı ipuçları 28

  Bir nargile düzgün bir şekilde kanca ve eğlenmek için bazı ipuçları 59

  Bir nargile düzgün bir şekilde kanca ve eğlenmek için bazı ipuçları 59