Bir muamele hazırlıyoruz: kuru üzüm çeşitleri 2019

Bir muamele hazırlıyoruz: kuru üzüm çeşitleri 2019
12.05.2019

Bir muamele hazırlıyoruz: kuru üzüm çeşitleri 52

Bir muamele hazırlıyoruz: kuru üzüm çeşitleri

Bazen bir fincan çayı alıp yemek yem ne kadar güzelkuru üzümlü çörekler. İki parçaya kesilebilirler ve kremsi veya çikolata yağı ile lekelenebilirler. Böyle bir kahvaltı çok kişinin beğenisine sunulacak. Üstelik, ayrıca sabahtan itibaren iyi bir ruh hali vereceğiz.

Herkes kurabiyelerle çörekleri sever. Hazırlanmaları için tarifi oldukça basittir. Herkes bile baş edebilir, acemi bir aşçı bile.

hazırlık

Hamuru yoğrmak için aşağıdaki maddelere ihtiyaç duyulacaktır:

 • mutlaka un (yaklaşık 350 gram);
 • 150 ml'ye (bir bardaktan hafif az) ihtiyaç duyan süt;
 • şeker, yaklaşık 130-140 g;
 • kuru üzüm (iyi yıkanmış - 120 g);
 • Ayrıca, fırın tabakasını yağlamak için tereyağı da gerekecektir;
 • maya, böylece üzümlü çörekler muhteşem ve güzel çıkıyor;
 • 2 tavuk yumurtası;
 • Biraz taze limon kabuğu;
 • Tuz.

İhtiyacınız olan tüm maddeleri özel bir şekilde karıştırın,her orantı ve tutarlılığı gözlemleme. Öncelikle, biraz süt ısıtın, daha sonra maya ilave edilir. Kuru olsalar iyi olur. Değilse, o zaman önemli derecede ezilmeleri gerekir (rendeye veya bıçakla). Bir de 1 tsp koymalıdır. şeker ve unla aynı kaşık kaşığı bir çift. Her şey iyice karıştırıldıktan sonra, hepsini sıcak ve karanlık bir yerde koymak yaklaşık 20-30 dakika alır.

Süt mayası karışımı uygun iken, un,hangi sol, elele. Bundan sonra, sadece içine dökülür. Bütün bunlar, 100 gram şeker, tavuk yumurtası ve bir limonun ezilmiş sosu ile karıştırılır. Karıştırıcı veya fırçalayın dikkatlice her şeyi karıştırın ve hafifçe tuzlayın. Hamurun viskoz bir kıvamı gelince, bitirmek ve elle yoğurmak en iyisidir.

Üzümlü çörekler ve böcekler böyle bir isim taşır, çünkübu hamur hamura eklenir. Tereyağını tereyağlayabilirsiniz, böylece daha sonra tedavi fırında yanmaz. Hamurun yoğrulması, iyi elastikiyet kazandıracak şekilde gereklidir. Bundan sonra, açılmalı ve bir buçuk saat ısıya bırakılmalıdır.

Hamur uygun olduğunda, gerekliküçük parçalara bölün ve bir kuru saç üzerine serpilen kuru üzüm ile çörek biçimi yapın. Biraz daha fazla bir incelik için, çörekler durmak için birkaç dakika kaldı. Bundan sonra, özel olarak hazırlanmış, dayak yumurta ile yağlanmalı ve üstüne şeker serpilmeliydi. Yumruları güzel bir kabuğa gelene dek 20 dakika fırında pişirin.

Lezzetli turta

Kuru üzüm ile sadece çörekler değil, ayrıca turtalar da hazırlanır. Bununla birlikte, genellikle bu kurutulmuş meyve, dolgunun ayrılmaz bir parçasıdır. Turtalar kuru üzüm ve süzme peynir ile ise çok lezzetli çıkıyor. Onları çok basit bir şekilde hazırlayın.

Üzümlü börek yapmak içinun mi (yaklaşık 200 g), lor (400-450 gr), tereyağı (150 gr), vanilya şekeri, biraz toz şeker (100 g), kuru üzüm (30-50 gr), yumurta ve biraz süt (yaklaşık 2 yemek kaşığı).

Bir hamur hamuru yapmak için elenmiş unu, 150 gr süzme peynir, tereyağı ve özel vanilya şekerini karıştırın. Elde edilen karışım bir buzdolabına yerleştirilir ve bir saat boyunca orada tutulur.

Hamur soğurken, dolguyu hazırlayabilirsiniz.kuru üzüm, süzme peynir, şeker ve protein. Elbette, her şeyin karıştırılması gerekiyor. Sadece o zaman kullanıma hazır olan hamur yuvarlanır ve küçük karelere kesilir. Onları doldurup doldurun ve ardından fırın tepsisine yerleştirilen gerçek bir pasta yapın, yağlayın.

Önceden, biraz yumurta sarısısüt miktarı. Bu karışım, fırına yerleştirilen ve zaten 180 dereceye kadar ısıtılması gereken köftenin yüzeyi ile hafifçe lekelenir. Sadece 20 - 25 dakika kadar pişirin, daha sonra sofralara servis edilebilir.

Üzümlü çörekler, çeşitli turtalar, rulolar, börekler ve her çeşit çörekler yapabilirsiniz. Çok fazla yemek tarifleri var.

Bir muamele hazırlıyoruz: kuru üzüm çeşitleri 2019

Bir muamele hazırlıyoruz: kuru üzüm çeşitleri 2019

Related news

 • Direksiyon simidini cildim ile nasıl sıkarım
 • Tanrının Annesi Kazan Simgesi. Anlam ve tarih
 • İki Şişle Süper Kolay Bot Patik Modeli Yapılışı Videolu Açıklamalı
 • Gelincik Terlik Patik Modeli Yapılışı Videolu Anlatımlı
 • DANTEL DETAYLI İNCİ BONCUKLU KURDELE TOKA YAPIMI

 • Bir muamele hazırlıyoruz: kuru üzüm çeşitleri 90

  Bir muamele hazırlıyoruz: kuru üzüm çeşitleri


  Bir muamele hazırlıyoruz: kuru üzüm çeşitleri 15

  Bir muamele hazırlıyoruz: kuru üzüm çeşitleri 75

  Bir muamele hazırlıyoruz: kuru üzüm çeşitleri 37

  Bir muamele hazırlıyoruz: kuru üzüm çeşitleri 67

  Bir muamele hazırlıyoruz: kuru üzüm çeşitleri 19

  Bir muamele hazırlıyoruz: kuru üzüm çeşitleri 95

  Bir muamele hazırlıyoruz: kuru üzüm çeşitleri 68

  Bir muamele hazırlıyoruz: kuru üzüm çeşitleri 20

  Bir muamele hazırlıyoruz: kuru üzüm çeşitleri 53

  Bir muamele hazırlıyoruz: kuru üzüm çeşitleri 45

  Bir muamele hazırlıyoruz: kuru üzüm çeşitleri 73

  Bir muamele hazırlıyoruz: kuru üzüm çeşitleri 48