Bir avize asmak nasıl

Bir avize asmak nasıl

Bir aile yeni bir eve veya daireye girdiğindebir çok tamir başlattı, aydınlatma cihazları değiştirmeyle ilgili sorular var. Çoğu zaman elektrik kablolarıyla çalışırken elektrikle çalışan elektrikçiler davet edilir. Ama bazı durumlarda, kendi başınıza yapabilir ve yönetebilirsiniz. Örneğin, bir avize nasıl asılacağınızı, bu makalede anlatır. Burada elektrikli cihazlarla çalışmanın temel kuralları hakkında bilgi sahibi olacak ve gerekli ekipmanı öğreneceksiniz.

Bir avize asmak için iki seçenek vardır. İlk olarak tavanda özel bir kanca varlığını varsayar. Elektrikle çalışırken kendinizi korumak için kanca çok dikkatli olmalı ve elektrik bandı veya akım geçirmeyen diğer malzemelerle sıkıca sarılmalıdır. Topraklanması gerektiğinde, avizenin talimatlarını kontrol etmek önemlidir. Evet ise, o zaman topraklanmalıdır. Avizeyi asmadan önce, elektrik kesicisinde devre kesicinin kapatıldığı oda enerjisiz hale getirilmelidir. Ağdaki voltajın olmadığını doğrulamak için bir tornavida göstergesiyle kontrol edilir. Sonra tavandaki tellerin üç ucunu bulmalısın. Bunlardan ikisi - "faz", bunlar anahtara yönlendirilecekler. Ve bir tel - "sıfır", montaj kutusuna gönderilir. Üçü de temizlenmeli ve en az dört milimetre tel olmalıdır. Ardından, temastan kaçınacak şekilde taraflara doğru eğilirler. Modern tellerin faz için kontrol edilmesine gerek yoktur. Bu amaçla özel bir işaret vardır. Siyah-kahverengi renk işaretleri "faz" telleri, mavi - "sıfır". Bir avize kurarken, kendini kancaya asar. Avize telleri, tavandaki tellere işarete uygun olarak bağlanır: "sıfır", "faz" ile "faz" olan "sıfır". Ardından avizeyi açma-kapama için kontrol etmeli ve bağlı telleri kapatan koruyucu kapağı vidalamalısınız.

İkinci seçeneği düşünün: Barda bir avize asmak için nasıl. Satışta, kancaya değil, özel bir çubuğa asmanız gereken aydınlatma cihazları vardır. Önceki örnekte olduğu gibi, önce odanın enerjisini kesmeniz gerekiyor. Ardından çubuğu tavana vidalayın ve ardından avize takın. Tavan malzemesine bağlı olarak, çubuğun sabitlenmesi yöntemi seçilir. Ahşap, basit kendinden diş açan vidalar, beton ankrajlar ve alçıpan tavan için kelebek dübeller için uygundur. Diğer eylemler yukarıda açıklanan işlemi tekrarlar: tavandan çıkan kabloları temizlemek, fazı bir gösterge tornavidayla kontrol etmek. Bundan sonra, tellerin işaretini ve faz iletkenliğini anlayarak, koruyucu devre kesicinin bağlantısı kesilir, teller bağlanır. Alüminyum kullanıldığında, kabloların özel bir terminal ile bağlanması durumunda eski kabloların kullanılması daha iyidir. Çünkü bakır ve alüminyum tellerin bükülmesi yasaktır. Ardından avizenin tabanını özel somunlarla montaj plakasına sabitlemek, tavan lambalarını ve ampulleri monte etmek gerekir.

Moda streç tavanlara girildiğinde aydınlatma cihazlarının yerleştirilmesi de önerilmektedir. Özellikle teknik olan herhangi bir komplikasyon yoktur. Ve yine de, bir streç tavanda bir avize asmak nasıl.ve olası sınırlamalar nelerdir? Tavana bir spot ışığı monte etmek için yuvalar önceden vidalanır. Onların delikleri gelecek filmle aynı seviyede. Akkor lambalı dahili lambalar en fazla 60 watt ve halojen lambalarla birlikte en fazla otuz beş watt olabilir. Bu tür kısıtlamalar, tavan filminin aşırı ısınmadan korkmasından kaynaklanmaktadır.

Bu makalenin yararlı ipuçlarından yararlanarak, bir avizenin asılması sorununun sizi daha fazla rahatsız etmediği sonucuna varabilir ve siz bu görevle başa çıkabilirsiniz.Related news

 • Rusyada ilk 10 banka - istikrar ve güvenilirlik
 • Ikizler burcu
 • Cevizli Mısır Ekmeği Videosu
 • VAZ-1111 Oka: efsanevi küçük otomobilin teknik özellikleri ve tasarımı
 • Velikie Luki: manzaralar ve tarih

 • Bir avize asmak nasıl

  Bir avize asmak nasıl


  Bir avize asmak nasıl

  Bir avize asmak nasıl

  Bir avize asmak nasıl

  Bir avize asmak nasıl

  Bir avize asmak nasıl

  Bir avize asmak nasıl

  Bir avize asmak nasıl

  Bir avize asmak nasıl

  Bir avize asmak nasıl

  Bir avize asmak nasıl