Bina inşa etmesinin unsurları: betonarme lentolar

Bina inşa etmesinin unsurları: betonarme lentolar


Bina inşa etmesinin unsurları: betonarme lentolar 78 13.03.2019, 20:18

Bina inşa etmesinin unsurları: betonarme lentolar

Eski mimari eserler göz önüne alındığında,şimdi sıklıkla kullanılan belirli öğeleri kullanmadıklarını görebilirsiniz. Örneğin, inşaatçılar daha önce betonarme köprü kullanmamıştır. Bunun yerine, tuğla inşaatta kullanıldı.

betonarme köprü

Kirişlerin örtüştüğü unutulmamalıdır(betonarme) bina dikiş sürecini büyük ölçüde kolaylaştırır. Malzemenin performans özellikleri büyük önem taşır. Betonarme köprü nispeten yüksek ağırlıklara dayanabilir. Bu, binanın birkaç katına kurulurken özellikle önem taşır. 1802 yılından bu yana inşaatta betonarme kullanılmaya başlandı. Bu malzeme giderek çok katlı binaların yapımında ana konulardan biri haline geldi.

Betonarme köprüler - yapı elemanları,bugün çok popüler. Çoğu zaman bu elemanlar açıklıkların (pencere ve kapı) yapımında kullanılır. Buna ek olarak, diğer durumlarda betonarme köprüler de kullanılır. Örneğin, üzüm bağları, çitler, çitler inşaatı.

betonarme kirişlerBetonarme köprüler yüksek oranlardaÖzellikle çökelmesine çevresel etkilere, ve aynı zamanda, biyolojik ve agresif kimyasal direnç gösterir. Bu tasarımların esaları arasında, yüksek dayanımları, yangın direnci belirtilmelidir. Aynı derecede önemli nispeten hesaplı maliyet unsurlarını yanı sıra montaj kolaylığı olduğunu.

Betonarme köprüler aynı anda dikilirduvar yapımı ile birlikte fabrika veya monolitik hazır olabilir. İkincisi doğrudan yerinde dökülür. Ancak yapım aşamasında, fabrikada üretilen betonarme kazıyıcıların kullanımı daha popüler. Bir takım avantajları var. Özellikle hazır fabrika elemanları, açıklığın açıklığına doğrudan monte edilir. Bu, işçilerin boşta kalmadığı gerçeğinden dolayı inşaat süresinden önemli ölçüde tasarruf sağlar. Bir başka önemli gerçek ise, fabrika ürünlerinin yük taşıyan yapı kategorisine ait olması nedeniyle özel kalite kontrolüne tabi tutulmalarıdır. Bununla birlikte, elemanların serbest bırakılmasının oldukça sıkı kontrolü olmasına rağmen, yanlış kurulum ürünlerin işletme özelliklerini bozabilir.

Farklı yöntemlerin varlığına rağmentasarım, bazı genel kurallar benimsenmiştir. Bununla birlikte, bazı durumlarda, planlanan yükten daha büyük bir yük taşıyan elemanlar kullanılır. Bu seçim kabul edilebilir. Planlanan yük taşıma kapasitesinden daha az olan atlama tellerini seçemezsiniz.

betonarme lentolarGerekli öğeleri kurmadan önceDuvarların destek parçaları kontrol edilir (bu bir seviye yardımıyla yapılır). Köprüler oluştururken, yapıları tasarlarken ve oluştururken, bir yük yönü dikkate alındığını unutmayın. Bu bağlamda, duvar yapımının diğer unsurlarına göre belirli bir konumda monte edilmelidirler. Bu sadece binanın görünümünü estetik değil, aynı zamanda yapının stabilitesini de arttırır.

Bina inşa etmesinin unsurları: betonarme lentolar

Bina inşa etmesinin unsurları: betonarme lentolar

Related news

 • Murat Yıldırım dükkanını kapattı
 • En iyi Ostap Bender. Benderı oynayan aktörler: Sergei Yursky, Frank Langella, Archil Gomiashvili, Andrei Mironov
 • Çiçek İşlemeli Çocuk Bluzu Yapılışı
 • KIRMIZI BİR ELBİSE KAÇ FARKLI ŞEKİLDE GİYİLEBİLİR İŞTE SİZE KANITI
 • Ne Kadar Kontrol Manyağısınız
 • Yakadan Başlamalı Bebek Yeleği Yapılışı Anlatımlı

 • Bina inşa etmesinin unsurları: betonarme lentolar 31

  Bina inşa etmesinin unsurları: betonarme lentolar


  Bina inşa etmesinin unsurları: betonarme lentolar 46

  Bina inşa etmesinin unsurları: betonarme lentolar 2

  Bina inşa etmesinin unsurları: betonarme lentolar 26

  Bina inşa etmesinin unsurları: betonarme lentolar 96

  Bina inşa etmesinin unsurları: betonarme lentolar 74

  Bina inşa etmesinin unsurları: betonarme lentolar 98

  Bina inşa etmesinin unsurları: betonarme lentolar 87

  Bina inşa etmesinin unsurları: betonarme lentolar 90

  Bina inşa etmesinin unsurları: betonarme lentolar 24

  Bina inşa etmesinin unsurları: betonarme lentolar 83

  Bina inşa etmesinin unsurları: betonarme lentolar 69