Bel Bölgesini İnceltmek İçin Ne Yapmalı: Beli İnceltmenin Yolları 2019

Bel Bölgesini İnceltmek İçin Ne Yapmalı: Beli İnceltmenin Yolları 2019
Bel Bölgesini İnceltmek İçin Ne Yapmalı: Beli İnceltmenin Yolları


Bel Bölgesini İnceltmek İçin Ne Yapmalı: Beli İnceltmenin Yolları

beli inceltmenin yolları

beli inceltmenin yolları

Bayanlarda bel boyutu kalıtsal niteliklere bağlı olsa da kilo verilmesi ile bel bölgesinde incelme sağlanabilir. Bel bölgesini inceltmek için öneriler şunlardır:

Bel nasıl incelir: Bel bölgesini inceltmenin yolları:

1 – Beli incelten yiyecekler: 

Diyet programındaki bazı değişiklikler bel incelmesi için faydalı olabilir. Yalnız egzersiz yoluyla elde edilemeyen kilo kaybı için diyet uygulamak gerekecektir. Sağlıklı bir diyet uygulamasında aynı şekilde hızlı kilo vermek için de gerçekten olumlu sonuçları görmek için kalori alımını azaltmak gerekir. Bu uygulama kontrol ve kararlılık gerektirir. Kalori alımının azaltılması ile birlikte, bel inceltmeye yardımcı olacak bazı egzersiz uygulamalarının yapılması önerilebilir. Örneğin, bir araştırmacının yaptığı çalışmada, tüm tahıllar ve tüm rafine tahılları tüketen insanlar arasında daha kolay yağ kaybeden alternatif bir grup bireylere kilo vermek için 3500 kalori değerinde bir diyet gereklidir. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek ve ideal bir seviyeye gelmek için 1-2 hafta süreye ihtiyaç vardır. Bu yüzden açlıktan ya da daha hızlı bir şekilde kilo vermek için diyet çılgınlığı yapmaktan uzak durmak önerilir.

2 – Beli inceltmek için ne yemeli:  

Kilo vermek için diyet programı takip ederken dengeli ve iyi hazırlanmış bir kahvaltı ile güne başlamak çok önemli bir harekettir. İyi bir kahvaltı, gün içerisinde daha fazla kalori yakmak için sindirim sistemini başlatır ve daha uzun bir süre mideyi dolgun tutar. İdeal dengeli bir kahvaltı için tam tahıllı yulaf ve ekmek, protein açısından zengin yumurta ile yüksek vitamin içerikli meyve yemek tavsiye edilir. Ayrıca, daha fazla yeme ihtiyacını gidermek ve vücudu tutması için kahvaltıdan önce bir bardak su içilmesi yararlı olur. Buna ek olarak su içmek vücudu nemli tutmak açısından her zaman ve her şeyden önemlidir.

3 – Bel bölgesini inceltmek için ne yapmalıyım: İnce bel için küçük porsiyon yemek tüketmek:

Daha küçük porsiyon ve daha az aralıklı öğünler yemek kilo vermek için etkili bir yoldur. Bunun için, gün boyunca küçük öğünler yeme alışkanlığı edinmek gerekir. Uygulanacak diyet programına çok fazla yemek yüklemenin yerine acıktıkça sık sık yenebilecek ve az miktarda olmasına dikkat edilmesi tavsiye edilir. Daha küçük miktarda ve sürekli yemek yeme, aşırı acıkmayı önlemenin yanı sıra, genel anlamda kişiyi tok tutmaya yardımcı olur. Bu durum vücudun gün boyunca daha fazla kalori yakmasını sağlar ve sindirim sistemini güçlendirir. Bu yüzden normalde üç öğün yemek uygulanmasının yanı sıra altı küçük öğün yemeyi denemek kilo vermek için daha etkili olacaktır.

4 – Beli inceltmenin yolları: İnce bel için sağlıklı yağlar tüketmek:

Birçok diyet uygulaması sırasında kilo vermeye çalışırken sağlığa zararlı yağların kullanımından kaçınmak gerekir. Diyet uygulaması sırasında sağlıklı yağlardan belli bir ölçü yemek dengeli beslenme için gereklidir ve gerçekten kilo kaybı için de yardımcı olabilir. Bunun için, yapılan çalışmalar sonucu tekli doymamış yağlar daha yüksek oranda bir diyet programına ilave edilmesi (avokado, tohumlar, soya fasulyesi, fındık, çikolata) karın bölgesinde yağ toplanmasını etkilediği belirtmiştir. Sonuç olarak, günlük kalori alımının % 25 ile 30 u gibi sağlıklı yağlardan kaynaklanması gerekmektedir. Çoklu doymamış yağlardan örneğin, omega-3 yağ asitleri bulunan, ringa balığı, ceviz, uskumru, somon kanola yağı ve tofu – diyet listesi içine dahil etmeyi denemek gerekir. Bu yağlar, sağlıklı yağlar için gereken alternatif bir türdür ve bunun yanı sıra kolesterolü düşürmek ile zihin kapasitesini desteklemek için yardımcı olur.

5 – Bbeli inceltmek için ne yapmalı: İnce bel için lif özellikli gıdalar tüketmek:

Daha ince bir bele sahip olmak için diyet listesine daha fazla lif eklemek gerekir. Lif yönünden zengin besinler çeşitli nedenlerle sağlıklı bir diyetin önemli bir parçasıdır. Öncelikle, lif yönünden zengin besinler şişkinlik ve kabızlık probleminin en aza indirir, katı atıkların yumuşamasına yardımcı olur. Ayrıca, lif yönünden zengin besinler midenin daha uzun dolgun kalmasını sağlar ve bu yolla aşırı yemekten kaçınmak için yardımcı olur. Ayrıca, yüksek lifli gıdaların diğer gıdalara göre daha düşük kaloriye sahip olma eğilimi vardır. Çözünür ve çözünmez liflerin her ikisinden de fayda elde etmek için, diyet listesi içine yüksek lifli gıdalardan geniş bir çeşitlilik dahil etmeye çalışmak önerilir. Çözünür lifli gıda örneklerinin içinde yulaf, tahıl, bezelye, fasulye, meyve, havuç ve narenciye bulunmaktadır. Çözünmeyen lifli gıdaların örnekleri içinde ise buğday ve tüm buğday içeren ürünler ile yeşil sebzeler, fındık ve fasulye sayılabilir. Çözünür lif ek olarak özellikle karın yağının erimesini hızlandırması için insülin seviyelerini düşük tuttuğu belirtilmiştir.

6 – İnce bel için gazlı içeceklerden uzak durmak gerekir:

Gazlı içeceklerin içerisinde aslında çok fazla kalori vardır ve sağlıklı bir diyet için uzak durmak gerekmektedir. Ayrıca, vücut için zararlı tatlandırıcılar içermektedir. Gazlı içecekler ince bir bel hedeflenmesine karşılık tam tersi şişkinlik yaşanmasına neden olacaktır. Şişkinliği azaltmak ve aynı zamanda vücudu sulu tutmak için düz su içmek en iyi seçenektir. Tüketilen düz su içine nane yaprakları, limon gibi tatlandırıcı maddeler katmak denenebilir. Ayrıca, düzenli olarak vitamin içerikli meyve suyu ya da şekerli buzlu çayları tüketmek de temelde sağlıklı bir seçenektir.

7 – İnce bel için işlenmiş gıdalardan kaçınmak:

Kilo verme süreci sırasında işlenmiş gıdaların kullanımı olumlu sonuca ilerlemeyi engellenmiş olabilir. Çünkü işlenmiş gıdalar genellikle yüksek şeker ve nişasta içerir. Bu durum kilo kaybını kesintiye uğratır ve vücutta zararlı zehirlerin birikmesine yol açar. Örneğin peynir, ekmek, yoğurt gibi ürünlerin içindeki yağ konusunda dikkatli olmak gerekir. Bu ürünlerin, ek şeker ile doldurulmuş olmaması ile birlikte, düşük yağ içeriğine sahip olması ve kaliteli besleyici düzeyde olmasına dikkat edilmesi önerilir. Bazı dondurulmuş doğal yemeklerin de işlenmiş olup olmadığı ve içeriği kontrol edilmelidir. Ayrıca tuzlu su da şişkinliğe neden olabilir. Bu yüzden yüksek tuz içeriğine sahip işlenmiş gıda ürünleri, hazırlanan yemekleri ve dondurulmuş ürünlerin kullanılmasını önlemek gerekir.

8 – Beli incelten egzersizler:

İnce bir bele sahip olmak için genel ve kapsamlı bir egzersize, rutin olarak yapmak açısından odaklanmak gerekir. Mükemmel sonuçlar için sadece gayretli çalışma fayda vermez. Bu yüzden egzersize başlamadan önce gerekli efor yapılmasının sağlanması gerekmektedir. Kilo vermek için yapılan bu egzersizlerin zaman içinde yavaş yavaş uzun sürelere çıkması, ciddi şekilde ve rutin olarak yapılması fayda verecektir. Bunun için en mantıklı düzeyde başlayacak bir egzersiz planı yapmak uygun olabilir. Hatta bir kayıt defteri tutarak her defasında günlük egzersizler ile bu egzersizlerin ilerlemesi kontrol edilebilir. Bu uygulanan rutin egzersizler, genel refah ve sağlık ile birlikte kilo vermenin yanı sıra bel bölgesinin ince kalmasına yardımcı olabilir.

Bel Bölgesini İnceltmek İçin Ne Yapmalı: Beli İnceltmenin Yolları 2019

Bel Bölgesini İnceltmek İçin Ne Yapmalı: Beli İnceltmenin Yolları 2019

Related news Bel Bölgesini İnceltmek İçin Ne Yapmalı: Beli İnceltmenin YollarıBel Bölgesini İnceltmek İçin Ne Yapmalı: Beli İnceltmenin Yolları


Bel Bölgesini İnceltmek İçin Ne Yapmalı: Beli İnceltmenin Yolları


Bel Bölgesini İnceltmek İçin Ne Yapmalı: Beli İnceltmenin Yolları


Bel Bölgesini İnceltmek İçin Ne Yapmalı: Beli İnceltmenin Yolları


Bel Bölgesini İnceltmek İçin Ne Yapmalı: Beli İnceltmenin Yolları